השקעה בארצות הברית: האם כדאי ואיך משקיעים בנדל"ן בארצות הברית?

נושאים מרכזיים

השקעה בארצות הברית - קו רקיע ארצות הברית

רבים שוקלים לבצע השקעה בארצות הברית. לאחרונה, יותר ויותר משקיעים ישראלים בוחנים את האפשרות להשקיע את כספם מעבר לים במדינות המפותחות בארצות הברית. במאמר זה אנו ננסה ללבן את היתרונות והחסרונות שקיימים בביצוע השקעה בארצות הברית ועל ידי כך ניתן יהיה לקבל תמונת מצב בהירה יותר שמאפשרת קבלת החלטות בעד או נגד השקעה באפיק זה.

השקעה בארצות הברית

בעבר הלא רחוק, השקעה במדינות אירופה וארצות הברית נתפסה כמסוכנת ולא הכרחית. במהלך השנים, עם פיתוח מואץ של פתרונות תקשורת ושליטה מרחוק לצד מגוון קשיים ביורוקרטיים ומיסויים בישראל לצד המשבר הכלכלי בשנת 2008, החלו עוד ועוד משקיעים בבחינת השקעות נדל"ן בארצות הברית מתוך הבנה שניתן להרוויח לא מעט כסף מעליית ערך נכסי נדל"ן וכמובן מדמי שכירות גבוהים במיוחד..

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

למשקיע הישראלי יש מגוון סיבות לחיפוש אחר השקעה בארה"ב:

אין ספק שיש יתרונות בולטים בביצוע השקעות די קטנות בארצות הברית על פני השקעות גדולות בישראל. אך סיבות אלו לא הספיקו בכדי לגרום למשקיע הישראלי לבחון את השוק האמריקאי. רק לאחר שהמדינה החלה להדיר את רגלי המשקיעים משוק הדיור באופן אקטיבי, החלו משקיעים להבין שאין מנוס מנטילת סיכונים גבוהים במעט והשקעת כספם בבתי מגורים בארצות הברית.

אך זה מביא אותנו לשאלות חשובות במיוחד:

 • האם כדאי להשקיע בנדל"ן בארצות הברית?
 • איך משקיעים בנדל"ן בארצות הברית?

כעת, ננסה לענות על שאלות אלו בבהירות האפשרית בכדי לעזור לכם להבין האם מדובר באפיק השקעה שמתאים גם עבורכם או שאולי כדאי להתמקד בהשקעות מקומיות..

האם כדאי להשקיע בנדל"ן בארצות הברית?

אחת השאלות החשובות ביותר שיש לשאול בכל השקעה הנו: "האם אפיק השקעה הנבחר אכן משתלם וכדאי עבורי?" ולכן, אנו ניאלץ לשאול את עצמנו, האם כדאי להשקיע בנדל"ן בארצות הברית או שמה יש אלטרנטיבות טובות יותר באירופה או בישראל?! זוהי כמובן שאלה מורכבת במיוחד מאחר ויש הבדלים מהותיים בין סוגי המשקיעים. כמו כן, יש הבדלים מהותיים בין סוג הנכסים שבעניין ומיקומם. כדי לענות על שאלה זו עלינו לנסות להציג מעט רקע:

יש 2 סוגי נכסי נדל"ן בהם ניתן להשקיע בארצות הברית:

 • נדל"ן למגורים – דירות ובתים פרטיים שמושכרים למשפחות למגורים.
 • נדל"ן מניב – שטחי מסחר, תעשייה ועסקים שמושכרים לחברות וארגונים.

מדובר באפיקי השקעה שונים לגמרי הן באופן רכישתם וניהולם והן ברמת הסיכונים אליהם נחשפים המשקיעים.

יש 2 דרכים להשקיע ברכישת נכסי נדל"ן בארצות הברית:

 • השקעה ישירה – השקעה בנדל"ן בכוחות המשקיע לבדו.
 • השקעה עקיפה – השקעה בנדל"ן בעזרת קרנות וחברות מתווכות.

כדי לענות על השאלה מעלה, יש להכיר את ההבדלים הללו ולהבין ששיטת ההשקעה וטיב ההשקעה צפויים להשפיע על רמת התשואה שתתקבל בסופו של דבר. כך בעצם ניתן לחלק את קהל המשקיעים לקטגוריות:

 • משקיעים סולידיים – משקיעים שמחפשים ביטחון גבוהה וזהירים בהשקעותיהם.
 • משקיעים ספקולטיביים – משקיעים שמחפשים תשואה גבוהה ונוטלים סיכונים גבוהים.

במידה ואתם משקיעים ספקולטיביים, תוכלו למצוא שפע של נכסי נדל"ן במחירים נמוכים באזורים בעייתיים אך בעלי הבטחה לתשואה גבוהה. במידה והסיכון שבהשקעה מרוחקת והצורך בניהול הנכס על השוכרים המגוונים אינו מרתיע אתכם, בוודאי שאתם יכולים לבחון השקעה בנדל"ן בארצות הברית.

במידה ואתם משקיעים סולידיים, תידרשו להרבה תעצומות נפש בכדי לקבל את ההחלטה לבצע השקעה מרוחקת מהבית ובמיקום אותו אתם לא באמת מכירים. בכדי לבצע השקעה כדאית בארצות הברית, יהיה עליכם להצטייד באיש מקצוע שילווה אתכם בתהליך ויעזור לכם לעבור שלב שלב בביטחון גבוהה ובבחירת הנכס שאכן מבטיח תשואה סבירה.

מאחר והתשובה מורכבת יותר ממה שניתן להעביר באמצעות האתר, אנו ממליצים לכם לפנות אלינו בחינם לבירור הנושא לעומק..

איך משקיעים בנדל"ן בארצות הברית?

במידה ולמדתם מספיק על אפיק השקעה זה והחלטתם לבצע השקעה בארצות הברית, חלק זה במאמר נכתב עבורכם:

לצערנו, אנו שומעים יותר מידי על עוקצים ועסקאות נדל"ן גרועות שמבצעים ישראלים להוטים. יש בעיה מסוימת בהשקעות בשלט רחוק וזהו כמובן הניתוק וחוסר הידע שגורם למשקיע לקבל החלטות שגויות ולהפסיד כסף רב. לכן, אנו נסביר כעת על התהליך שיש לעבור בכדי לבצע השקעה בארצות הברית בצורה הנכונה.

רבים מבצעים השקעה בארצות הברית בעזרת חברות מתווכות אשר מאתרות את הנכסים, מכינות את הנכסים, מוכרות את הנכסים למשקיעים ישראלים מוכנים להשכרה מידית. הבעיה בשיטה זו, שלעתים קרובות החברות מתחייבות לשפץ ולהשביח את הנכס ולא עושות זאת, לעתים החברות מוכרות למשקיע הישראלי בית משופץ ומוכן למגורים אך במחיר הגבוהה באלפי דולרים רבים ממחיר השוק הנכון והראלי, וכמובן שיש משמעות רבה לבחירת נכס במיקום הנכון ולא רק אשליה בכדי להצליח גם להרוויח מעצם ביצוע ההשקעה. לכן, יש לנו מסקנה חשובה:

טיפ: אל תשקיעו עם חברה המתמחה באיתור נכסים בלי ליווי מקצועי!

אז איך מבצעים השקעה בארצות הברית:

כפי שכל אדם מבין, השקעה בנכס מקרקעין הנה מורכבת מעט יותר מעסקאות מטלטלין רגילות. כאשר העסקה מבוצעת בשלט רחוק על ידי אנשים שאת חלקם אינכם מכירים בוודאי שהעניינים מורכבים אף יותר. חשוב מאוד להיעזר באנשי מקצוע ישראליים שילוו אתכם באיתור הנכס ובביצוע הרכישה כך שתמנעו מטעויות. אך כמובן שיש דרכים שונות לבצע את ההשקעה:

יש מספר אפשרויות לביצוע ההשקעה לאלו המתעניינים באפיק זה:

 • נסיעה לארצות הברית ובחירת נכס בשטח בכוחות עצמכם.
 • מינוי איש מקצוע שיסע לארצות הברית וירכוש עבורכם נכס.
 • רכישה בשלט רחוק בעזרת אנשי מקצוע בשטח (אזור מוכר לכם).
 • השקעה בנכסים בארצות הברית בעזרת קרנות השקעה בנדל"ן.
 • השקעה בנכסים בארצות הברית בעזרת חברות ניהול מקומיות. 
 • וכן הלאה…

בכל דרך שתבחרו להשקיע, כדאי מאוד שתבצעו את השקעתכם במיקום אותו אתם מכירים. חשוב שנדע כמה שיותר על הסביבה של הנכס ומידע זה כולל את הפרטים הבאים:

 1. סוג האוכלוסייה – נשאף להשקיע באזור בעל אוכלוסיה מהמעמד הבינוני ומעלה.
 2. תעסוקה מקומית – נחפש מקום בו יש אפשרויות תעסוקה שמצדיקות מגורים במקום.
 3. סוגי הנכסים – ננסה לאתר נכס בו הניהול מינימלי ככל האפשר ברמת התחזוקה.
 4. אנשי קשר – נחבור לאנשי קשר מקומיים שניתן לסמוך עליהם בניהול הנכס עבורכם.
 5. ועוד..

השקעה בארצות הברית מחייבת זהירות גבוהה אף יותר מזו הנדרשת בעסקאות מקרקעין בישראל. אנו ממליצים בחום לפעול בצורה מסודרת וזה כולל כמובן ביצוע בדיקה להערכת שווי הנכס ברמה השוואתית לנכסים אחרים בקרבת מקום, ליווי של עורכי דין מקומיים שמתמחים בעסקאות מסוגים אלו, רכישת פוליסת ביטוח מתאימה להגנה הרמטית על ההשקעה וכל הפתעה שיכולה לצוץ במהלך ההשקעה או לאחר מכן.

את הכסף המושקע, מפקידים בחשבון נאמנות של עורך הדין הנבחר שיעביר את הכסף בעבור הנכס רק לאחר שיבוצעו בדיקות שמאמתות את פרטי המוכר וזכאותו למכירת הנכס, בחינה שהנכס נקי משעבודים לבנק או לכל גורם אחר ולאחר שביצענו בדיקה לכדאיות ההשקעה על בסיס ראי היסטורי ועל בסיס מצב בשוק המקומי הקיים והצפוי בעתיד..

לסיכום, 

במידה וזוהי לכם ההשקעה הראשונה בארצות הברית, אנו ממליצים לכם לפנות לקבלת ליווי מקצועי לתהליך כולו אך מעבר לכך, אנו ממליצים לכם לדבר עם חברים ובני משפחה אשר עשו עסקאות מסוגים אלו בעבר בכדי לשמוע על הבעיות והקשיים בהם הם נתקלו ולקבל טיפים חשובים שיעזרו לכם להיזהר מעוקצים ולזהות עסקאות משתלמות במיוחד. רוצים לדבר עם משקיעים שעשו זאת בעבר? רוצים ליווי מקצועי של מומחה להשקעות נדל"ן בארה"ב? השאירו פרטים ונעזור לכם: