הכנת דירה למכירה: איך מכינים דירה יד שניה למכירה אופטימלית?

נושאים מרכזיים

הכנת דירה למכירה - סידור ושיפוץ דירה למכירה

הכנת דירה למכירה נדרשת בעיקר כאשר רוצים למכור דירה יד שניה. דירות יד שניה מטבע הדברים לא יראו במיטבם לאחר שנים של שימוש ובלאי טבעי ולכן עלינו להכינם לקראת מכירה וזאת בכדי להשיג שני מטרות, מחיר גבוהה יותר ומכירה מהירה יותר. ככל שתהליך הכנת דירה למכירה תבוצע בצורה הנכונה, כך הדירה תימכר במהירות ובמחיר אופטימלי!.

הכנת דירה למכירה – מדריך

עסקאות למכירת דירות יד שניה מהוות אחוז ניכר מעסקאות הנדל"ן בישראל. בשונה מדירה חדשה מקבלן בה הקונה מקבל מוצר אחיד ומוגמר, דירות יד שניה מגיעות בשלל רמות ובמצבים שונים. ככל שמצב הדירה גרוע יותר כך הביקוש לרכישתה יורד ויחד עם הביקוש יורד גם המחיר שניתן לבקש בעבורה. במידה ואנו מחזיקים בדירה ישנה ומרופטת או לחלופין בדירה אשר התקבלה בירושה, הרי שנרצה להכין את הנכס לקראת מכירה כך שנוכל לקבל עליה את ערכה האמיתי בשוק בדומה ליתר הדירות. במאמר זה אנו ננסה להסביר מה כדאי לעשות והיכן כדאי להשקיע כסף בכדי למכור את הדירה במחיר אופטימלי.

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

למה הכנת דירה למכירה חשובה כל כך?

דירות כמו כל מוצר אחר נרכשות ונמכרות במחיר שוק. כלומר, במחיר אשר נראה כנכון בעבור שני הצדדים לעסקה. מאחר ובשוק יש עשרות ולעתים מאות דירות דומות בקרבת מקום לנכס שלכם, יש לקונים יכולת לבחון מספר רב של נכסים ולבצע השוואה ביניהם. זאת אומרת שבמידה ויש נכס בגודל זהה, במיקום זהה ובמצב טוב יותר, הרי שאתם צפויים לאבד את העסקה לטובת הנכס האחר ובעצם לחכות זמן ארוך במיוחד בשוק עד לאיתור קונה שישלם פחות כסף בעבור הנכס – פשוט כי אין לכם ברירה מלבד להתפשר במחיר.

אבל זהו מצב שניתן לפתור בקלות רבה יחסית. הרי, הדירה שלכם כמו יתר הדירות בנויים על קרקע בשווי די דומה לרוב, הבטון, האבנים ויתר חומרי הבניה ורמת הגימור של הנכסים אף הן זהים בערכם. בעצם, הנכס שלכם שווה ליתר הנכסים בשוק וכל שעליכם לעשות זהו לגשר על הפער החזותי בכדי למשוך קונים דווקא לנכס שלכם ולשלם עליו הרבה יותר כסף מאשר במצבו הנוכחי. הכנת דירה למכירה בהחלט נחשבת כאחת ההשקעות הטובות ביותר שניתן להשיג כיום וכדאי בהחלט לבחון אפשרות זו בכובד ראש.

מה המחיר של הכנת דירה למכירה?

העלות להכנת דירה למכירה תשתנה בין נכס לנכס בהתאם למורכבות ובהתאם לסטנדרטים הקיימים בסביבת הנכס. כך, פעמים רבות אנו נבחן נכסים קיימים בעזרת אתרי לוחות המכירה בכדי להבין מי הם השחקנים הנוספים בשוק שלנו ובעצם להתאים את עצמנו (ומעט יותר) לנכסים אליהם יחשפו הקונים הפוטנציאליים. אך כמובן שיש לחלק גם את עלות הכנת דירה למכירה לשניים:

עלות הכנת דירה ישנה למכירה:

דירה ישנה, כלומר דירה בירושה או דירה אשר התגוררתם בה שנים רבות ולא עברה מתיחת פנים או תחזוקה בסיסית בהחלט תידרש לעבודה משמעותית וזאת בכדי להביאה לרמת הנראות הבסיסית של ימינו אנו. כלומר, נכסים ישנים ומוזנחים יחייבו לעתים שיפוץ חלקי בנכס. שיפוץ הכולל החלפת מרצפות, קרמיקה בשירותים ועוד מגוון נקודות אשר מקנות לנכס מראה מיושן ומזכירות לנו את סבא וסבתא היקרים. רוכשי דירות אינם רוצים להשקיע הון עתק על נכס בו ירגישו לא נעים להזמין חברים ובני משפחה ולכן לפעמים אין ברירה מלבד שיפוץ משמעותי בנכס גם כאשר מדובר בהשקעה של לא מעט כסף מכיסכם הפרטי.

  • מחיר הכנת דירה למכירה: 10,000-50,000 ש"ח.
עלות הכנת דירה רגילה למכירה:

דירה רגילה, כלומר דירה בה התגוררתם מספר שנים ובסך הכל שמרה על נראות תקינה לא תחייב שיפוץ יקר אלא במקום זאת רק עזרים שונים כדוגמת שמירה על ניקיון, תליית וילונות, הוספת תאורה, סיוד קירות וכל אלמנט נוסף אשר יכול להכניס עוד אור וצבע לחלל הבית כך שהרוכשים ירגישו חיבור רגשי לנכס ויקבלו החלטה על סמך תחושת הבטן והאמוציות שלהם שזהו הנכס בו הם רוצים להתגורר ולקנות. למרות שאין צורך בשיפוץ יקר, יש לנסות להסתיר את המגרעות של הדירה ולהבליט את יתרונותיה ולפעמים בכדי לעשות זאת עלינו להשקיע מעט כסף וכמובן זמן יקר בכדי לסדר ולהכין את הדירה לקראת הצגתה לקונים אפשריים.

  • מחיר הכנת דירה למכירה: 3,000-10,000 ש"ח.

כמה כסף ניתן להרוויח מעצם הכנת דירה למכירה?

ישנם אנשי מקצוע אשר לפרנסתם מחפשים דירות ישנות ומוזנחות למכירה וזאת מאחר ועליהם יידרשו לשלם מעט מאוד כסף. אותם אנשי מקצוע מבצעים תהליך דומה לתהליך הכנת דירה למכירה ומכונה "השבחת נכסים" לצורך מכירת הנכס מספר חודשים לאחר מכן במחיר גבוהה בהרבה. גובה התשואה על דירה ממוצעת יהיה גבוהה מאוד ויכול להגיע לכדי 20%-30% מערך הנכס כך שמדובר במאות אלפי שקלים במקרים רבים.

במקרה שלכם, יש לכם כבר נכס, ייתכן אף שאתם זכאים לפטור ממס שבח במידה ואתם מוכרים דירה יחידה בבעלותכם. ובעצם אתם יכולים ליהנות מ-100% תשואה על ההשקעה בהכנת הדירה למכירה. במידה ויש לכם דירה ישנה שהתקבלה מההורים או בירושה, במידה ואתם מתגוררים שנים רבות בדירה אשר לא תוחזקה כהלכה, במידה ויש לכם נכס במיקום אטרקטיבי, כדאי לכם לקבל עזרה ולבחון הכנת דירה למכירה וזאת בכדי שתוכלו להרוויח אף מאות אלפי שקלים יותר בעבור אותו הנכס הקיים בידכם.

המשמעות היא שבמידה ואתם משקיעים לצורך הדוגמה סכום של 50,000 ש"ח בהכנת הדירה אך מוכרים את הדירה בערך גבוהה ומקסימלי תוך הכנסה של 200,000 ש"ח נוספים בעבור אותו הנכס הרי שהרווחתם 400% וזאת ללא סיכון גבוהה ואו השקעה גדולה מידי. אף כמובן שיש להיעזר באיש מקצוע שיכווין אתכם במה כדאי לשפץ ועל מה פשוט אפשר לוותר מאחר ורק חלק מהשדרוגים והשיפוצים אכן תורמים לעליית ערך הדירה שבידכם.

רוצים להתייעץ לגבי הכנת דירה למכירה? השאירו פרטים: