הצעת מחיר, אחד הכלים הבסיסיים ביותר שיש ברשותנו כדי לנהל עסקאות בין בני אדם וחברות. כשם שהצעת מחיר יכולה להיות לעזר רב כך במקרים מסוימים ניתן לנצל אותה לרעתנו ולכן יש משמעות רבה לאופן בה אנו מחברים הצעת מחיר ולצורה בה אנו מתייחסים אליה.

רבים לא מודעים להשלכות האפשריות של כתיבת הצעה בצורה לא מקצועית ורבים עוד יותר הם האנשים ששולחים הצעת מחיר אך בגלל חוסר ידע פוגמים במסר ומפסידים לקוחות שיכלו להיות משמעותיים מאוד עבור העסק הפרטי, כדי לכתוב הצעת מחיר נכונה ועניינית הכוללת את כלל הסעיפים החשובים שיעזרו ללקוח להבין אתכם ולאמוד את הצעתכם יש לכתוב אותה נכון ולהיעזר ככל האפשר בדוגמאות מהצעות מחיר של אחרים – להלן שאלות נפוצות בנושא:

האם הצעת מחיר באנגלית שונה מזו בעברית?

הצעת מחיר באנגלית לא רק שמאוד שונה מזו בעברית אלא כל ההתייחסות אליה מגיעה ממקום אחר לגמרי. הצעת מחיר באנגלית היא שלב מקדים לחתימה על תחילת עבודה משותפת ברוב הפעמים ולא כמו שנהוג אצלנו בישראל שאוספים הצעות מחיר מכולם כדי לבצע השוואות לא מחייבות כאשר אתם נדרשים לכתיבה של הצעת מחיר באנגלית עשו לעצמכם טובה והשקיעו בה מאמץ נוסף.

>> הוראות כתיבה של הצעת מחיר באנגלית

את כתיבת הצעת המחיר יש להתחיל בהקדמה ובתיאור אודות החברה והשירות אותה אתם מציעים ולהבהיר לצד השני למה אתם אילו שעימם כדאי להם לעבוד. רק כאשר רכשתם את אמון הצד השני שתוכלו להתחיל להציג את מרכולתכם ולנסות לשכנע אותם שהזמן והמחיר אותם אתם מציעים אכן משתלמים עבורם.

*מדריך שיצרנו עם קישור מעלה מאפשר לכם לעבור שלב שלב ולבנות הצעת מחיר ברמה גבוהה ורצינית, כזו שבה לא תעשו פדיחות ותעבדו הזדמנויות חשובות..

האם הצעת מחיר שהגשתי מחייבת אותי?

הצעת מחיר יכולה לכלול בתוכה מרכיבים רבים שמסמלים גמירות דעת ומסוימות. כלומר, ייתכן במקרים שונים שניתן יהיה "לתפוס אתכם במילה" – לחייב אתכם לעמוד בהתחייבות בהצעת המחיר ולספק תמורה וזאת יכולה להיות בעיה לא פשוטה כאשר התחייבתם על דברים שאין ביכולתכם לעשות או כאשר יש שינויים שונים שמחייבים בדיקה מחודשת של הצעת המחיר.

הצעת מחיר שנכתבת בצורה מסודרת על ידי איש מקצוע תכיל 3 אלמנטים חשובים ששומרים עליכם מפני הפתעות לא נעימות:

 1. תאריך שמוטמע על כל עמוד בהצעת המחיר.
 2. נתינת תוקף להצעת המחיר – מוגבל לרוב ל7 ימים עד חודש בהתאם לסוג ההצעה.
 3. הצעת המחיר מוגשת כקובץ PDF ולא WORD כדי שתאריכים מוטמעים לא יאפשרו שינוי.

כאשר עומדים בכללים אילו ניתן לחסוך אי הבנות והונאות, הגבלות אלו נועדו למנוע ניצול לרעה של הצעתכם וכמובן להסיר מכם אחריות במדיה ודברים שלא חושבו בהצעת המחיר התווספו עם זמן ודברים אלו קורים כדוגמה כאשר יש שינוי חקיקה או עליית מיסים שהופכים עסקה ללא כדאית ולכן משך זמן הצעת המחיר יקבע לפרק זמן בו לא צפויים שינויים כאשר לאחר מכן אינכם עומדים עוד מאחורי הצעה זו.

יש לסייג, כאשר אתם שולחים הצעת מחיר התנאים שמופיעים מעלה לא בהכרח מספקים ויש צורך בהוספת סעיפים נוספים והגבלות שונות כדי למנוע אי הבנות – להסבר מפורט עברו למאמר שפרסמנו על איך כותבים הצעת מחיר.

איך כותבים הצעת מחיר לחברה גדולה?

איך כותבים הצעת מחיר לחברה גדולה? אם זכיתם לשאול שאלה זו כנראה שאתם עולים על דרך המלך ובקרוב תהפכו לחברה בעצמכם. הצעת מחיר לחברה גדולה תהיה שונה בהרבה מהצעה סטנדרטית שהרי מדובר בגורם בעל כוח רב שיכנס לתיק העבודות שלכם וישדרג אתכם בצורה פנטסטית.

בעוד אתם רגילים להציע הצעת מחיר לאנשים רגילים שקוראים ברפרוף ובשעמום מסוים את ההצעה שלכם, בחברה הגדולה יבחנו כל מילה ומילה כדי לוודאות שאכן. אתם מספקים את מכלול השירותים הנדרש ועונים לקריטריונים אותם הם קבעו כמגבלה לעבודה עם גורמים מחוץ לחברה. ישנם חברות רבות שיעבדו עם חברות קטנות ואנשים פרטיים שנוקבים בסכום כסף מסוים ומעלה. כלומר, במידה ותנקבו בסכום נמוך מידי הם יוותרו עליכם מראש.

כדי לא ליפול בסינון הראשוני ולהפוך למתחרים ראויים על לבם וכספם של מנהלי החברה חשוב מאוד להבין את הצעתכם לרלוונטית. כדי לעשות זאת כדאי מאוד לחשוב על חברות שמסוגלות להציע הצעה זו ולראות מה הם דרישותיהם מן החברה הגדולה ולנקוב בסכומים דומים. אך כדי לבקש סכום כסף גדול עליכם לפעול בממלכתיות מסוימת ולפתח הצעת מחיר רצינית ומעמיקה כזאת שתכיל את הפרטים הבאים:

 • הקדמה מפורטת על עבודות קודמות שלכם.
 • פרטים טכניים על יכולות ותמיכה שתוכלו לספק בעתיד.
 • אפשרויות תשלום ומחיר ראלי אך לא נמוך מידי.
 • פירוט נרחב ביותר על המאפיינים השונים והאופן בו השירות יינתן.
 • מגבלות וזמן עד להספקת השירות במלואו.
 • אסמכתאות רבות ככל הניתן ליכולת שלכם למלא אחר בקשותיהם.

כפי שניתן להבין זהו רק קצה המזלג ויש עוד הוראות ודברים רבים עליהם יש להשים את הלב וכדי להבין עוד כנסו לקרוא את המאמר לכתיבת הצעת מחיר באנגלית  וכל מה שתקף בהצעת מחיר זו תקף עוד יותר בהצעת מחיר לחברה גדולה – שימו לב לדקויות ולפרטים הקטנים…

קיבלתי הצעת מחיר לדוגמא – האם ניתן להסתמך עליו?

הצעת מחיר לדוגמא משמשת רבים לכתיבת הצעת מחיר בפעם הראשונה. יש בהצעה של אדם אחר את המרכיבים החשובים בכל הצעת מחיר אם כי, חשוב לשים את הלב לפרטים הקטנים שהרי הצעת מחיר לדוגמא מתמקדת בתחום עשייה אחד בעוד שיש סבירות גבוהה שאתם בכלל עוסקים בתחום פעילות אחר לגמרי.

כאשר משתמשים בהצעת מחיר לדוגמא ניתן לנצל את המרכיבים הפותחים והמרכיבים המסיימים בו כלומר, אפשר לעשות שימוש באופן בו נכתב ההקדמה שכולל את לוגו החברה שלכם, תאריך הצעת המחיר ושמות הצדדים שמעורבים בהסכם לצד הסבר קצר עליכם כדי שיוכלו לשקול את הצעת המחיר בצורה הוגנת. המרכיבים המסיימים שכוללים סייגים שונים, מחירי עלות ומקומות החתימה אף הם די אוניברסליים ולכן אין מניעה משימוש בהם.

>> איך כותבים הצעת מחיר

את השירות אותו אתם מציעים ללקוח יש לפרט בפירוט נרחב ככל הניתן תוך שימת דגש על משך זמן הפיתוח לכל שלב ושלב וזהירות יתרה כדי שלא תפגעו מהצעה שאינכם יכולים לעמוד בה. בחירת הצעת מחיר לדוגמא ממנה אתם בוחרים להעתיק את הנתונים יכולה להיות גורלית להחלטה שלכם ולכן מומלץ לחפש הצעת מחיר שדומה ככל האפשר לזו שאתם צריכים לחבר כעת ובמידה ואין בנמצא, היעזרו בחוות דעתו של אדם מומחה שמכיר את התחום כנדרש.

כמה דגשים נוספים:

 • שימו לב לתאריך בראשית כל דף.
 • הוסיפו מקום לחתימה של הצדדים בכל דף.
 • הימנעו מהתחייבות אותו אין ביכולתכם לממש.
 • קחו לעצמכם מרווח שעות יתרה ממה שלדעתכם נדרש לפרויקט.

האם יש פורמט הצעת מחיר שעדיפה לשימוש?

לרוב אין בנמצא פורמט הצעת מחיר מתאימה לשירותים שאתם מציעים וכאשר יש לקוח חדש או צורך בשליחת הצעת מחיר לחברה גדולה ייתכן ותדרשו לפורמט כלשהו עליו תוכלו להתבסס כדי שההצעה שלכם תתקבל ויתייחסו אליכם בהתאם.

פורמט הצעת מחיר יכולה להתאים לתחום שירות דומה לשלכם או לחלופין ניתן לעשות בה שימוש כדי להבין את הלוגיקה שעומדת מאחורי כל הצעת מחיר כדי להרכיב הצעת מחיר חדשה מאפס. פורמט טוב עליו תוכלו להתבסס חייב להגיע ממקור אמין ונחשב. הצעת מחיר מחברה מוכרת יכולה להחזיק פורמטים מצוינים להצעת מחיר ואם יש בידיכם דרך להשיגם הרי שהרווחתם.

אם זאת יש 2 פורמטים להצעת מחיר שבולטות בשוק:

 • 1. הצעת מחיר ברשימה:
  הצעת מחיר ברשימה לרוב תתאים לעסקים קטנים ובינוניים שמרגישים צורך בהסברים נרחבים אודות בית העסק וכמובן לכסות כמה שיותר פרטים קטנים שיאפשרו למקבל ההצעה להרגיש בנוח עם השירות המומלץ ולסגור עימם עסקה.
 • 2. הצעת מחיר בטבלה:
  הצעת מחיר בטבלה נמצאת בשימוש של חברות ענק שלא צריכות להוכיח את עצמם ושמם הולך לפניהם, הצעות מחיר בפורמט טבלה מתאימות למנהלי שיווק ומכירות שרק רוצים להעביר סיכום של הנאמר בעל פה כדי שהלקוח יוכל לחתום עם סיכום וידיעה של מה הוא מקבל.

הבחירה בין 2 פורמטים אילו יכולה להיות מורכבת מאחר וטעות קטנה מצדכם יכולה לגרור איבוד עסקה וזה כבר לא נעים. רוצים להבין את הנושא לעומק? כנסו לכתבה שחיברנו על פורמט הצעת מחיר ובדקו איזה הצעת מחיר מתאימה טוב יותר לעסק שלכם.

איך לכתוב הצעת מחיר?

איך לכתוב הצעת מחיר?

כתיבת הצעת מחיר יכולה לקחת שעות על גבי שעות של עבודה. לא סתם משקיעים כל כך הרבה בהצעת המחיר, עושים זאת כדי להפוך את המעבר משלב הצעה לשלב חוזי בכמה שפחות שינויים והפתעות. כלומר, עדיף להשקיע מאמץ בהצעת המחיר ולסגור עסקה על פני חיפוף בהצעת המחיר אך בלקיחת סיכון של איבוד לקוח.

כתיבת הצעת מחיר נחלקת לכמה שלבים:

 1. הקדמה
 2. פרטי הצדדים
 3. ההצעה
 4. סיומת וחתימה

כדי להבין איך ובמה להשקיע את האנרגיה כנסו לקישור הבא:

איך כותבים הצעת מחיר?

הצעת מחיר בעברית ובאנגלית שונים במעט אבל עליהם להכיל את אותם הפרטים שיאפשרו ללקוח שלכם להמשיך אתכם צעד אחד קדימה ויבחר בכם כגורם הטוב ביותר והאמין ביותר מבין ההצעות שיקבל. כדי לעשות זאת יש צורך בהרבה כבודה והשקעה שהרי זהו חלון הראווה אל בית העסק שלכם ובמידה ותוכיחו את עצמכם כרציניים בשלב הצעת המחיר סבירות לסגירת עסקה עולה משמעותית!.

איך לכתוב הצעת מחיר?

שימו בצד את כל מה שחשבתם וידעתם עד היום וחישבו טוב טוב מהו הצעת המחיר הטובה והמכובדת ביותר לטיב העסקה. כלומר בדומה לאופן בה אתם יכולים לשלוח קורות חיים ולהתאים כל מסמך לגורם המקבל עם התיאור המדויק והבלטה של התכונות הנכונות תוך העלמת החסרונות כך עליכם לעשות בכל הצעת מחיר שאתם מגישים.

יש כמה שלבים חשובים שעליכם להכיר כדי לכתוב הצעת מחיר מדויקת:

 1. מי הוא הלקוח?
 2. מה הלקוח צריך מכם?
 3. מה הסכום הממוצע במשק לשירות זה?
 4. מהו פרק הזמן האמור להספקת השירות?
 5. האם יש לכם יכולת לעמוד בסעיפים הקודמים?

במידה ואינכם יודעים את התשובה לאחת מהשאלות מעלה, כדאי שתלבנו אותם ותקבלו תשובות על כך מאחר וללא פרטים אילו קשה מאוד לפנות בצורה הנכונה ועם הצעת המחיר המתאימה עבור בית העסק או האדם אותו תרצו כלקוח.

כתיבת הצעת מחיר מבלי להבין מי הוא בעל העסק וללא יכולת אמיתית להתחרות עם האחרים מבחינת זמן או יכולת תגביל אתכם משמעותית ובמרבית הפעמים עדיף לא להגיש הצעת מחיר במקרים בהם אתם יודעים שלא תעמדו ביעדים מאחר וזה פוגע בשם הטוב שלכם.

 

 

חשוב מאוד להשים את הלב ובכל הצעת עבודה לספק את מקסימום המידע אך מינימום התחייבות כך שלא תמצאו את עצמכם מתחייבים לעבודות שאין ביכולתכם לעשות או להיתקע אם עבודה שאין לכם רצון אמיתי להצליח בו. השקעה נכונה בזמן בהצעה נבונה יכולה להתברר במקרים רבים כרוב העבודה כי אתם צריכים להגדיר תחומי פעילות בצורה ברורה וזה לא תמיד כך כך ברור…

אנו מקווים שתשובות לשאלות אילו יעזרו לכם ולו במעט ויגנו עליכם מפני טעויות לא נעימות, בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *