השקעות קטנות: איך משקיעים סכומים של 100,200,300 אלף ש"ח בנדל"ן?

נושאים מרכזיים

השקעות קטנות בנדל"ן - שקיעה ומגדלים

השקעות קטנות בנדל"ן יהיו לרוב השקעות מורכבות יותר מאלו הגדולות. השקעות קטנות בנדל"ן כדוגמת השקעה 100 אלף, השקעה 200 אלף, השקעה 300 אלף, אינם מספיקים לרכישת דירה או נכסים מניבים ולכן עלינו למצוא שותפים להשקעה. יתרה מזאת, מאחר והתשואה המתקבלת היא יחסית ביחס להון, ניהול השקעות קטנות בנדל"ן הופך את ההשקעה לעתים לכזו שאינה כדאית.. במאמר זה נסביר על הקשיים בהשקעת סכומי כסף קטנים בנדל"ן ונציע פתרונות נוחים ויעילים לבעיה.

השקעות קטנות בנדל"ן

במידה ויש לנו סכום נאה של מיליון ש"ח ביד לביצוע השקעה בנדל"ן, ביכולתנו לחפש דירה להשקעה, לרכוש אותה ולהשכירה לאחרים ובכך אנו זוכים להכנסה פסיבית וקבועה. לעומת זאת, במידה ויש לנו רק 200-300 אלף ש"ח ביד, לא באמת נוכל למצוא דירה בכוחות עצמנו ובמידה ואכן נמצא דירה להשקעה הרחק בפריפריה, נתקשה לנהל את הנכס וכמובן שהתשואה תהיה נמוכה ומשכך הכאב ראש פשוט אינו משתלם. במקום זאת עלינו למצוא פתרונות יצירתיים בכדי להשקיע סכומים קטנים בנדל"ן:

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

איך משקיעים סכומים של 100,200,300 אלף ש"ח בנדל"ן?

כאשר יש לנו סכום כסף מוגבל, כאשר ברצוננו להשקיע דווקא בנדל"ן, האפשרויות שעומדות בפנינו הן כדלהלן:

  • הלוואה להשקעה – נטילת משכנתא בכדי להשלים את החסר לדירה ראויה להשקעה.
  • דירה להשקעה עם שותף – השקעה בדירה עם שותף שמשלים את ההון החסר ומתחלק בעבודה.
  • השקעה באמצעות קרנות – השקעה בעזרת קרנות פרטיות להשקעה בנדל"ן למגורים.
  • השקעה באמצעות קרנות ריט – השקעה בעזרת קרנות ריט המתמחות בנדל"ן מניב.
  • השקעה בחו"ל – השקעה באפיקים שונים במדינות מתפתחות וביעדים מבוקשים.

אנו ננסה להסביר כעת על האפשרויות העומדות לרשותכם וזאת בכדי שתוכלו לקבל החלטות מבוססות ומושכלות. יש לדעת, שבכל אחת מהאפשרויות המוצגות מעלה יש רמת סיכון שונה אך גם התשואה על ההשקעה צפויה להיות שונה. בחירת אפיק ההשקעה הנכון ביותר עבורכם יעשה על בסיס מצבכם הכלכלי, מהות ההשקעה ומגוון פרמטרים נוספים בעזרת יועץ השקעות נדל"ן שיכול להכווין אתכם בצורה הטובה ביותר עבורכם.

מהם השקעות קטנות בנדל"ן ואיך לבחור השקעה נכונה?

השקעות קטנות בנדל"ן ישתנו בהתאם לערך הנכסים ובהתאם לסוג ההשקעה הנבחרת. כיום ניתן להכניס תחת קטגוריית ההשקעות הקטנות בנדל"ן את המשקיעים שמחזיקים בסכומים הבאים:

  • השקעה 100 אלף שקל.
  • השקעה 200 אלף שקל.
  • השקעה 300 אלף שקל.
  • השקעה 400 אלף שקל.

במידה ויש בידכם מעל 300 אלף שקל להשקעה וברצונכם להשלים את ההון להשקעה עם הלוואה או משכנתא בהחלט ניתן לעלות למגרש של הגדולים ולהשקיע בכוחות עצמכם בדירה למגורים או ברכישת נדל"ן מניב לשביעות רצונכם אך מאמר זה מתייחס כמובן להשקעות קטנות בלבד:

אפשרויות ההשקעה שעומדות לרשותכם כעת:

הלוואה להשקעה:

זוהי האפשרות המועדפת. על ידי השלמת מימון ההשקעה בעזרת הלוואה או משכנתא בהחלט ניתן להגיע לכדי השקעות גדולות יותר וכמובן ליהנות מתשואה גבוהה בהתאמה. ביכולתנו לפנות למערכת הבנקאית הרגילה או לגורמים חוץ בנקאיים בכדי להשלים את החסר לנו לצורך ביצוע ההשקעה. חשוב לדעת שבמידה ובחרנו להיעזר במקורות מימון נוספים להשקעתנו עלינו לחשב את גובה ההחזרים כחלק מביצוע חישוב תשואה שמבססת את כדאיות ההשקעה וכמובן שעלינו להכיר בכך שיש מגבלות מימון שנקבעו על ידי בנק ישראל ולא תוכלו לקבל יותר כסף מערך ההון שעומד לרשותכם.

דירה להשקעה עם שותף:

אפשרות זו בהחלט על השולחן אם כי כדי להשקיע עם שותף עלינו להכיר ולסמוך עליו מאחר ואתם צפויים להפוך לשותפים בנכס מקרקעין אשר לא ניתן לחלוק או למכור מבלי לפגוע באחר. כלומר, במידה ויש לכם בן משפחה או חבר שמעוניין להשקיע יחד אתכם בדירה להשכרה בהחלט ניתן להתקדם לאפיק זה וזאת תוך הגדרת אחריות וחלוקת ערך ההחזקה של כל צד בעזרת הסכם שותפות מסודר בו נקבעים לא רק אחוזי הבעלות אלא גם מי יטפל וינהל את הנכס ובאילו תנאים מותר יהיה למכור את הנכס גם במידה וצד אחד מתנגד לביצוע העסקה. במקרים רבים יציאה מהשקעה בטרם עת תגרום לנזק מאחר ופריסת מס הרכישה תתבצע על מספר מופחת של שנים ובעצם תהפוך את ההשקעה לפחות רווחית.

השקעה באמצעות קרנות:

ישנם קרנות השקעה פרטיות שמחזיקות באנשי מקצוע מהשורה הראשונה ואשר בוחרות נכסים על סמך נתוני עבר, מחקר וקשרים ולכן משיגים תשואות ייחודיות וטובות במיוחד. קרנות השקעה פרטיות בנדל"ן יכולות לפזר את הכסף שלכם בין מספר רב של נכסים מסוגים שונים ובעצם לבנות תמהיל השקעה בהתאם לסיכון הרצוי על ידכם תוך יצירת תשואה מקסימלית. השקעה בקרן השקעות נדל"ן מאפשרת לכם ליהנות מהכנסה ומרווחיות נאה ובטוחה וזאת מבלי שתידרשו לנהל את הנכסים או לבצע פעולות כלשהן ביחס להשקעה. אפיק השקעה זה מומלץ בחום לאלו שאינם בקיאים בשוק הנדל"ן ומעדיפים שאנשי מקצוע יעשו את העבודה המורכבת של איתור וניהול הנכסים תוך הקטנת הסיכונים שבהשקעה.

השקעה באמצעות קרנות ריט:

השקעה בקרנות ריט או במניות של חברות נדל"ן בהחלט נחשבות לאפיק ראוי ומשתלם. קרנות ריט פועלות בישראל ומשקיעות כסף בנדל"ן מניב (נכסי תעשייה, מסחר ועסקים) ומחויבים על פי חוק לחלק דיבידנדים מידי שנה מרווחי השכרת אותם נכסים באופן יחסי לעמיתי הקרן. קרנות ריט זוכות להטבות מס שונות ובקרוב צפויות להשקיע גם בנדל"ן למגורים תוך תשלום מס רכישה מופחת בעבור ההשקעות בנדל"ן. היתרון בקרנות ריט בדומה לקרנות פרטיות להשקעה בנדל"ן היא בכך שאינכם מלכלכים את הידיים ויש אנשי מקצוע שעושים עבודתם נאמנה כך שאתם תזכו לתשואה על השקעתכם המוגבלת.

השקעה בחו"ל:

זו אפשרות למיטיבי לכת. כלומר, למשקיעים קטנים שמוכנים לקחת סיכון מוגבר על כספם. מדובר באפיק שיכול להיות רווחי במיוחד עם תשואה של אף 10% בשנה על ההשקעה אך זאת תוך חשיפה לסיכונים שאינם קיימים בארץ ודמי ניהול שיש לשלם לחברה שתנהל עבורכם את הנכס הרחק מהבית. כאשר מקבלים החלטה להשקיע בחו"ל יש להיזהר כפליים מאחר ואינכם רואים ואו יכולים לבדוק את הנכס ובעצם נדרשים להסתמך על חברה חיצונית שמשקיעה את כספכם בנכסים עלומים..

איך מקבלים החלטה על השקעות קטנות בנדל"ן?

את ההחלטה אתם תקבלו על סמך התשואה המוצעת וכמובן הסיכון אליו אתם נחשפים. נהוג לומר בהשקעות שכגודל הסיכון כך גודל ההזדמנות. כלומר, לפעמים בכדי להרוויח בגדול יש להאמין ולקחת סיכון שאינו בהכרח אופייני לכם. אך אמרה זו אינה תמיד נכונה, לעתים קרובות ניתן להרוויח יפה מאוד וזאת גם בלי לקחת את הסיכון הגבוהה וזאת כמובן על ידי תכנון מוקפד ובחירה נכונה של אפיק ההשקעה הטוב ביותר עבורכם והסתמכות על עצתם של אנשי מקצוע שידעו לזהות את אותן הזדמנויות פז שאינם תמיד נראות לעין באופן מידי.

רוצים עזרה בקבלת החלטה על אפיק השקעות קטנות בנדל"ן? השאירו פרטים ונעזור לכם: