ראשי / השקעות בנדלן / השקעה בדירות להשכרה / השקעה באילת: איך שדה תעופה תמנע תשפיע על ההשקעה באילת?

השקעה באילת: איך שדה תעופה תמנע תשפיע על ההשקעה באילת?

    adimage

השקעה באילת מעולם לא הייתה מעניינת ומאתגרת יותר. מצד אחד ענף התיירות בישראל בשפל משמעותי אך מצד שני תכניות פיתוח באילת מציירות תמונה וורודה עבור המשקיעים שיכולים ליהנות מתשואה משמעותית מאוד בפרק זמן קצר יחסית. כדי להתמקד עוד יותר ולהבין את המשמעות של השקעה בעיר אילת בשנים הקרובות יש לבחון 3 נקודות עיקריות:

  1. שדה תעודה תמנע – שדה התעופה החדש הסמוך לעיר אילת ומאפשר נחיתות נוחות לתיירות חוץ.
  2. פינוי שדה התעופה הקיים – 1,000 יחידות דיור למגורים, 2,000 חדרי מלון שייבנו במקום.
  3. מענקי תיירות – מענקים לתיירים המגיעים מחו"ל שמאופיינים בהנחה במחיר הטיסה.

כיער שנשענת על תיירות אילת חייבת תיירות חוץ רבה ככל האפשר. מאחר ובשנים האחרונות אין תיירות מחו"ל יתר על המידה בעיר, ערך הנכסים נמוכים משמעותית משווי אפשרי בעתיד. זאת מאחר והעיר משרתת בעיקר תיירות פנים של ישראלים שאינם רואים צורך לרכוש בה נכסים וזאת מאחר ובטיסה קצרה הם יכולים להגיע למלון או לדירת נופש אותה ישכרו אחת לשנה. כאשר אין מסחר רציף בנכסי נדל"ן בעיר מחירי הדירות נוטים להיות נמוכים וזאת מאחר והביקוש לרכישת דירות נמוכה מאוד.

השקעה באילת: מה צפוי להשתנות?

שדה התעופה הקיים באילת מאפשר נחיתת מטוסים קטנים שמגיעים ממרכז הארץ ומצפונה אך לא ממדינות אחרות. עובדה זו אינה מאפשרת לתושבי חוץ להגיע בנוחות לעיר ומסיבה זו הם אין רוצים להשקיע בדירת נופש לשימוש המשפחה באילת. הקמתה של שדה תעופה תמנע צפויה לשנות את מפת האינטרסים של תושבי החוץ ולהציף את העיר על גבי מפת התיירות העולמית.

בממשלה עמלו קשות על מבחר רפורמות שיחדיו צפויים להאפשר לעיר אילת לפרוח ולהוות יעד תיירותי מהמעלה הראשונה עבור תיירים מאירופה וזאת על ידי מענק תיירות שיכול להגיע לכמה עשרות יורו לכל תייר שמגיע ארצה ובכך משלם פחות על הטיסה עצמה. תיירים אלו צפויים לזהות את הפוטנציאל הגלום בעיר הרחוקה והם בתורם יבקשו לרכוש לעצמם יחידות דיור ואו בתי נופש בעיר. ידוע לכל שמשפחות יהודיות מצרפת מחבבות את העיר אילת אך מתפשרות על נתניה וזאת מאחר ונוח להגיע אליה אך בעתיד הם ישקיעו ובהמוניהם בעיר אילת מה שצפוי להעלות את הביקוש לנכסים בעיר ומחירי הנדל"ן באילת צפויים לעלות.

השקעה באילת: היכן להשקיע?

לאחר פינוייה של שדה התעופה באילת, זו שחוסמת את מעבר הולכי הרגל מהמלונות הרבים שפרוסים בעיר אל החוף, ערך הדירות בסביבה המידית צפויים לזנק. ככל שמרחק ההליכה לים קצרה יותר כך ערך הקרקעות עולים וההתעניינות מצד משקיעים תהיה ברורה יותר. ייבנו בשטחה של שדה התעופה שמפונה מלונות חדשים ומיוחדים לצד אטרקציות תיירות נוספות לצד כ-1,000 יחידות דיור שיאפשרו לכל מי שרוצה בכך להשקיע בדירת חלומות בעיר נופש כאן בישראל.

ולמרות זאת, גם במעלה העיר אילת צפויים להרגיש את העלייה בהתעניינות של רבים שרואים באילת אלטרנטיבה טובה למקומות תיירות נוספים שהפכו למסוכנים בעשור החולף. כך טורקיה, מצרים, סוריה ומדינות נוספות במזרח התיכון הפכו למאוימות על ידי גורמי טרור כאשר אילת שומרת על ביטחון רב למרות היותה בישראל.

ניתן כיום להשקיע ביחידות נופש שיושכרו כדירות סאבלט במגוון האתרים שמתמחים בכך וזאת מאחר ותיירות החוץ תהיה גדולה מאי פעם וכמובן גם לרכוש בתי קרקע אותם ניתן להשכיר למשפחות ולתיירות פנים שכבר כיום מייצרים תשואה נאה במיוחד. במסגרת רפורמת שמיים פתוחים, מענקי התיירות, ועוד שלל הטבות שעמלים עליהם כיום במשרד התיירות העיר אילת צפויה להפוך לפנינה של ממש ולהשקעה יוצאת דופן בייחודיותה וזאת רק בגלל ההזנחה החמורה שספגה העיר במשך עשורים אך התיקון של ההזנחה צפוי להכניס כסף רב למשקיעים שיראו את הפוטנציאל כעת ויבחרו להשקיע לפני בואם של משקיעי החוץ והיזמים המקומיים.

צריכים עזרה באיתור השקעה נבונה באילת? פנו אלינו.

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים