התייעצו איתנו:

ראשי / השקעות בנדלן / השקעה בדירות להשכרה / השקעה בדירות דיסקרטיות: מה גובה התשואה על השכרת דירות דיסקרטיות?

השקעה בדירות דיסקרטיות: מה גובה התשואה על השכרת דירות דיסקרטיות?

    adimage

השקעה בדירות דיסקרטיות הפכה לתופעה של ממש בשנים האחרונות. עולם האירוח והתיירות עובר מהפכה עם כניסתם של יותר ויותר יזמים פרטיים שרוכשים דירות קטנות ונסתרות מעין ומשכירים אותן לתיירים, תושבים מקומיים ולכל מבקש מקום לינה על בסיס יומי או שעתי. בדומה לדירות סאבלט שנהנה מצמיחה מרשימה של מאות אחוזים, גם ענף הדירות הדיסקרטיות מציג זינוק מרשים בפעילות. במאמר זה אנו ננסה להבין מה הם היתרונות של ניהול דירה דיסקרטית ואיך עושים זאת נכון בכדי להשיג את התשואה האופטימלית.

השקעה בדירות דיסקרטיות

עד לפני מספר שנים דירות מגורים שימשו למגורים בלבד כאשר מעט בעלי דירות קיבלו אישור שימוש חורג בנכס מהרשות המקומית למטרת עסקה. בשנים האחרונות נצפית מגמה מובהקת של ניצול טוב יותר של הדירות על ידי השכרתן לימים בודדים ושעות בודדות לשימושים שונים. בעוד השכרת דירת סאבלט מכניסה כמה מאות שקלים ליום וזאת בהתאם למיקום הנכס וקרבתו למרכזי העניינים, השקעה בדירות דיסקרטיות מכניסה סכומים דומים לשעות בודדות ובמיקומים נידחים וזולים ושיווק נכון של נכס מסוג זה יכול להניב לבעליו סכומי עתק מידי חודש ולכן מדובר באפיק השקעה משתלם במיוחד.

מה הן דירות דיסקרטיות?

דירות דיסקרטיות הנם דירות קטנות ואינטימיות אשר ממוקמות בשולי העיר ובאזורים בהם אין תנועת רגליים רבה. מדובר בדירות גן קטנות אשר ייחודיות בכך שיש להן כניסה פרטית וחניה פרטית כך שניתן להגיע אליהם תוך שמירה על אנונימיות מוחלטת. דירות דיסקרטיות אלו קטנות ומשמשות לפרקי זמן שבין חצי שעה לשלוש שעות בלבד למטרות קיום אהבה (או בגידה). השימוש בדירות דיסקרטיות מאפשר לזוגות אשר רוצים לקיים יחסי מין במקום שקט כאשר הדבר לא מתאפשר בבית בגלל הילדים ואו זוגות שמנהלים רומנים ויחסים אסורים ונדרשים למקום בטוח ונסתר לקיים בו את יחסיהם.

דירות דיסקרטיות פועלות בהתאם לבקשת הלקוחות ולכן ניתן לשכור אותן ביום ובלילה בהתאמה. בעלי דירות דיסקרטיות אינם באים במגע או בדברים עם הלקוחות כך שבעל הדירה אינו חייב להיכנס לעובי הקורה ולקחת אחריות אמיתית על מה שמתחולל תחת קורת גגו ותפקידו לאפשר לאלו הרוצים בכך מקום נוח, נקי ובטוח לשהות בו פרק זמן נקוב וקבוע מראש.

איך בוחרים מיקום לדירה דיסקרטית?

דירות דיסקרטיות ממוקמות באזורי תעשייה, יישובים ומושבים הסמוכים לערים הגדולות, בשולי הערים ובשכונות של בתי קרקע בהם אין תקשורת בין התושבים. דירות דיסקרטיות יהיו ברוב המקרים יחידות דיור קטנות אשר מאפשרות לאלו הרוצים בכך להיכנס בצורה אנונימית לחלוטין ולצורך כך ישנם כמה דגשים שיש לבחון כאשר מחפשים לרכוש דירה שתשמש כדירה דיסקרטית:

 1. כניסה פרטית – כניסה אשר מתאפשרת באנונימיות מוחלטת.
 2. חניה פרטית – חניה מקורה וסגורה אשר ניתן להסתיר בה את כלי הרכב.
 3. מעטפת מסתירה – צמחיה עבותה או גידור אטום המסתיר את חלל הכניסה.
 4. אזור שקט ומנותק – סביבה בה אין הולכי רגל ואו תנועה רבה בשעות היום.

דירה דיסקרטית חייבת להיות מרוחקת מהמולת היום ומתנועה רבה כך שסיכויי הזיהוי של הבאים נמוך משמעותית. אך מצד שני, על הנכס להיות ממוקם מספיק קרוב לעיר ולסביבה אותה אנו משרתים וזאת כדי לאפשר לבאים להגיע בתוך פרק זמן קצר ככל האפשר. בחלק מהמקרים דירות דיסקרטיות מושכרות לבאים באנונימיות כה רבה שהשכנים המתגוררים בסמוך למקום כלל אינם מודעים לתופעה ואו מודעים לתופעה אך הדבר אינו מפריע לשגרת יומם ואין להם בעיה בכך. לבחירת הדירה יש משמעות גדולה מאוד בעבור הלקוחות וככל שהדירה תיבחר בחכמה כך מספר הלקוחות החוזרים יגדל אף הוא בהתאמה.

איך משווקים דירה דיסקרטית?

בדומה לדירות סאבלט, מדובר בעסק לכל דבר ועניין. בשונה מדירות המושכרות לפרקי זמן רבים בעסקים מסוג זה יש לדאוג לתנועה קבועה וזורמת מידי יום בכדי להרוויח כמה שיותר כסף. במידה ומיקמתם את הדירה הדיסקרטית בצורה הנכונה יהיה לכם קל יותר לשווק את הנכס מאחר והמיקום משחק משחק מכריע אצל הלקוחות. כיום ישנם מספר אפשרויות לשיווק נכסים לפרקי זמן של שעות וימים בודדים:

 1. אתרי אינטרנט – ישנם אתרי אינטרנט ייעודיים לכך.
 2. אפליקציות – ישנם אפליקציות ייעודיים לכך.
 3. פרסום ממוקד – פרסום ממוקד מילות מפתח במנועי החיפוש.
 4. חבר מביא חבר – במידה והשירות טוב הלקוחות חוזרים וממליצים.
 5. לוחות מודעות – תליית שלטים ומודעות בסמוך למקומות עבודה.
 6. ועוד..

חלק מבעלי עסקים אלו למדו את השיטה ומשקיעים בבנייתם של מתחמים נוספים שמתוכננים ומעוצבים בהתאם לדרישת הלקוחות והשימוש התכוף בדירות אלו. ברגע שמצליחים לעורר תנועה ראשונית לנכס יש תנועה חוזרת רבה מאחר ואותם זוגות נדרשים למקום מפגש פעם אחר פעם ואינם רוצים ליטול סיכונים מיותרים בבחינת מקומות אחרים כך שמדובר בלקוחות מרוצים וחוזרים שיכולים למלא את יומן ההשכרה שלכם באופן יום יומי.

מה גובה התשואה על השכרת דירות דיסקרטיות?

מדובר בענף מעט מורכב מאחר ולא נהוג לשלם בו באשראי. התשלום עצמו נעשה בצורה עצמאית על ידי הלקוח ולא מול מנהל המקום. המשמעות היא שעליכם לבחון את אופן ההתנהלות שלכם מול רשויות המס ולדווח על כל עסקה ועסקה עם חשבוניות על אף העובדה שהלקוחות אינם מבקשים זאת. מומחים מעריכים שמרבית העוסקים בתחום מעלימים מס וזאת מאחר ואין מעקב אחר דירות אלו בדומה לדירות הסאבלט ויש צורך בפעילות יזומה ומורכבת מצד רשויות המס בכדי לעלות על העלמות המס המתחוללות בדירות אלו.

כאשר מתייחסים לגובה התשואה שניתן להרוויח על ידי השכרת דירות דיסקרטיות יש להתייחס למרכיבי האירוח השונים:

 • עלויות השיווק – בעלי דירות אלו חייבים להשקיע בשיווק תמידי.
 • עלויות החזקה – בעלי דירות אלו חייבים לנהל ולתחזק את הדירות (סדינים, מגבות, ארנונה, ניקיון וחשמל)
 • תפוסה – כמו בתי מלון, ככל שהתפוסה גבוהה יותר כך הרווחיות עולה.
 • מחיר השירות – הסכום שיקבע על ידכם לטווח שעות ושעות נוספות.

חלק מבעלי הדירות הדיסקרטיות מדווחים על כך שיש להם בין 2-5 לקוחות מידי יום! כאשר לקוחות שוכרים את הדירה לפרקי זמן של 2-3 שעות בלבד. עלויות השכירות לפרקי זמן אלו ינוע בין 200-300 ש"ח והמשמעות היא שניתן להגיע גם לרווחיות של אלפי שקלים מידי יום!. כאשר גם במידה ומשכירים את הדירה לזוג אחד מידי יום בממוצע מרוויחים הרבה יותר כסף מידי חודש מבהשוואה להשכרה של הדירה עצמה לפרקי זמן ארוכים יותר. מאוד מפתה להעלים מס מדירות אלו ופיתוי זה עומד לפתחי כל העוסקים בהשכרת דירות לפי שעה.

במידה ופועלים נכון ניתן ליהנות מהכנסות עתק מפעילות זו ולהתמקד בעיסוק זה כל יום וכל היום וזאת מאחר ומדובר בפעילות מינימלית של הכנת הדירה מידי פעם ללקוח הבא ורמת האירוח המתבקשת מצדכם נמוכה במיוחד. אך כאמור, כדי להצליח להרוויח היטב יש לתכנן את הדירה היטב ולבחור מיקום על בסיס ניסיון ומזל (לא ניתן לעשות סקר שוק בעניין..). תמיד מומלץ להיעזר באדם שעשה זאת בעבר בשלבים המוקדמים בו אתם מחפשים את המיקום הנכון ביותר ושוקלים איך לעצב את הדירה בהתאמה גבוהה ככל האפשר לרצון הלקוחות.

המיקומים הפופולריים שמחפשים הגולשים:

 • דירות דיסקרטיות בתל אביב.
 • דירות דיסקרטיות בראשון לציון.
 • דירות דיסקרטיות בחיפה.
 • דירות דיסקרטיות בירושלים.
 • דירות דיסקרטיות בקריות.

שוקלים השקעה בדירות דיסקרטיות ורוצים עזרה? השאירו פרטים:

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים
השקעה בדירות דיסקרטיות: מה גובה התשואה על השכרת דירות דיסקרטיות?
5 (100%) 1