ראשי / עסקאות נדלן / שכירות דירה / בחירת דירה להשכרה / השכרת דירה: מדריך השכרת דירה לזוגות צעירים

השכרת דירה: מדריך השכרת דירה לזוגות צעירים

    adimage

השכרת דירה קשה לכולם אך צעירים שנמצאים בראשית דרכיהם תלויים בדירה שהם בוחרים בצורה שאינה דומה לקהלים אחרים. השכרת דירה בגיל צעיר מלווה פעמים רבות בפזיזות ובטעויות שאינם קלות לעיכול. במדריך זה ננסה לספק כמה טיפים לבחירה נכונה של דירה המיועדת לזוג צעיר, רווק או אף דירה המיועדת לסטודנטים.

לפני חתימה על חוזה שכירות יש לעבור על רשימת הטיפים הבאים ולבדוק שאתם אכן בהחלט רוצים בדירה ושהדירה עומדת להיות הבטחה להצלחה ולא משקל נוסף שתדרשו לשאת על גבכם לשנה הקרובה:

השכרת דירה לפי מיקום

מיקום פיזי של הדירה חשובה מאוד. זוגות צעירים אמנם צריכים להתפשר על דברים רבים אבל הם בהחלט יכולים לדרוש להתגורר במקום ירוק וידידותי. להתגורר בסמוך לקהילה או לחברים הקרובים. לרוב המיקום הרצוי על בני הזוג יהיה היכן שהוא בין שני המשפחות של הצדדים כדי שיקל עליהם לנוע ולהגיע לביקורים תכופים בבית ההורים.

קירבה לתחבורה ציבורית חשובה מאוד עבור זוגות צעירים ורווקים שהרי לרוב הצעירים אין רכב והתחבורה הציבורית היא האמצעי תחבורה היחידי שמתאפשר להם. יש מקרים בהם קירבה לתחנת מוניות אף היא הכרחית שהרי כאשר בת הזוג בהיריון לא תרצו לחכות זמן ארוך להגעת מונית ותעדיפו את היכולת להגיע לבית החולים בהקדם האפשרי.

קירבה למקומות עבודה, לבתי הספר או הגנים של הילדים. ככל שהמרחק בין הדירה המבוקשת ובין הצרכים היומיומיים שלכם קטן יותר כך ערכו של הדירה עולה. בחישוב המרחק יש להתייחס לפקקי הבוקר ובערב כאשר יש עומסים בכבישים. כאשר דירה קרובה דיו למקומות בהם אתם מבלים את מרבית היום הרי שאתם חוסכים זמן. וזמן = כסף!

קירבה למרכזים מסחריים בהם ניתן למצוא חנות של רשתות מזון, כלי בית, ביגוד, לצד שירותי בריאות כדוגמת קופת חולים, טיפת חלב ועוד.. לאלו שאינם שומרים שבת, האפשרות למצוא דירה ליד מקומות בילוי וקניות הפתוחות בשבת אף הם בהחלט יכולים להיות חשובים.

השכרת דירה לפי גודל

דירת חדר להשכרה ניתן למצוא במרכזי הערים ובמיוחד בשכונות הוותיקות בהם הבנייה נעשתה לפי סטנדרטים שכיום לא קיימים עוד. עיריות לא מעודדות בנייה של דירות קטנות מאחר ודירות אלו מזמינות אוכלוסיות חלשות ואילו קבלנים מתקשים למכור דירות קטנות בגלל שמרבית הקונים כיום מפונקים ולכן אין בנמצא דירות קטנות חדשות.

דירת חדר תתאים בעיקר לזוג צעיר ללא ילדים או לסטודנטים ורווקים שנדרשים למקום קטן וזול. הבחירה בדירה קטנה כל כך תעשה לרוב בגלל הקושי לעמוד בהוצאות על שכר הדירה והרצון להיות קרובים למרכז העניינים שם מחירי השכירות גבוהים בהרבה.

דירת שני חדים להשכרה כבר מאפשרת קיום במעט יותר כבוד אך עדיין לא יהיה נוח לזוג עם ילד שהרי בכל זאת יש צורך בחדר עבור התינוק, מקום אחסון לעגלה, שידת החתלה, טיטולים ועוד מיליון פרטים קטנים עליהם יש לתת את הדעת. דירות שני חדרים בדומה לדירות חדר ימצאו בעיקר במרכזי הערים ובבתי דירות ישנים.

זוגות צעירים יכולים לבחור בדירת שני חדרים בגלל עלויות השכירות הנמוכות יותר ובגלל העובדה שלעת עתה אין להם צורך ביותר מקום. השכרת דירה מתוך מחשבה ידחוף צעירים רבים לחפש דווקא דירה גדולה יותר וזאת כדי שיתאפשר להרחיב את המשפחה בצורה מסודרת ללא צורך במעבר דירה דווקא ששיא העומס לפניכם לקראת לידה או ממש אחריה.

דירה של שלושה חדרים ויותר יהיו מבוקשות על ידי רוב הצעירים. סלון, מטבח ושני חדרים זהו השטח האידאלי לזוג או לסטודנטים המתגוררים יחד. בחירה בדירה בגודל זה מאפשרת לכם לשכור דירה לזמן ארוך וליהנות משקט נפשי ויציבות שכה נדרשים כדי לבנות עתיד יחד. כאשר הדירה ממוקמת בצורה טובה ונגישה הרי שהבחירה בדירה הופכת לקלה בהרבה.

השכרת דירה לפי תקציב

השכרת דירה על ידי זוגות צעירים ומשפחות נעשה לא מעט על בסיס התקציב שעומד לרשותם. כניסה ללוחות דירות להשכרה וסינון לפי סכום כסף בהחלט נפוץ. מאחר וצעירים רבים עובדים בעבודתם הראשונה והשכר אותו הם מקבלים יכול להיחשב כזעום הרי שמדובר בשיקול חשוב והכרחי.

איך משלבים שיקולים אלו יחד?

לפי הסדר הבא:

  1. תקציב
  2. מיקום
  3. גודל דירה

לא ניתן לפרוץ את התקציב מאחר ואם עושים זאת מדובר בעסקה גרועה שתגרור את הזוג הצעיר למקומות לא נעימים במיוחד מול הבנק. גם במיקום קשה מאוד להתפשר שהרי קירבה להורים, מקום עבודה ואורח החיים אותו הם גדלו להכיר אינו דבר שניתן להחליף יותר מידי בקלות ולכן רוב הפשרות חייבות להיעשות על גודלו של הדירה.

חיים בצמצום אמנם לא נוחים במיוחד אך החיסכון הכלכלי האדיר בהוצאות על שכר דירה, ארנונה ונסיעות לעבודה לצד ביקורי המשפחות של הצדדים הופכים את ההתפשרות על טיב וגודלה של הדירה לוויתור הקל ביותר.

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים
השכרת דירה: מדריך השכרת דירה לזוגות צעירים
5 (100%) 1