חוזה שכירות משנה לסטודנטים ולעסקים (חוזה להורדה)

נושאים מרכזיים

זהו, תקופת המבחנים לקראת סיום. סטודנטים רבים שמגיעים ללמוד באוניברסיטאות המובילות בישראל מוצאים עצמם עם דירות ריקות לכמה חודשים טובים ויש בידיהם רק שלוש אפשרויות:

  1. סיום חוזה במידת האפשר והתחלת חיפוש של דירה חלופית בתחילת הלימודים.
  2. המשך חוזה לשנים הנוספות תוך שמירה על הנוחות אבל הדירה לא מנוצלת.
  3. המשך חוזה עם השכרת הדירה לשוכר משנה שיכסה את עלויות השכירות לחודשי הקיץ.

האפשרות השלישית היא המועדפת על מרבית הסטודנטים שאינם מעוניינים בוויתור על נוחיותם ולכם הם מחפשים חוזה שכירות משנה לסטודנטים שיאפשר להם ליהנות מחופשה בבית ללא הוצאות מיותרות.

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

[maxbutton id="1"]

>> חוזה שכירות משנה להורדה

בעלי הבית חייבים לאשר לכם לעשות שימוש בדירה בשכירות משנה ויש לעבור על נספחים לחוזה השכירות כדי לוודא שמותר לכם לעשות זאת. במידה ויש אישור להשכרה בשכירות משנה יש כללים שעליכם לעמוד בהם כאשר החשוב מכולם – לערב את בעל הבית בחתימה על הסכם השכירות כך שלא יהיו הפתעות מאוחר יותר.

חוזה משנה לדירה אמורה להיות זהה לחוזה שכירות סטנדרטי במאפיינים רבים ולכסות אתכם במקרים בהם יש תקלות או וונדליזם בדירה. כדי לבטח עצמכם מול בעל הנכס חשוב מאוד להשים דגש על המאפיינים שנכללים בחוזה ולנסות לשלב כמה שיותר אחריות על בעל הדירה וכמובן גם על השוכר משנה כך שתהיו מוגנים מפני הוצאות לא מתוכננות. בכל פרק הזמן שהדירה מושכרת האחריות עדיין לא מוסרת מכם כלומר כל פגיעה תתברר מולכם ולא מול השוכר משנה.

מאחר ושוכרי משנה לרוב שוכרים את הנכס לתקופה קצרה של כמה חודשים קשה להחתים אותם על חוזה שכירות סטנדרטי וקשה עוד יותר לבקש ערבים מאחר ומדובר בפרק זמן כה קצר ולכן החוזה בכל זאת נראה אחרת ובעיקר מסדיר את ההשכרה מול בעל הנכס ולא בהכרח מכסה את מרבית הבעיות האפשריות שעולים עם הזמן.

אנו ממליצים לעשות שימוש במידת האפשר בחוזה שכירות סטנדרטי על פני חוזה שכירות משנה ולנסות להסיר מעצמכם כמה שיותר אחריות אך לרוב תתקשו לעשות זאת ולכן גם שימוש בחוזה שכירות משנה סטנדרטי תהיה בסדר.

* חוזה שכירות משנה לסטודנטים שונה מאוד מחוזה שכירות משנה של עסקים בגלל פרקי הזמן השונים ומהות העסק ולכן חושב לעשות שימוש בחוזה הנכון ולעשות שימוש בנספחים לפי הצורך.