השקעה במחסן: האם כדאי להשקיע במחסנים לאכסון תכולה?

נושאים מרכזיים

השקעה במחסן אחסון תכולה לשימושים שונים

אפיק השקעה במחסן אינו מוכר ואו פופולרי ולמרות זאת השקעה נכונה יכולה להניב תשואה נאה במיוחד. במידה ואתם מחפשים השקעה במחסן, הגעתם למקום הנכון. במאמר זה אנו נציג את האפשרות להשקעה במחסן ונסביר איך מאתרים מחסן ומהו גובה התשואה על אפיק השקעה זה:

השקעה במחסן

האדם הממוצע אינו מודע לכך שיש כיום תעשייה שלמה של אחסון. כל מוצר שמיובא ארצה יושב לתקופה מסוימת במכולות בנמל ולאחר מכן עובר למחסנים של היבואן עד להפצה לחנויות / משווקים נוספים. גם כאשר מוצר מגיע לחנויות עצמן, לא תמיד נראה את המוצר על המדף באופן מידי אלא רק לאחר שמלאי החנות תדרוש מוצרים חדשים. כלומר, שטחי אחסון הן בהחלט שירות חיוני ומשקיעים יכולים לקחת חלק בשוק זה ולהרוויח מכך לא רע..

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

יש סוגים שונים של מחסני אחסון בהם ניתן להשקיע:

 • מחסן אחסון פרטי – מחסן להשקעה ולהשכרה ללקוחות פרטיים.
 • מחסן אחסון מסחרי – מחסן להשקעה ולהשכרה ללקוחות עסקיים.

מחסני האחסון נחלקים לשני סוגים:

 • מחסן אחסון זמני – מחסן שמושכר לפרקי זמן קצרים בהתאם לצורך.
 • מחסן אחסון קבוע – מחסן שמוצע לתקופות ארוכות לשימושים שונים.

האם כדאי להשקיע במחסנים לאכסון תכולה?

כן. כמו כל אפיק השקעה התשובה חיובית אך יש לדעת להשקיע נכון וזאת מאחר ויש כל כך הרבה סוגי מחסנים ושטחי אחסון וכולם מציעים שירותים שונים שמייצרים תשואה שמשתנה ממקום למקום. אנו נעבור על סוגי המחסנים ונסביר לכם איך ואיפה כדאי לכם להשקיע את כספכם:

כאשר משקיעים במחסן, חשוב לבדוק האם אכן יש צורך בשירות שברצונכם להציע?! כלומר, יש מיקומים מסוימים בהם יש ערך גבוה לשירותי אחסון ובמיקומים אחרים אין צורך בשירות שלכם ולכן מדובר בהשקעה לא כדאית במיוחד. כך, נלמד את צורכי השוק ועל פיהם נתכוונן ונשקיע את כספינו. להלן מספר דוגמאות:

 • רכישת מחסן פרטי מדייר אחר בבניין לשימוש אישי.
 • רכישת מחסנים במרכז העיר לשירות עבור חנויות ועסקים מקומיים.
 • רכישת מחסנים ביישובים ובקיבוצים לשירות אחסון עבור חברות ייבוא.
 • רכישת מחסנים ושטחי אחסון בקרבת נמל תעופה ואו נמל ימי..
 • רכישת מגרש מחסנים להשכרת שטחי אחסון ללקוחות פרטיים.
 • ועוד..

במידה ורוכשים שטח אחסון שעונה על צורך של לקוחות פרטיים ואו חברות וארגונים גדולים, בהחלט אפשר ליהנות מתשואה גבוה כזו של נדל"ן מניב. מדובר בתשואה שיכולה לנוע בין 8%-12% בהתאם לרמת השירות שאתם בוחרים להציע.

איך בוחרים מחסנים להשקעה?

זוהי שאלת השאלות מאחר ומחסנים נוטים להיות דומים.  מכולות ואו שטחי אחסון אשר כוללים מדפים מתויגים אשר מוצעים כמקשה אחת ואו כיחידות ללקוחות רבים. בנדל"ן יש חשיבות אדירה למיקום (קראו עוד על מיקום מיקום מיקום). אנו נבחר את המיקום בהתאם לצורך הקיים בשירותי אחסנה אך לא רק, יש לחלק את בחירת המחסן להשקעה ל-3 קטגוריות:

1. בחירת מחסן להשקעה לפי מיקום:

במידה ואנו מציעים שירות לעסקים וחברות, לא נרצה לרכוש מחסנים ואו לבנות שטחי אחסון במיקום מרוחק מליבת הפעילות של הלקוחות שלנו. לכן, ננסה להשקיע את כספינו בהתאם למיקומים בהם השירותים שלנו רצויים:

 • סמוך לנמל התעופה בן גוריון.
 • סמוך לנמלים הימיים בחיפה, אשדוד, אילת.
 • סמוך לחנויות בכל מרכזי הערים.
 • במיקומים אסטרטגיים לחלוקה והפצה.
 • ועוד..

כאשר עובדים מול חברות וארגונים גדולים, הכל יורד לשורת הרווח וההפסד. כלומר, אם ניתן לחסוך כסף על ידי שימוש בשירותי אחסון מוצעים אכן ייעשה כך. לעומת זאת, במידה ואין חיסכון ואו צורך משמעותי באחסון הלקוחות פשוט לא יעשו שימוש במחסנים שלכם ותצאו מופסדים. רכישת שטחי אחסון ומחסנים בסמוך למוקדי הייבוא והייצוא בישראל יבטיחו לרוב תשואה נאה וזאת מאחר ועל כל יבואן לאחסן את התכולה שלו עד לחלוקה והפצה מחדש בתוך מדינת ישראל..

2. בחירת מחסן להשקעה לפי שירות:

במידה ואנו מציעים שירות ללקוחות פרטיים, הכל יורד לרמת השירות אותה אנו מציעים ללקוח הקצה. כלומר, לקוחות פרטיים יכולים להידרש לשירותי אכסון תכולת דירה לתקופה קצרה או ממושכת לצורך רילוקיישן לחו"ל ואו בעקבות גירושין ואירועים משפחתיים אחרים. לקוחות אלו בחלקם מעדיפים את רמת השירות על פני המיקום. לכן, ננסה לרכוש מחסנים להשקעה בהתאם לרמת התאמתם לצרכים של הלקוחות שלנו:

 • שטחי אחסון קטנים אך נפרדים ופרטיים.
 • מחסנים פרטיים באזורי תעשייה ומסחר.
 • קניית מחסן פרטי מדייר אחר לצורך אישי.
 • ועוד..

אחסון תכולה פרטית לרוב מחייבת היערכות מוקדמת והשקעה מהותית בתשתיות גישה ופרטיות. כך, במידה ואנו רוצים להציע מחסני תכולה להשכרה ביכולתנו לרכוש שטח ולהציב עליו מכולות ואו לבנות מחסנים מבטון (עלויות שירות שונות). נציע מעבר לשירותי המחסן הרגילים גם שירותי תחזוקה, אבטחה וכמובן גישה בכל שעות היום והלילה ללא תיאום מוקדם על ידי הטמעת מערכות טכנולוגיות לשימוש הלקוחות.

לעתים, נרכוש מחסן פרטי בבניין פרטי (מדייר אחר) וזאת לשימוש פרטי שלנו ואו לשם איחוד מספר מחסנים והשכרתם כיחידת דיור לשוכרים. השימוש במחסנים מגוון מאוד וישתנה ממשקיע למשקיע בהתאם לצרכים שלו ושל לקוחותיו..

3. בחירת מחסן להשקעה לצורך ייחודי:

לפעמים ביכולתנו לזהות צורך ייחודי של חברה גדולה או של לקוחות פרטיים ועל פיהם נבחר מחסן מתאים להשקעה. כך לדוגמה, במידה ויש לכם קשרים טובים עם חברה מסחרית ומתברר לכם שאותה החברה מחפשת מחסנים חדשים באזור מסוים, ביכולתכם לנסות לאתר שטח מתאים ולהציע את השירות וכך לגרוף רווחים בטוחים לטווח ארוך מהתקשרות זו. אך לא רק, ישנם עוד סוגי אחסון ייחודיים שניתן להציע:

 • אחסון סירות וכלים ימיים.
 • אחסון כלי טיס ותעופה.
 • אחסון חומרים וכימיקלים.
 • ועוד..

בעלי סירות בכנרת ואו בים התיכון נדרשים לאחסן את כליהם בסמיכות למים. בין אם הם בוחרים לאחסן את סירתם במרינה ואו באחסון פרטי יהיה עליהם לשלם סכומים לא קטנים.. כך הדבר גם לבעלי כלי טיס ותעופה שנדרשים לאחסן את כלי הטיס בהנגרים הסמוכים לנתיבי ההמראה ולכן הצורך שלהם באחסון הנו ייחודי במיוחד. לרוב, פתרונות אחסון אלו כבר קיימים אך לפעמים בעליהם מוכר את החזקותיו מסיבות שונות וזוהי הזדמנות מצוינת להיכנס להשקעה מעניינת ורווחית אשר לה תחרות דלה עד לא קיימת.

איך מנהלים מחסנים להשכרה?

כדי ליהנות מרווחיות גבוה ככל הניתן, יש לבנות תכנית עסקית מסודרת ולבחון את סוג השירות והעלויות בהתאם לכדאיות הכלכלית עבורכם. פתחנו את המאמר עם הצגת שני סוגי השכרה ואנו נבחר מביניהם בהתאם ליכולתנו להרוויח תשואה אופטימלית:

 • מחסן אחסון זמני – כאשר יש לקוחות רבים וניתן לגבות יותר בשכירות קצרה.
 • מחסן אחסון קבוע – כאשר יש לקוחות מעטים אך קבועים ונרצה לקשור אותם אלינו.

כפי שניתן להבין במאמר זה. השלב הראשון בביצוע השקעה במחסן תהיה לבחור נכון ובהתאם לצרכים קיימים ומובנים בשוק לשירות שברצונכם להציע. השלב השני בביצוע השקעה במחסן יהיה להציע שירות נכון ובהתאם למאפייני הנכס שבידכם וזאת בכדי לנסות להגיע לתשואה הגבוהה והבטוחה ביותר שיש..

במידה ואתם מחזיקים במחסן בודד ואו במספר מחסנים בודדים ללקוחות קבועים, הרי שתוכלו להציע להם מפתחות לאזורים המיועדים שהושכרו על ידם. לעומת זאת, במידה ויש לכם מתחם של מחסנים שמוצעים לשוכרים רבים, ייתכן ותרצו להשקיע במערכות מתקדמות וטכנולוגיות לאישורי כניסה וגישה למחסנים כך שתידרשו לניהול מינימלי בלבד של שטחי האחסון שבידכם.

שוקלים לבצע השקעה במחסן או בכל אפיק אחר? פנו ליועץ השקעות נדל"ן להתייעצות חינם: