fbpx
ראשי / חוזים והסכמים / חוזה שכירות / השכרת דירה לתקופה קצרה – האם שכירות זמנית משתלמת?

השכרת דירה לתקופה קצרה – האם שכירות זמנית משתלמת?

    adimage

השכרת דירה לתקופה קצרה יכולה להיות משתלמת מאוד! כמה משתלמת? יש משכירים שבחרו להפוך את השכירות הזמנית לעבודה במשרה מלאה ונהנים מרווחים אדירים על השקעה סולידית תוך לקיחת סיכון מינימלי. השכרת דירה לתקופה קצרה לתיירים המגיעים מחו"ל במרכזי הערים תל אביב וירושלים אך גם בערים נצרת או חיפה הוכיחו את עצמם במשתלמים. אבל איך עושים את זה נכון?

ריכזנו את השיקולים האפשריים להחלטה להשקעה בדירה להשכרה לתקופות קצרות או להסבה של נכס קיים ומושכר לדירה ממנה ניתן להרוויח הרבה יותר כסף!

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

כדאיות ההשקעה בדירה להשכרה לטווח קצר

קשה למשקיעים שאינם מגיעים מעולם הנדל"ן להבין את ההשקעה בדירות להשכרה לטווח קצר וזאת משום שלא מדובר בהשקעה פסיבית אלא השקעה בה יש להשקיע ולנהל באופן מתמיד. ניתן לראות השקעה בדירה להשכרה לטווח קצר כהשקעה בבית דירות או במלון שיכול לייצר רווחיות גבוהה מאוד אך ללא הסיכון האדיר שהשקעות אחרות כוללות.

השקעה בדירה המושכרת לפרקי זמן קצרים מחייבת בתכנון ובהיערכות תקציבית נוספת על רכישת הדירה עצמה. חשוב להחליט לאיזה קהל יעד אתם מכוונים את הדירה ולאלו מטרות ברצונכם להגיע. השכרה של דירה לזמן קצר מחייבת בפרסום במקומות הנכונים והשגה של תזרים קבוע של שוכרים כדי שניתן יהיה להסתמך על הרווחים מהשכרת הדירה לכיסוי ההשקעה וליצירת רווחים:

פרסום דירה להשכרה לתושבי ישראל מחייבת בהצגת הדירה בלוחות יד שנייה או בקבוצות פייסבוק העוסקות בתחום השכירות הזמנית. האוכלוסייה שפרסום זה מנסה להשיג הם כל אותם משפצי דירות שנתקעים בלי דירה לחיות בה במשך כמה שבועות או חודשים ונדרשים לדירה מרוהטת ונוחה להשכרה – שוכרים אלו מוכנים לשלם מעט יותר בגלל שאף אחד לא מוכן להשכיר את דירתו המרוהטת לפרקי זמן קצרים.

פרסום דירה להשכרה לתיירים מחו"ל קלה יותר ורווחית משמעותית יותר. יש לשפץ את הדירה ולצלמה ולפרסם מודעה באתרי סאבלט בעולם כדוגמת Airbnb או Sublet שיציגו את הדירה שלכם לכל השוקלים לטוב לבקר בישראל. תיירים משלמים לא מעט כסף עבור כל לילה בה הם לנים בדירה שלכם ולפעמים ביקור של שבוע יכול להיות בעל תמורה זהה להשכרת דירה לחודש מלא לתושב ישראלי.

אפיק נוסף שיש צורך לשקול הוא השקעה בדירות או ביחידות דיור הממוקמות בשכונות בהם מתגוררים אוכלוסיה אנגלו-סקסית או צרפתית. בשכונות אלו מחפשים התושבים דירות בקרבת מקום לשכן בהם את בני משפחותיהם המגיעים לביקורים תכופים. ניתן לפרסם בעלונים מקומיים ולהרוויח את אמונם של תושבי השכונה וכך לזכות בשוכרים רבים לתקופות קצרות ורווחיות.

רווחים על דירה המושכרת לתיירים יכולים להיות כה גבוהים ששווה לקחת משכנתא או הלוואה לרכישה של דירות נוספות. מאחר ומדובר בדירות קטנות ההשקעה עליהם נמוכה יותר ולכן קל לכסות את ההשקעה בהם בתוך זמן קצר (במידה ומלאכת השיווק נעשית בחכמה). ישנם משכירי דירות שהתאהבו במקצוע ורוכשים דירה אחר דירה מתוך ידיעה שהם ידעו לשכן בהם שוכרים בתדירות מספיק גבוהה ובכך מגדילים את רווחיהם.

מיסוי על רווחים מדירה מושכרת לתיירים אינם כמיסוי על רווחים להשכרת דירת מגורים! אין הנחות ואין מסלולי מיסוי נוחים ולכן יש לבחון את המיסוי באופן פרטני בהתאם לרמת ההכנסה שלכם ובהתאם לתיאום מס שאתם מצבעים מול רשויות המס.

יציבות לאורך זמן נכון לשנים הקרובות בהחלט קיימת. אך מאחר ואין רגולציה ואין מעקב מסודר אחר הענף המתפתח יכולים לצוץ מתחרים רבים ללא התרעה מוקדמת ואין דרך אמתית להיערך לתחרות מצד שחקנים חדשים שעולים למגרש. אם זאת, מאחר ובאתרי התיווך לשוכרים מחו"ל יש דירוג וחוות דעת בהחלט ניתן לבנות פרופיל איכותי ובכך לשמור על יתרון מתמיד בשוק השכירות אך דירוג שלילי ומעידה אחת יכולה לגרור אתכם למטה.

השכרת דירה לתקופה קצרה במרכזי הערים

השכרת דירה לתקופה קצרה בתל אביב או בירושלים היא מתבקשת מאחר ורוב התיירות הנכנסת תגיע אליהם אך בדומה לישראלים גם התיירים מעוניינים בהשכרה של דירה הממוקמת היטב. כלומר, הם יחפשו דירות בקרבת שדה התעופה ובסמוך לים אך לא פחות מכך הם יחפשו דירות הנמצאות במרכז העניינים ומרכז העניינים לרוב מתרכז בטבורה של עיר.

השכרת דירה לתקופה קצרה בתל אביב נחלקת לשניים. יש את אותם שוכרים סטנדרטיים שמגיעים למטרות נופש ותיירות אך יש גם את אותם תיירים המגיעים למטרות עסקים ולא מעוניינים להשקיע יותר מהנדרש על מלונות יקרים. תיירות עסקים זו ממלאת מקום נכבד במכסת הדירות המושכרות בסביבת מגדלי המשרדים ושדרת ההייטק – רוטשילד.

בירושלים, נצרת, סובב כינרת מרבית התיירים מגיעים לשם ביקור באתרי מורשת ודת. התיירים הדתיים לרוב אמידים פחות ולכן כל אלטרנטיבה החוסכת להם כסף ונמצאת בקרבת מקומות התיירות הפופולריים בהחלט מקובלת עליהם ולכן השקעה במרכזי הערים חייבת להיעשות לאחר הגדרת התייר והבנה לצרכיו כך שהדירה תהיה אופטימלית ותזכה לביקורות חיוביות ולתזרים לקוחות קבוע.

השכרת דירה לתקופה קצרה בשכונות מגורים

השכרת דירה לתקופה קצרה בערי הפריפריה ובשכונות הקצה בערים המרכזיות יכולים להיות לא פחות רווחיים מאילו המושכרות במרכזי הערים. הערים הרצליה, רעננה, נתניה וירושלים לדוגמה כוללים עולים רבים מארצות הברית, בריטניה, צרפת ומדינות אחרות ולכל עולה יש משפחה נרחבת הרוצה לבקרו פעם במספר שנים ונדרשים ללון במלונות יקרים ומרוחקים דבר המקשה עד מאוד על הצדדים ואילו דירה המושכרת לטווח קצר בסמיכות לדירת העולה בהחלט תשחק תפקיד חשוב ודירה הממוקמת טוב יכולה ליהנות מתפוסה מלאה כל השנה.

השקעה בדירה בשכונות חרדיות גם זו יכולה להיות השקעה נבונה. חרדים ברובם רוצים לנפוש מידי פעם אך הצורך בסביבה שומרת שבת וכשרות לצד מצבם הכלכלי מגביל אותם עד מאוד. השקעה בדירה בצפת, מירון או בירושלים ופרסומה לאוכלוסייה החרדית יכולה להניע תזרים נופשים שרוצים ליהנות מאווירה אחרת בשבת או בחגים.

השקעה בשכונות דתיות וחרדיות הממוקמות הרחק מן מרכז העיר ומן המלונות המוכרים נחשבת לאטרקטיבית מאוד בגלל השבתות והחגים בהם אין דרך להגיע לבקר ללא תחבורה ודירה המושכרת לקרוביהם (אף שאינם דתיים) של תושבי השכונה יהפכו את הדירה למבוקשת ופעילה.

ניהול הדירות בשכירות זמנית

ניהול דירות שכורות אינה קלה ומצריכה במקצועיות רבה. ישנם אנשי מקצוע שיעשו עבורכם הכל. אנשי מקצוע אלו יודעים איך לפרסם ולהביא פנימה שוכרים רבים ומתפקידם לדאוג לכל מחסורם וכן, גם לדירוג חיובי בסוף הביקור. כך שניתן להפוך השקעה בדירות להשכרה למוצר השקעה אמתי וסולידי ללא הצורך לטפל ולנהל את הנכס.

אנשי עסקים שמחפשים לפצל את השקעותיהם ולגדר את ההשקעות הרווחיות שלהם ימצאו את חברות ניהול הדירות כמועילות במיוחד. מצד אחד הם ייהנו מהשקעה מניבה ובטוחה ומן הצד האחר לא ידרשו להתעסק בכך כלל כך שמדובר בעסקה משתלמת שניתן לראות ולהרגיש וניתן להסתמך על כך שבמקרה הגרוע מכל ניתן יהיה להסתמך על דירות אלו כמקור פרנסה קבוע ויציב לאורך שנים רבות.

לסיכום

השקעה סולידית ובטוחה שמאפשרת אפיק רווח קבוע ויציב שניתן לראות בו השקעה פסיבית בשימוש עם מנהל נכסים מתאים. דירות להשקעה מוכרים לכל כבר מתחילת הימים אך דירות להשכרה לטווח קצר הנו עדיין תחום חדש וצעיר אך מחייב השקעה ראשונית והבנה מעטה בעולם הנדל"ן אך התמורה בהחלט משתלמת ויש לבחון אותה לעומק מול רואה חשבון ומול נתונים של העוסקים בתחום כדי לבחון האם יש היתכנות כדאית לאורך שנים אך תמיד יש אפשרות להסב את ההשקעה לדירה המושכרת באופן הרגיל שכבר הוכחה כמשתלמת…

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים