חיפוש דירה: איך מחפשים דירה לקניה? – מדריך חיפוש דירה!

נושאים מרכזיים

חיפוש דירה - איך קונים דירה

חיפוש דירה יכולה להימשך זמן רב. אך למרות זאת יש דרכים רבות בהם ניתן יהיה לחפש דירה בצורה מהירה ויעילה לא פחות. במידה ואתם שואפים לקנות דירה, מתחילים בחיפוש אחר דירה, הרי שזוהי כתבה שמיועדת לכם! בכתבה זו אנו ננסה לסדר את התהליכים שיש לעבור בדרך לקניית דירה וכך להקל עליכם את התהליך הקשה והאמוציונלי כל כך.

חיפוש דירה – מדריך חיפוש דירה

הדירות למכירה מגוונות בדיוק כרמת הגיוון של רוכשי הדירות. יש שלל סוגי דירות במיקומים שונים, במחירים שונים, ובמבחר סגנונות שמתאימים לאנשים שונים. תהליך חיפוש דירה יכול להתגלות כמשימה לא פשוטה ובעיקר ארוכה ומתישה מאוד. מעבר בין דירות רבות אורך זמן רב ומחייב הכנה מנטלית מתאימה עד שמוצאים את הדירה שעונה על הדרישות שלכם. במאמר זה ננסה להסביר איך מתחילים את תהליך חיפוש הדירה לאחר תכנון מוקפד והגדרת יעדים מראש וזאת כדי לחסוך זמן וכסף וכדי ליהנות מרמת ביטחון גבוהה הרבה יותר בבחירה שתעשו בסופו של דבר..

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

איך מחפשים דירה לקניה?

חיפוש דירה מתבצע כצעד משלים למגוון צעדים מקדימים:

 1. בחינת גובה הון עצמי למשכנתא.
 2. קבלת הערכה לגובה משכנתא מקסימלית.
 3. החסרת עלויות נלוות על שירותים ברכישת דירה.
 4. חישוב ההון המצרפי שישמש אתכם לרכישת הדירה.
 5. הגדרת יעדי הרכישה של הדירה:
  • מיקום הדירה.
  • סוג הדירה.
  • גודל הדירה.
  • מחיר הדירה.
  • ועוד..

פירוט השלבים המקדימים בחיפוש דירה לקניה:

כעת שאנו מבינים את סדר הפעולות שיש לעשות עוד קודם לתחילת החיפוש ננסה לפרט אודותיהם בקצרה קודם לתחילת החיפוש בפועל:

כאשר אנו בוחנים את האפשרות לרכישת דירה נעשה זאת על סמך גובה הכנסתנו וחסכונות שנצברו עם הזמן ומשמשים אותנו כבסיס לרכישת הדירה. עם הון זה ניתן לגשת לבנק לקבלת הערכת מצב לגובה המשכנתא שהבנק ישמח להעניק לנו. סכום זה משרטט עבורנו את גבולות הגזרה שלנו. כעת ניתן לבחון את העלויות הנוספות שיש לשלם כחלק מתהליך קניית דירה. כך לדוגמה: עורך דין לקניית דירה, מתווך דירות, שמאי מקרקעין, חברת בדק בית לצד מיסוי מקרקעין שכולל בעיקרו את מס רכישה במקרים מסוימים ועוד..

רק לאחר שאנו יודעים בדיוק כמה כסף עומד לרשותנו בפועל לשם השקעה בדירה שנוכל להתחיל לבחור פרמטרים נוספים כדוגמת הצורך בדירה במיקום מסוים (ליד ההורים, ליד מקום העבודה ואו כל סיבה אחרת). ננסה לבחון האם אנו חייבים לרכוש דירה חדשה מקבלן או שמה אפשר לקנות דירה יד שניה שתעלה לנו הרבה פחות כסף. נבחן האם אנו צריכים דירת 3 חדרים או אולי 4 חדרים ומה הסכום אותו אנו יכולים לשלם על דירה מתאימה. ננסה לשקלל את הנתונים הללו ולסדרם לפי סדרי העדיפויות שלנו וזאת כדי לקבל תמונת מצב מלאה ככל הניתן עוד קודם לתחילת החיפושים אחר דירת החלומות.

תחילת תהליך חיפוש דירה לקניה:

בשלב זה כבר הגדרנו יעדים ברורים לדירה שנרכוש. יעדים אלו ישמשו אותנו לסינון הדירות בלוחות הדירות למכירה השונים. נוכל להזין את טווח המחירים הראלי עבורנו כבסיס ולאחר מכן לבחור בערים / שכונות מתאימות לצרכים שלנו כדי לצפות בהיצע הדירות המקומי שעונה לתקציב שעומד לרשותנו. במידה והגדרתם את היעדים בצורה טובה כבר בשלבים המקדימים הרי שהיצע הדירות לא צפוי להיות גדול במיוחד. אתם צפויים לגלות שיש רק מעט דירות אכן מתאימים בדיוק לבקשות שלכם ופתאום החיפוש אחר דירה לקניה תהפוך לפשוטה ובהירה הרבה יותר דבר שיחסוך לכם זמן וכסף ותעלה את הביטחון בהחלטה שלכם.

נבחר מספר נכסים בעלי פוטנציאל גבוהה עבורנו גם כאשר מחירם הנקוב מעט גבוהה מהערך שעומד לרשותנו בפועל (פערים שניתן לקזז במשא ומתן יעיל) ונצא לדרך בביקורים בכל אותן נכסים. החיפוש אחר דירה לקניה הופך למורכב מאוד בשלב זה מאחר ועלינו כעת לבחון את הדירה במגוון רבדים ולבחון האם מדובר בנכס השווה את ערכו, האם הנכס אכן כמוצג ומתאים לצרכים שלכם. ולכן מומלץ להגיע לשלב זה כאשר אתם ערניים מאוד ומלווים בחבר ביקורתי שלא יפספס כל פרט וכל פגם בנכסים שאתם בוחנים.

תהליך בדירת דירה לקניה:

מאותן נכסים שבחרתם כמתאימים יישארו לכם רק דירה אחת או שניים שאכן ייראו בעיניכם כמתאימים לאחר ביקור פיזי בנכס וזאת מאחר וכעת ביכולתכם לראות את אותן פגמים / חסרונות שלא יופיע במודעת הדירה למכירה בעיתון ואו באינטרנט. במידה ואתם רוכשים דירה חדשה מקבלן אתם צריכים להשקיע לא מעט זמן בהתמקחות עם הקבלן כאשר ככל שמדובר בדירה בשלבים מוקדמים יותר כך יש בידכם כוח רב יותר להשפיע על רמת הגימור, על התנאים של הרכישה ועוד מגוון רחב של נושאים חשובים. לעומת זאת במידה ומדובר בדירה שנקנית כיד שניה הרי שיש לכם לא מעט בדיקות לעשות…

בדיקת דירה יד שניה חייבת להיעשות בשעות שונות ביום. מומלץ לבחון את הדירה בשעות היום ובשעות הלילה, מומלץ לפתוח את כל החלונות ולבחון מהי מידת הפרטיות בדירה וכן כמובן האם יש נוף ואו יתרונות / חסרונות נוספים שיש לקחת בחשבון. לאחר שווידאתם שברמת המיקום, ברמת המעטפת, הכל תקין. עליכם לבחון את הדירה בדקדקנות בחיפוש אחר פגמים וליקויים גלויים כנסתרים. ניתן להיעזר בשירותי בדיקת דירה לפני קניה של חברת בדק בית כדי לבחון ליקויים שנסתרים מהעין (בדומה לבדיקה שמעבירים רכב לפני רכישתו)..

קבלת החלטה על קניית דירה:

סיימתם את שלב חיפוש דירה לקניה וכעת עליכם לעבור לשלב קבלת ההחלטה על ביצוע העסקה. זהו שלב נוסף שיש לעבור והוא בהחלט קשה מאחר וזהו רגע בו אתם נוטלים על עצמכם אחריות רבה מאוד. כדאי מאוד לקבל את ההחלטה בצורה מושכלת. לצורך קבלתה להתעכב מספר ימים בהם אתם בוחנים את הדירה ומעלים כל סימן שאלה וחשש ומנסים לענות עליה בצורה רצונית והגיונית. לאחר שיש לכם תשובות על כל שאלה, עליכם לקבוע מהו הערך שדירה זו מהווה עבורכם? האם אתם מציעים סכום דומה לזו המבוקשת ואו שמה אתם מוכנים להשקיע על דירה זו סכום אחר וסופי שיקבע האם העסקה תצא לפועל בסופו של דבר.

מכאן והלאה מומלץ להשאיר את מלאכת המיקוח וניהול העסקה לידיהם של אנשי המקצוע שמלווים אתכם ויוכלו להשיג תוצאות טובות בהרבה מכם. במידה ואין לכם ליווי של אנשי מקצוע כדאי מאוד לנסות לנהל את העסקה בצורה מנותקת רגשית כך שלא תקבלו החלטות אמוציונליות עליהם תצטערו לאחר מכן..

רוצים ליווי מקצועי של יועץ נדל"ן ואו מתווך דירות? השאירו פרטים: