חוזה שכירות זהו החלטה משמעותית בחיים של צעירים רבים. סטודנטים, בני זוג צעירים, משפחות ורווקים – כולם מוצאים עצמם שוכרים דירה בשלב כלשהו בחיים ונדרשים לחתום על מסמך / חוזה אך הם לא בהכרח יודעים לשאול את השאלות הנכונות ובמקרים אילו רבים מוצאים עצמם פגיעים למצבי הרוח של בעל הדירה כל אימת שבא לו..

אספנו עבורכם מכלול שאלות נרחב על חוזה שכירות הכולל מידע רב שיכול להיות עבורכם לעזר כאשר אתם שוקלים חתימה על חוזה שכירות בפעם הראשונה או אפילו אם אתם מנוסים ומכירים את המסמך. מקווים שעזרנו:

מה זה חוזה שכירות בלתי מוגנת?

חוזה שכירות בלתי מוגנת הנו חוזה סטנדרטי כיום עליו רוב מוחלט של השוכרים חותמים. חוזה שכירות בלתי מוגנת קיבלה את שמה עקב העובדה שלדייר השוכר אין זכויות כלשהן על הנכס והוא אינו יכול לטעון לקשר או בעלות מכל סוג שהוא על הנכס גם עם עברו שנים רבות בו הוא התגורר בנכס והיה מרוצה.

שכירות בלתי מוגנת משמעותה שלבעל הדירה יש חוזה מול השוכרים ובו מוגדר שלתקופת השכירות או הסכום המשולם על השכירות החודשית אין שום משמעות על הנכס. כלומר, בעל הדירה רשאי לפנות את השוכר בתום חוזה השכירות ולהביא אחר תחתיו, הבעלים יכול למכור את הדירה לאדם אחר (השכירות תמשיך תחת בעלים חדש עד לתום החוזה) וכמובן שבכל תקופה בה מחדשים את החוזה ניתן יהיה להעלות את מחירי השכירות לפי רצונו של בעל הדירה.

>> חוזה שכירות בלתי מוגנת להורדה

הצורך בחוזה שכירות בלתי מוגנת נדרשת בעקבות חוזים שבהם השוכר מחזיק בהגנה מטעם המנדט הבריטי ולהם יש הגנה משפטית שמונעת מבעל הדירה לפנותם גם אם מאוד רוצה בכך. יתרה מזאת – שוכרים מוגנים אילו משלמים תשלום מינורי לשכירות כל חודש ולא ניתן להעלות את השכירות החודשית מעבר למותר בחוק.

האם זכרון דברים להשכרת דירה מחייב אותי?

זכרון דברים להשכרת דירה זה אמנם דבר די נדיר שהרי לרוב זכרון דברים פחות רלוונטי בשכירות. לפעמים כאשר אתם יוצאים לסבב דירות יחד עם מתווך לאיתור דירה להשכרה הוא יבקש להחתים אתכם על מסמך זכרון דברים להשכרת דירה , מסמך זה נועד להקנות לו הגנה מפני ניצול ציני של לקוחות אשר נעזרים בו כדי לדלות מידע אך סוגרים עסקה מאחורי גבו.

חתימה על זכרון דברים מול המתווך אינו מחייב את בעל הדירה אלא אם כן נחתם גם מולו מסמך תואם אך אתם שחתמתם על זכרון דברים שיכול בקלות להפוך למשהו מחייב בדומה לחוזה לכל דבר ועניין מנועים מחתימה על חוזה שכירות ללא תשלום תקבולים כפי שקבעתם עם מתווך הדירות לפני שיצאתם לאתר את הדירה.

מומלץ לא לחתום על זכרון דברים למעט במקרים בהם אתם מוכנים לשלם על שירות התיווך של האדם עמו אתם חותמים. בקניית דירה נהוג לחתום על המסמך בגלל משך הזמן שלוקח לאתר דירה ובגלל בלעדיות שיש למתווכים שונים על הנכס אותו אולי תרצו אך בשכירות אין מורכבויות אילו ואנשים נוטים להתפשר על הדירה אותה הם ישכירו ולכן הכי טוב שתחסכו לעצמכם טרדה זו.

השורה התחתונה: זכרון דברים אכן מחייב אתכם למעט במקרים מסוימים בהם לא היה מקום לחתימה זו ולא היה למתווך הזכות להחתים אתכם – מומלץ לבדוק מול עורך דין לפני נקיטת צעדים כלשהן.

מה זה סאבלט?

מה זה סאבלט? מעניין לחשוב על עולם ללא שכירות סאבלט אבל כיום תופעה זו הפכה לנפוצה מאוד בקרב צעירים שכבר לא עומדים בעלויות המטורפות של השכירות בישראל אך גם בעולם. התופעה הפכה לנפוצה עוד יותר בזכות אתר הלינות Airbnb שמאפשר לכל אדם להפוך את החדר הנוסף בבית או הדירה שלו למלונית עבור תיירים ואורחים מערים אחרות בתשלום לא רע בכלל.

כאשר שואלים מה זה סאבלט? מתכוונים לשאלה: האם לשכור דירת סאבלט? תלוי מאוד ברצונות שלכם. דירת סאבלט מתאימה לרוב לשכירות לזמן קצר כך שדירת סטודנטים שנמצאים כעת בחופשה יכולה להתאים לכם כמו כפפה ליד. יתרון נוסף לשכירות של דירת סאבלט הוא הריהוט שמגיע יחד עם הדירה.

משמעות המילה סאבלט : סאב=משני. לט = שכירות
משמעות המילה שכירות משנה > תורידו חוזה שכירות משנה אם אם אתם בוחרים לשכור כך ליתר בטחון.

*מי ששואל מה זה סאבלט לרוב כבר נמצא בשלב בו הדבר מוצא חן בעיניו ולכן יש שממהרים להשכיר את הדירה ולהתחיל ליהנות מהמזומנים אך יש לזכור שיש חובת דיווח ותשלום מסים שיכולים להפוך השכרת דירה פעם פעמיים לשנה לכאב ראש מיותר וחשוב להיוועץ עם רואה חשבון איך ומה ניתן לעשות כדי להשכיר דירת סאבלט באופן חוקי.

להסבר מה זה סאבלט בהרחבה 

מה המשמעות של נספח לחוזה שכירות?

נספח לחוזה שכירות מקבל משמעות זהה לזו של החוזה כל עוד הוא מצורף לחוזה המקורי והשוכר לצד המשכיר חותמים עליו ומאשרים את תוכנו. נספח לחוזה שכירות משמש למרכיבים שונים שאינם נמצאים בחוזה שכירות בלתי מוגנת שהורדה באינטרנט או כאשר נעשים שינויים אחרונים לקראת החתימה על החוזה ולכן יתווספו נספחים שמאפשרים מענה על ההערות החדשות.

נספח לחוזה שכירות יכיל פירוט נרחב למצב הבית בעת קבלתו על ידי השוכר. וכמובן יכיל את רשימת הרהיטים ומוצרי החשמל שנמצאים בבית ומצבם לצד אחריות של השוכר לשמור עליהם ולעשות בהם שימוש טבעי ורגיל.

נספח לחוזה שכירות אינו חייב להיראות או להיכתב על ידי עורך דין אלא מספיק שיצורף לחוזה גם אם נכתב בכתב יד הרי שהוא מחייב את הצדדים. בנספחים אילו מוסיפים את כל הפרטים הקטנים ביותר שאין טעם להכניס לחוזה שהרי החוזה יהפוך לארוך ומתיש מידי ולכן נמנעים מכך אבל בהחלט נהוג ששני הצדדים השוכר והמשכיר מוסיפים את הנספחים שלהם לחוזה לפני לחיצת היד והחתימה.

האם נדרש חוזה שכירות יחידת דיור ?

חוזה שכירות יחידת דיור משמש בעיקר זוגות צעירים וסטודנטים שצריכים לשכור דירה בתל אביב או בערים אחרות בהם עלויות השכירות גבוהות במיוחד. חוזה שכירות יחידת דיור לרוב מכיל את אותם הפרטים כחוזה שכירות בלתי מוגנת אך במקרים מסוימים ייתכן ותרצו לעשות שימוש בחוזה מיוחד הכולל סעיפים שונים שיגנו עליהם מפני פגיעה מצד הלקוח או המשכיר.

חוזה שכירות יחידת דיור יכולה להיות מאוד שימושית כאשר השוכר והמשכיר חולקים את אותו חשבון חשמל / ארנונה / מים או כאשר יש דירה מחולקת ובדירות אילו יש מגוון רחב של בעיות וכשלים שיכולים לעלות לכם ביוקר. חוזה ליחידת דיור קובעת איך מחשבים את הוצאות החשמל והמים ובנוסף מגדירה את האחריות של שני הדיירים או השוכר והמשכיר האחד כלפי השני.

חוזה שכירות יחידת דיור מגבילה אתכם בדברים רבים ולכן במידה ולא תגדירו את הזכויות שלכם לצד החובות של בעל הבית או השכן ייתכן מאוד שתפגעו ותאלצו להתמודד עם ההשלכות. לדוגמה: כאשר הדיירים מתבקשים לשלם ועד הבית ואחד מדרי יחידת הדיור מסרב לשלם – מה עושים? האם נופלת עליכם האחריות לשלם גם עבורו? האם אתם הופכים לשותפים בלית ברירה?

השורה התחתונה: חוזה שכירות יחידת דיור חשובה אף יותר מחוזה שכירות סטנדרטי

האם אופציה בחוזה שכירות חשובה לי?

אופציה בחוזה שכירות אינה מופיעה כברירת מחדל בחוזי שכירות שניתנים להורדה ברחבי האינטרנט אך בחוזים מסודרים שנכתבו על ידי עורך דין תוכלו למצוא את סעיף אופציה בחוזה שכירות שמשתלב באלגנטיות ונותן לשוכר רגיעה שבעל הדירה אינו מתכנן לשמוט את הקרקע תחת רגליו אלא משכיר לטווח רחוק.

האם אופציה בחוזה שכירות חשובה לי?

אופציה בחוזה שכירות מאפשרת לצדדים להאריך את החוזה במידה והצדדים שבעי רצון. אופציה זו שווה הרבה בעיני רבים כפי שיפורט מטה:

משפחות ומבוססים:

משפחות עם ילדים תמיד יחפש את סעיף האופציה בחוזה השכירות וזאת משום שזה מעיד כאלף עדים על כוונותיו של בעל הדירה. סעיף זה מאשר למשפחות ולרווקים מבוססים שבעל הדירה מעוניין למשוך את השכירות כמה שרק ניתן. כלומר, אופציה זו מאפשרת לשוכר ולמשכיר להאריך את החוזה מעבר לתקופה עליה הם חותמים במידה והקשר ביניהם טוב וענייני.

צעירים וסטודנטים:

צעירים שבאים לשכור את הדירה לתקופה של חודשים עד שנים בודדות ומחזיקים בפחות נכסים ישימו פחות לב לסעיף או כלל לא יתעניינו בו אם כי ישמחו מאוד לגלות שהוא קיים בבואם לחדש את החוזה. סעיף האופציה מאפשר להם הארכת חוזה שכירות באופן זריז ושמירה על ההסכמות הקיימות על מקומם.

שורה תחתונה: אופציה בחוזה שכירות קובע את האפשרות להארכת חוזה השכירות וכמובן גם מקבע את העלות החודשית לשכירות – דבר שברוב המקרים משחק לטובת השוכר ולכן חפשו את הסעיף הנ"ל הוא מבורך אך כמובן שימו לב לתוכנו כדי שלא תמצאו את עצמכם חותמים על משהו שאתם לא מבינים.

>> אופציה להארכת חוזה שכירות לעסק 

מה המענה במקרה של הפרת חוזה שכירות ?

הפרת חוזה שכירות מתרחשת כמעט בכל חוזה שכירות! ברוב המקרים מדובר בהפרה זניחה שאינה בעינם של השוכר או המשכיר ונעשית בתום לב. לדוגמה, כאשר חוזה השכירות מגביל את השוכר למגורים שלו עם בן או בת זוגו אך השוכר בוחר לארח חברים ללילה או אפילו לתקופה ממושכת – הפרה של חוזה שכירות מעין זה לא יכולה להיות הפרה עקרונית של החוזה ולא ניתן לבטל את החוזה בגין ההפרה.

הפרת חוזה שכירות שנעשית בידיעה ובבוטות מצד השוכר ופוגעת בנכס או ברהיטים הצמודים לדירה יכולים לגרור פינוי דייר ואף דרישה לפיצויים מצד בעל הבית. למשכירי דירות יש הגנה מיוחדת מצד בית המשפט במידה והם נדרשים לפינוי דייר כפי שניתן לראות בכתבה – פינוי דייר מהדירה במקרה של הפרת חוזה שכירות.

במקרים בהם הפרת חוזה שכירות נעשית בקטנה כמו בדוגמה שהובאה למעלה וניתן יהיה להגיע להסדר בין הדייר השוכר לבין בעל הדירה – בית המשפט ינסה להביא לכדי הסדר מחוץ לכתלי בית המשפט על פני ביטול החוזה משום שאת החוק יש לקיים בכל דרך אפשרית ומה שהוסכם בין הצדדים כולל סעיפים רבים אחרים שלא הופרו.

הארכת חוזה שכירות בלתי מוגנת – האם זה אפשרי?

הארכת חוזה שכירות בלתי מוגנת אפשרית למרות שאין הגנה על השוכר. רוב המשקיעים בדירות יוסיפו נספח לחוזה השכירות בו יופיעו תנאים להארכת חוזה שכירות כך ששני הצדדים נכנסים ביודעין לתקופת שכירות שיכולה להתארך פעם אחר פעם לפי עליית מחירים ומדדים שונים ובנספח זה מגנים הן על השוכר שנהנה משכירות למשך פרק זמן ארוך והן למשקיע שנהנה משוכר יציב ואמין איתו קל לעבוד וממנו הוא מקבל תשלומים בזמן.

הארכת חוזה שכירות יכולה להיות זמנית כהסכמה בין הצדדים או כהארכה ממושכת יותר בצורה דומה לחוזה שכירות נוספת. חוזה שכירות שמקבלת הארכה זמנית לרוב תוסכם בעל פה בידי הצדדים למרות שזה לא בריא כלל אך מאחר והצדדים כבר מכירים זה את זה הם יודעים מה הם מקבלים ולכן לא מתקשים להסכים על כך.

הארכת חוזה שכירות ממושכת יותר תכיל סעיפים חדשים שיכללו בחוזה כמסקנות מפרק הזמן הראשוני בה השוכרים או הבעלים גילו שישנם ספקות בנושאים שונים וכדאי להעלותם בפעם זו על הכתב כדי למנוע הישנות של מקרים מסוגים אילו. לרוב הארכת חוזה שכירות נעשית לאחר פרק זמן בו הצדדים היו שבעי רצון זה עם זה ורוצים בהמשכיות להסכם.

>> אופציה להארכת חוזה שכירות לעסק 

חוזה שכירות שותפים – איך שוכרים דירה עם שותפים?

חוזה שכירות שותפים שונה משכירות רגילה בכך שבעל הדירה מכיר בשכירות משנה כבר מהיום הראשון ומאשר לנציג שוכרים לבצע חוזה נוסף בין השוכרים. כאשר עוברים להתגורר בדירה עם שותפים לכל אחד יש את החדר שלו אך מצד שני מספר שוכרים חייבים להתחלק בהוצאות החשמל והמים לצד עלויות ארנונה וכ"ו.

חוזה שכירות שותפים מסדיר בין השוכרים את הזכויות והחובות שלהם האחד כלפי השני וכולם כלפי בעל הבית. כך לדוגמה כאשר יש שוכרים שנמצאים רק חלק מהזמן מאחר והם חיילים לצד שוכרים שנמצאים בדירה יום יום בהיותם סטודנטים ולכן אין הצדקה שהצדדים ישלמו את אותם הסכומים על מים או חשמל לצד פטור ארנונה לו זכאים חיילים..

חוזה שכירות שותפים קובע בין השאר מה קורה אם אחד השותפים מעוניין לעזוב את הדירה, מהו הזמן הנהוג להתריע כדי שימצאו מחליף? האם עליו לשלם עד למציאת מחליף? מי קובע האם השוכר המחליף אכן נמצא מתאים לשותפים לדירה? ובעצם יש מגוון רחב של שאלות עליהם חשוב לענות בחוזה שכירות בין שותפים מאחר והעלויות נופלות על כתפיהם של כלל השותפים.

למרות קיומו של חוזה שכירות לשוכרים עם שותפים החוזה הקובע בסופו של יום הוא החוזה מול בעל הדירה כלומר, בסופו של יום על הנציג של השותפים לדעת להשלים את החסר ולשלם את מלוא הסכום המוסכם למשכיר וכמובן לוודא שעומדים בכללים שנכתבו בחוזה השכירות כך שכחוזה שכירות משנה ניתן לראות בו יותר הסכם בין שותפים ופחות כחוזה שכירות בין שותפים שהרי רק אחד שוכר בפועל את הדירה.

מה מכיל חוזה בין שותפים?:

 • אחריות על עמידה בתנאי השכירות מול בעל הדירה.
 • אופן התשלום וסכום השכירות שעל כל אחד לשלם.
 • מהו זכויותיו של כל שותף בדירה.
  • חדר משל עצמו.
  • שימוש במכשירי חשמל.
  • שימוש בחניה / מחסן.
  • אירוח חברים /בני זוג.
 • מהו חובותיו של כל שותף בדירה.
  • תשלום דמי שכירות בזמן.
  • תשלום מס ארנונה.
  • תשלום חשמל / מים / תקשורת.
  • כיבוד האחר ועמידה בתנאי המחיה בדירה.
 • פרק זמן השכירות.
 • אחריות למציאת שותף מחליף.
 • חתימת הצדדים שמאשרים את החוזה.

בעוד אנחנו עוסקים בדברים הבסיסיים אי אפשר שלא לראות את הסרטון הבא ולחייך מאוזן לאוזן – בחירת שותף כמו שרק אמריקאים יודעים לעשות, תיהנו:

האם חוזה שכירות לעסק זהה לחוזה שכירות דירה?

חוזה שכירות לעסק שונה במהות שלה מחוזה שכירות לדירה וזאת מאחר והשימוש במבני נדל"ן אילו שונה בתכליתו. חוזה שכירות לעסק חייב לכסות סעיפים רבים יותר שחשובים כדי שבעל החנות או המשרד לא ימצא עצמו נפגע. בשונה מבחוזה שכירות לדירה בה מטרת השימוש בנכס למגורים ולרוב אנשים נוהגים לחיות שם בשקט. בחוזה שכירות לעסק ניתן להשתמש לרעה ואף לעבור בו על החוק והדברים הופכים למורכבים מאוד גם עבור בעל הנכס.

כאשר חותמים על חוזה שכירות לדירה עוברים אט אט על הסעיפים ומבצעים שינויים לפי הצורך כך גם בחוזה שכירות לנכס למטרת קיום עסק יש צורך במעבר על תנאים נוספים שיגנו על הצדדים מפני פגיעה חמורה בכיסם, לדוגמה:

 • מה התנאים לפינוי שוכר העסק?
 • האם ניתן לבטל את החוזה במקרים של הפרה?
 • האם פגיעה במיקום וניצול לרעה של הנכס מחייבים בפיצוי?
 • מה המגבלות לשימוש בנכס?
 • האם ניתן לבטל חוזה לאחר פרק זמן קצר במידה והעסק לא צלח?

אין ספור שאלות ניתן לשאול ויש לענות עליהם באמצעות חוזה השכירות ולכן מדובר בחוזה שונה לחלוטין מזה המוכר לכולנו בדירות מגורים. כאשר מקימים עסק חדש או נדרשים לחתום על חוזה שכירות עבור בית העסק חובה לבקש את עזרתו של עורך דין שיגן עליכם מפני בעיות עתידיות שהרי לא תרצו לסכן את העסק בגלל טעויות אנוש ואי הבנות…

ביטול חוזה שכירות – מה התנאים לביטול חוזה שכירות?

ביטול חוזה שכירות אינו דבר פשוט כלל ועיקר! כידוע חוזים יש לקיים ובית המשפט ידרוש לקיים גם חוזה זה ולשמור על ההסכמות כפי שנקבעו מראש. אך למרות זאת יש מקרים בהם נדרש ביטול חוזה שכירות וגם בית המשפט לא יעמוד בדרככם וזאת כאשר אחד הצדדים הפר את החוזה בחוסר תום לב תוך ניצול האחר ופגיעה ברכוש.

ביטול חוזה יכול להתרחש במגוון רחב מאוד של מקרים ואכן מתרחש מידי פעם במציאות ובתמיכת בית המשפט. אך בכל זאת יש תנאים לביטול חוזה ולפינוי דייר מהדירה ויש לעמוד בדרישות כפי שקבוע בחוק. ביטול חוזה לרוב יתרחש בסיטואציות הבאות:

 • הפרה עקרונית של אחד מסעיפי החוזה:
  • אי תשלום שכר הדירה בזמן וזאת לאחר התרעה מצד בעל הדירה.
  • אי תשלום כלל של שכר הדירה.
  • הפרה בוטה של ההסכם על ידי שימוש לא מידתי בנכס.
  • פגיעה ברכוש וגרימת נזק בכוונה תחילה.
 • אשור בית משפט לביטול חוזה.
 • כאשר החתימה על החוזה נעשתה תוך רמייה וחוסר תום לב.
 • במקרים קיצוניים של הפרת אמון מצד השוכר (פרטיים שקריים וכ"ו)

יש עוד אינספור דוגמאות בהם בית המשפט ישקול בחיוב את בקשתכם לפינוי דייר לאחר ביטול הסכם השכירות ביניכם, יש מערכת מסודרת בה עליכם לעבור כדי לקבל את האישורים הנדרשים כדי לבטל את החוזה ולא ניתן לעשות זאת על דעת עצמכם. כאשר נדרשת עזרת המדינה יש לכך פתרון אך הוא ניתן רק לאחר בקשה רשמית ולאחר המתנה של כחודשיים לפינוי בכוח לדייר הסרבן..

איך מבצעים חידוש חוזה שכירות בלי חוזה?

יש דרגים שונות בהם חידוש חוזה שכירות פשוט וקליל ומצריך רק מספר דקות מזמנכם, כאשר השיטה המוכרת ביותר היא החתימה המחודשת. בשיטה זו שני הצדדים כבר מכירים האחד את השני ויודעים שהעסק דופק כמו שעון ולכן בוחרים לכתוב את התאריך העדכני ולחתום על אותו המסמך בפעם השנייה וכך בפשטות החוזה מתארך.

חידוש חוזה שכירות קיים יכול להיות קצר ופשוט מאוד ולא בהכרח שצריך לכתוב חוזה שכירות חדש. אם זאת ייתכן מאוד שכדאי לכם להשקיע ולקבוע חוקים והסכמות חדשות בעת חידוש חוזה, לעתים בעקבות תקופת השכירות הקודמת נוצרים הבנות כלשהן שכדאי להוריד אל הנייר ולהפוך לרשמיות לפני שאתם ממשיכים הלאה – גם אם אתם כבר מיודדים ואוהבים זה את זה.

היתרונות של חידוש חוזה שכירות מקוצר:

 • חוסך זמן וכאב ראש
 • מראה אמון בין הצדדים
 • החוזה הוכח כעובד ונוח לצדדים
 • כי רוב באנשים עצלנים
 • ערבויות (צ'ק פיקדון / שטר חוב)קיימות

היתרונות של חידוש חוזה שכירות על ידי חוזה חדש:

 • אפשרות לקביעה מחודשת של כללים בדירה
 • מתן הזדמנות לשינוי עלויות השכירות
 • עבודה מסודרת ומכובדת יותר
 • כי כך זה צריך להיות!
 • הזדמנות לחידוש ערבים לדירה

כשוכר פחות משנה לך מה טיב החוזה ומה הוא מכיל אך כבעל דירה יש חשיבות רבה לרמת ההגנה לה אתה זוכה מצד החוק ומצד הדייר השוכר. חשוב להבין שחידוש חוזה שכירות כמוהו כחוזה חדש ולכן גם חידוש מקוצר לחוזה שכירות עדיין מכיל סיכונים ויש להתייחס אליו ברצינות ולכן אנו ממליצים להדפיס חוזה שכירות חדש ולחתום כנדרש.

 

חוזה שכירות כידוע אינו דבר פשוט ולכן כלל השאלות והתשובות המובאות בעמוד זה הן בגדר המלצות בלבד ואינם מבוססות בהכרח על נתוני אמת. אם זאת מרביתם של השאלות והתשובות ניתנים להבנה ונעזרים בהגיון הבריא שיש לנו כדי לשייך את השאלות הנכונות למקרה שלנו.

לפניה לעורך דין לליווי משפטי השאר פרטים כאן:

  שם מלא
  טלפון
  כתובת מייל
  בחר סיוע נדרש

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *