השבחת נכס: השבחת נכס לפני מכירה כדי להרוויח יותר – כדאי?

נושאים מרכזיים

השבחת נכס - השבחת נכסים

השבחת נכס לפני מכירה יכולה להעלות את ערך הנכס באחוזים ניכרים. אבל האם זה כדאי? במאמר זה אנו ננסה להציג את נושא השבחת נכס ונבין למה שיפוץ דירה לפני מכירתה כל כך משתלמת עבורכם. כדי להציג את הנתונים אנו נחלק את הכתבה לשני חלקים:

 1. היעדים שהוגדרו להשבחת הנכס.
 2. הסיכונים שכרוכים בהשבחת נכס.

כלומר, התשובה לשאלה שבכותרת המאמר היא בבירור כן. השאלה המהותית תהיה איך עושים זאת נכון? איך משקיעים כמה שפחות כסף ונהנים מרווח גדול הרבה יותר בתמורה?

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

השבחת נכס

השבחת נכס תבוסס לרוב על סדרת פעולות בהם אנו גורמים לערך הדירה לעלות. כלומר, יש אפשרות שערך הדירה תושבח עם השנים עקב עלייה בביקוש לנכס. אנו כמובן מתייחסים לעליית ערך הדירה באמצעות תהליכים שאנו מוכרי הדירות מבצעים. כאשר מחליטים על השבחת נכס עלינו להגדיר יעדים ברורים:

יעדים שהוגדרו להשבחת הנכס:

כל פעולה שמחייבת השקעה כספית מצידנו חייבת להיות מתכוננת מראש ועלינו להגדיר יעדים. כלומר, במקרה שלנו יש 2 יעדים ברורים מאוד:

 1. עליית ערך הנכס.
 2. מכירת הנכס במהירות.
יעד: עליית ערך הנכס

ברגע שאנו משפצים דירה ומשנים אותה כך שהיא תתאים ליותר אנשים הרי שהביקוש עולה וכתוצאה מכך ערכה בשוק עולה. כדי להשיג מטרה זו של העלאת ערך הדירה עלינו לכוון ליעד מסוים. כלומר, עלינו להגדיר מהו הסכום אותו אנו רוצים להרוויח מסדרת הפעולות שנעשה. ייתכן ונרצה למכור דירה במחיר הגבוהה רק במעט ממחיר השוק, ייתכן ונרצה למכור דירה במחיר הגבוהה משמעותית ממחיר השוק. נתכנן את השבחת הנכס בהתאם ליעד שנקבע על ידינו.

יעד: מכירת הנכס במהירות

אחת היתרונות של השבחת נכס מעבר לעלייה בערכה היא כמובן היכולת למכור נכס ומהר. דירה משופצת ומעוצבת כנדרש זוכה לביקוש שיא ורבים ממחפשי הדירות מבקשים לרכוש דווקא דירה זו בה הם יכולים לדמיין את עצמם מתגוררים בעתיד. המשמעות היא שכדי לתפוס את הדירה ולזכות בה יהיה על רוכשי הדירה להתקדם מהר יותר ולבקש את הדירה לעצמם. עליכם להגדיר מהו היעד למכירה. כלומר, במידה ואתם רוצים למכור מהר תוך התפשרות מסוימת ביעד האחד (המחיר) או שמה אתם רוצים למכור את הדירה במחיר מסוים ומוכנים למשוך זמן מעבר למתוכנן כדי להגשים יעד זה.

רק כאשר מגדירים יעדים כנדרש שניתן יהיה לגשת למלאכת השבחת הנכס:

האם השבחת נכס כדאית? (סיכונים והזדמנויות)

בשלב זה ביכולתנו לדעת האם כדאי לנו לבצע השבחת נכס? ואם כן כמה כסף להשקיע ולאילו סיכונים אנו נחשפים כאשר אנו עושים זאת? לצורך העניין עלינו לשקלל את שני הנתונים הבאים:

 1. הזדמנויות בביצוע השבחת נכס.
 2. סיכונים בביצוע השבחת נכס.
הזדמנויות בהשבחת נכס

כאשר מקבלים החלטה על השבחת נכס ההזדמנויות הן היעדים שהגדרנו מעלה. כלומר, זמן וכסף. ככל שנעשה עבודה טובה ומדויקת יותר כך הסיכוי שלנו להגשים את היעדים גדול יותר. לרוב האנשים יש דירה או נכס מקרקעין אחד שברשותם וחבל יהיה לקבל עליו את ערכו המידי במידה וניתן להשקיע מעט כסף ולהרוויח בתמורה סכום גדול בהרבה. יתרה מזאת, במידה וזוהי לכם דירה יחידה ששימשה למגורים והיא נופלת תחת ההגדרה של "דירה מזכה" תוכלו ליהנות מפטור ממס שבח על השבחת הנכס ובעצם מדובר יהיה ברווח נקי לכיסכם.

סיכונים בהשבחת נכס

לא כל אדם יודע איך לבצע השבחת נכס. ניתן בקלות רבה להשקיע יותר מידי כסף ולמרות זאת לא לקבל תמורה. כאשר מחליטים על השקעה, כל השקעה, יש סיכונים שונים. בהשבחת נכסים יש סיכונים יחסית קטנים וביכולתכם לשלוט באותם סיכונים על ידי תכנון נכון בשלבים הראשונים. אך חשוב לזכור שסיכונים אלו אכן קיימים וכאשר מבצעים כל פעולה לפני מכירת נכס יש להתחשב לא רק בטעם האישי שלכם אלא גם בטעמם האישי של רוכשי הנכס הפוטנציאליים ובעצם להיות זהירים מאוד בביצוע הפעולות.

איך משביחים נכס נכון?

אז אנחנו יודעים מה ההזדמנויות ומה הסיכונים. איך אנו מקטינים את הסיכונים למינימום ומגדילים את הסיכויים למקסימום? ישנם סדרת כללים שיש לשמור עליהם בכדי לעשות זאת נכון:

 1. מבצעים סקר שוק לגבי יכולתם הכלכלית של הרוכשים.
  • התקציב נקבע על פי היכולת הכלכלית של הקונים.
  • בוחנים את הרגלי הצריכה של הקונים.
 2. השבחת נכס נעשית אך ורק בתקציב ידוע מראש.
  • בשום צורה שהיא לא חורגים מהתקציב שנקבע מראש.
  • התקציב חייב להיות מחולק בהתאם לנדרש מראש.
 3. השבחת נכס אך ורק באמצעים קוסמטיים.
  • אין טעם לתקן ולשפץ בעיות שנסתרות מהעין.
  • כדאי להשקיע באזורים הקרובים לפתח הבית.
  • מטבח, שירותים, סלון אילו האזורים האסטרטגיים.
 4. עיצוב הנכס נעשית בהתאם לטעם רחב ולא שלכם.
  • מעצבים את הדירה בצבעים עדינים ופשוטים.
  • אין להשקיע בהתאם לטעמכם האישי – אתם לא הקונים.
 5. נעזרים באנשי מקצוע בתחום השבחת נכסים.
  • עדיף לא לעשות זאת לבד אלא עם אנשי מקצוע.
  • התייעצו עם אנשי מקצוע עוד בשלב התכנון.

השבחת נכס בתקציב לא קבוע מראש ובלי סיוע של אנשי מקצוע לא רק שלא תניב לכם פרות מעצם העבודה הקשה אלא אף תגרום לכך שתפסידו כסף מכך שערך הדירה לא יעלה. ישנם מקרים שבעלי הדירה עיצבו את ביתם ביחס לטעמם האישי ששונה מאוד ממרבית הקונים הפוטנציאליים ובעצם על ידי כך איבדו קהל רוכשים רחב וזאת אחרי שהם השקיעו לא מעט כסף בעניין.

כדאי להיות זהירים מאוד בתהליך השבחת נכס. כדאי להשקיע באזורים בהם הקונים מקבלים את החוויה הראשונית. כך שמומלץ שברגע כניסה לדירה הכל יראה מעוצב ומוקפד. כדי להשביח נכס לא באמת חייבים להוריד קירות ואו לבצע שיפוץ מסיבי, כל שעלינו לעשות זה לצבוע קירות, לתקן ליקויים, להוסיף גופי תאורה, להחליף שקעים ואו כל מרכיב שנראה לא טוב בחדשים וכמובן על ידי סידור הדירה בצורה שתראה טוב יותר וברוחב ידיים.

לסיכום, בהחלט ניתן להרוויח על ידי השבחת נכס אך חשוב לזכור שיש מקום לטעויות ולהפסדים ולכן כדאי להיעזר באנשי מקצוע. במידה ותעשו זאת נכון הרי שתמכרו את הנכס במהירות רבה ובמחיר אופטימלי עבורכם ובעצם תצאו רווחיים ושמחים.

רוצים שאנשי מקצוע יעזור לכם במשימה? השאירו פרטים: