ראשי / השקעות בנדלן / השקעה בדירות להשכרה / הזדמנויות נדל"ן: איך מזהים הזדמנויות נדל"ן לפני כולם?

הזדמנויות נדל"ן: איך מזהים הזדמנויות נדל"ן לפני כולם?

    adimage

הזדמנויות נדל"ן נמצאות סביבנו בכל מקום. הבעיה היא כמובן שברוב המקרים אין לנו את היכולת לזהות את אותן הזדמנויות נדל"ן בכוחות עצמנו. יתרה מכך, הזדמנות של אדם אחד אינה בהכרח הזדמנות בעיניו של כל אדם אחר. במאמר זה ננסה להבין איך בכל זאת מזהים הזדמנויות נדל"ן ובמידה ואכן מזהים הזדמנות איך משקיעים בו בצורה בטוחה.

הזדמנויות נדל"ן

הזדמנויות נדל"ן הן השקעות אשר צפויות להניב תשואה גבוהה יותר ממוצע התשואה בשוק הנדל"ן. זאת תוך נטילת סיכונים נמוכים משמעותית ביחס לתשואה. כאשר מחפשים הזדמנויות נדל"ן ניתן למצוא אותן בשלל צורות ומידות ובהחלט ישנם מקרים בהם הזדמנות פז נמצאת ממש מתחת לאפינו ולנו לא יהיה מושג על כך. במאמר זה אנו ננסה להבין למה זה כל כך קשה לזהות הזדמנות טובה ואיך משקיעים בנכסי נדל"ן משתלמים במיוחד למרות זאת.

האם אנו יכולים לזהות הזדמנויות נדל"ן בזמן אמת?

אלוהים יצר את האדם עם מגבלות שונות. אחת מהן היא היכולת להכיל כמות מידע מוגבל בכל זמן נתון. המשמעות היא, שלעתים קרובות איננו מצליחים לראות את התמונה המלאה ואו אפילו לא את מה שמתחולל ממש מתחת לאפינו. תחומי העניין של בני אדם סובבים את תחומי העניין שלהם ואת הסביבה בה הם מתקיימים ופועלים למחייתם. כלומר, אדם שעוסק ברפואה יהיה קשוב למחקרים ולידיעות הנוגעות לרפואה ובריאות ולעומתו אדם אשר עוסק בכלכלה ופיננסים ישים לב להודעות על הריבית, על דוחות שנתיים ועוד מגוון פרמטרים שבאים לידי ביטוי בחייו האישיים והתעסוקתיים.

מגבלות אלו חלות עלינו גם כאשר אנו מנסים לאתר את אותן הזדמנויות נדל"ן שיהפכו אותנו לעשירים יותר. גם במידה ואנו מחזיקים בהון פנוי להשקעה ורוצים שכסף זה יעבוד עבורנו, הסיכוי שנשים לב לאותן הודעות וידיעות אשר מבשרות על הזדמנות נדל"ן קטנה מאוד. ידיעות אלו חולפות מבעד לאוזנינו ואינם נחקקים בזיכרוננו וזאת מאחר והמוח מסמן אותם כלא רלוונטיים עבור חיינו היום יומיים. לעומת זאת, כאשר איש מקצוע שעוסק בנדל"ן נחשף לאותן ההודעות וידיעות הדברים נרשמים וחקוקים במוחו וביכולתו לשלוף פרטי מידע רבים שיכולים להוות איתות חיובי לביצוע השקעה.

איך מזהים הזדמנויות נדל"ן לפני כולם?

בכדי לזהות הזדמנויות נדל"ן עלינו להיעזר באנשי מקצוע. אנשים שחייהם נעים סביב עולם השקעות נדל"ן ומוחם פתוח לקלוט מידע ממגוון רחב של מקורות בכל זמן נתון. בחיפוש אחר השקעה טובה, ידע שווה כסף רב. וכאשר מדובר באדם בעל ידע אך גם כישורים לאימות נתונים ולהגיע לחקר האמת ערכו אף עולה מעלה מעלה.

מה יועץ השקעות נדל"ן מחפש לזיהוי הזדמנויות נדל"ן?

יועץ השקעות נדל"ן נעזר במגוון ערוצי מידע על בסיס יומי בכדי להעשיר את הידע יקר הערך ובכדי להמשיך ולזהות את אותן מוקדים אשר שווה לבחון לעומק ובהם להשקיע את כספי הלקוחות. מקורות המידע של יועץ השקעות נדל"ן יהיה מורכב מהנתונים הללו:

 • ידיעות חדשותיות – ידיעות המתייחסות לתכניות פיתוח ובניה ואו מיסוי מקרקעין.
 • ידיעות מהסביבה – ידיעות ממקור ראשון על שינויים והתפתחויות צפויות בעתיד.
 • ידיעות פיננסיות – נתונים שמפרסמים שמאים ותחזיות של הבנקים הגדולים ובנק ישראל.
 • תחושה מהשטח – צפייה בביקושים ובתנועות המתחזקות גם מתחת לפני השטח.
 • נתונים מהרשות – מעקב וביקור ברשויות המקומיות בהתייחס לתכניות פיתוח והשקעה.
 • ועוד ועוד..

כפי שניתן להבין, יועץ השקעות נדל"ן צפוי להכיר מגוון רחב של נתונים על הסביבה בה הוא פועל. עליו לדעת נתונים מבוססים שמוצלבים עם המציאות בשטח וזאת תוך התייחסות למיסוי שיוטל על המשקיע והצפי העתידי. גם יועץ השקעות מקצועי ומנוסה לא בהכרח יוכל להתחייב על נתונים ואו על הצלחת ההשקעה אלא רק שנים רבות לאחר מכן אך בשונה מהשקעות אקראיות יש לו הרבה יותר כלים בהם הוא בוחן את כדאיותה השקעה וכך הסבירות לזיהוי הזדמנויות נדל"ן גבוהות בהרבה מאלו של האדם הפשוט שברמה זו או אחרת מהמר בהשקעות נדל"ן.

מה עושים כאשר מזהים הזדמנויות נדל"ן?

כאשר מזהים הזדמנויות נדלן ניתן להתקדם בזהירות תוך אימות כל פרט ופרט בהתאם לנתונים שעולים מהשטח. לעתים קרובות אנו יודעים על הזדמנות ייחודית להשקעה בקרקע או בנכס מקרקעין שצפוי להשביח משמעותית בשנים הקרובות אך קודם לביצוע ההשקעה אנו ניקח את הזמן לבצע סדרה ארוכה של בדיקות בהם אנו מאמתים כל ידיעה וכל חדשה שהגיעה לאוזנינו מול הרשות המקומית ומול נתוני אמת בשטח וזאת בכדי לברר האם אכן מדובר בהזדמנות או שמה בנתונים חלקיים בלבד.

דוגמאות לנתונים המחייבים בירור בהשקעות נדל"ן:

 • פיתוח תשתיות – שמעתם על פיתוח תשתיות? כדאי מאוד לגשת לרשות לבדוק היכן זה עומד.
 • שיפור שירותים – שמעתם על שיפור ברמת החיים? בקרו בשטח ובדקו בעצמכם שאכן כך המצב.
 • הגירה חיובית – שמעתם על הגירת אוכלוסיה איכותית? גשו לבדוק שאכן האוכלוסייה איכותית.
 • ועוד..

רבים נוטים לשמוע ידיעה חדשותית בעיתונות הכלכלית וישר מבצעים רכישה על סמך נתונים אלו.. בפועל, בין הודעה בתקשורת על החלטות שהתקבלו ובין מעשים בשטח במקרים רבים אין שום קשר. במקום זאת מומלץ לפעול לפי מידע שנאסף ממקור ראשון על ידי קשרים ברשות המקומית ואו כאשר רואים שאכן יש עבודות בשטח המעידות על הוצאת התכניות אל הדרך, דבר שמבטיח השבחה מהירה ובטוחה למשקיעים והופך עסקה רגילה להזדמנות נדל"ן יוצאת דופן.

מה עושים אחר שמאמתים את הנתונים?

במידה והצלחנו לאמת נתונים ולהבחין מעל לכל ספק בהזדמנות נדל"ן ביכולתנו להתקדם הלאה לביצוע עסקת מקרקעין ולזכות בהשקעה מצוינת. חשוב מאוד לבדוק שהליווי המקצועי שאתם מקבלים ממומחי נדל"ן יהיה לא רק על עצם בחירת הנכס אלא גם על אופן המימון של ההשקעה וחישוב התשואה שאתם צפויים לקבל תוך היכרות עם חוקי המס וחיזוי העתיד.

רכישת נכס כדוגמת קרקע אינה מחייבת בדיקות רבות מידי. לעומת זאת קניית דירה להשקעה ובמיוחד אם מדובר בדירה יד שניה, מחייבת אותנו בביצוע בדיקות מקדימות למצב הנכס וזאת בכדי שלא נפספס את כל היתרון שלנו על בעיות בנכס עצמו שפוגעים בתשואה שניתן להפיק ממנה. במידה ויש לכם יועץ מקצועי שמלווה אתכם ביכולתו להדריך אתכם שלב שלב עד להשלמת העסקה בהצלחה.

מחפשים הזדמנויות השקעה בנדל"ן? השאירו פרטים ונעזור לכם:

   
  צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
    

  השאר תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
  Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים