ראשי / חוזים והסכמים / חוזה שכירות / מה ההבדל בין חוזה שכירות מוגנת ללא מוגנת – טבלה

מה ההבדל בין חוזה שכירות מוגנת ללא מוגנת – טבלה

    adimage

מה ההבדל בין חוזה שכירות מוגנת ללא מוגנת אתם שואלים? חוזה שכירות לא מוגנת כשמה כן היא, מגבילה את השוכר ומונעת ממנו זכויות שונות לאורך שנות השכירות. גם לאחר 10 שנות שכירות בעל הדירה נשאר עם מאת אחוזי הבעלות על הנכס והשוכר נותר עם אותם הזכויות כפי שהגיע לנכס בפעם הראשונה.

חוזה שכירות מוגנת מקנה זכויות לאורך זמן והייתה נהוגה בשנים עברו ובשמה המוכר יותר "דמי מפתח" חוזה זה מגביל את הבעלים על הדירה למשך שנים רבות ומונע ממנו להשכיר את הדירה לאחר. כדי להסביר טוב יותר את ההבדלים בין חוזה שכירות מוגנת ללא מוגנת הכנו עבורכם טבלה מסודרת:

סוג חוזה השכירות: חוזה שכירות מוגנת חוזה שכירות בלתי מוגנת
סוג חוזה השכירות: חוזה שכירות מוגנת חוזה שכירות בלתי מוגנת
משך זמן חוזה השכירות לכל החיים עד לתום התקופה בחוזה בלבד
מי זכאי לגור בנכס? השוכר ובני משפחתו המיידיים אך ורק השוכר והאנשים שאושרו בחוזה
עלות חתימה על חוזה השכירות כמה מאות אלפי שקלים – בהתאם לסוג הנכס אין תשלום בחתימה על החוזה
עלות חודשית לשכירת הנכס סכום פעוט שנעמד על כמה מאות שקלים בחודש סכום משמעותי של כמה אלפי שקלים בחודש
מי אחראי לתיקונים ונזקים? בעל הבית אחראי לתחזוקת הנכס השוכר אחראי לתיקונים שאינם בשליטתו
אפשרות מכירת זכויות ניתן למכור אך חלק משמעותי מהכסף יועבר לבעלים – בהתאם למספר השנים שעברו אין זכויות
מה קורה אם הנכס לא מתאים יותר? יש צורך במכירת הזכויות בהסכמת בעל הדירה עוברים דירה בתום ההתחייבות
האם ניתן לקבל משכנתא? הבנק לא מקבל משכון על הבית מאחר ומדובר בשכירות ולכן זה לא אפשרי אין צורך במשכנתא
האם הדירה נרשמת על שמי? נרשמת הערה בנסח הטאבו כדי להגן על השוכר אין רישום לבעלות על הדירה
מה החסרונות? יש סיכון שבעל הדירה יתיש אתכם כדי שתעזבו אין סיכונים
מה היתרונות? שקט, יציבות ורוגע כל חודש בלי לחצים של תשלום אפשרות התניידות בין ערים ושכונות
מה אנחנו ממליצים אין המלצה – כל אחד ישכור בהתאם לדירה ובעליו המלצה – שיכרו דירה בזהירות ולטווח ארוך

 

חתימה על חוזה שכירות מוגנת

כפי שניתן לראות בטבלה בהחלט ניתן לשקול אפשרות לחתימה על חוזה שכירות מוגנת אך מצד שני יש להבין שמדובר בעסקה בה יש סיכונים וחסרונות רבים, החל מהעובדה שיש צורך בתשלום של מאות אלפי שקלים בחתימה על חוזה בלי יכולת לקבל עזרה מהבנק שאינו נותן משכנתא לדירה אותה לא יוכל לקחת לעצמו במידה ולא הצלחתם לשלם.

חסרון משמעותי מאוד בחתימה על חוזה שכירות מוגנת היא הצורך בעבודה תמידית מול בעל הנכס שבמקרים רבים כלל לא מעוניין להשכיר עוד את הנכס הישן. במקרים בהם יש מפגעים ונזקים שצריכים טיפול לפעמים בעל הבית מורח אתכם ואינו מספק את השירות הראוי מתוך רצון לפנות את הדיירים ולבנות מבנה חדש תחת הישן והקטן.

חתימה על חוזה שכירות בלתי מוגנת

אפשרות ההתניידות התמידית לצד העובדה שאינכם בסיכון כלשהו מצד בעל הדירה ואינכם מתחייבים להשכיב סכומי כסף גדולים בחתימה על החוזה הם בהחלט יתרון משמעותי אם זאת אין לכם את היציבות שיש במקרים בהם חותמים על חוזה שכירות מוגנת. בנוסף בשכירות רגילה, אתם נמצאים שם מרצונו החופשי של בעל הנכס כך שעליו להתייחס אליכם יפה ולטפל במפגעים וזאת כדי שתרצו להמשיך לשכור שהרי יש מבחר גדול של דירות.

מה ההבדל בין חוזה שכירות מוגנת ללא מוגנת?  יש אינספור דוגמאות לבעיות ופתרונות לשני סוגי החוזים. אם זאת בשני המקרים במהלך השנים הכסף שלכם נשחק, בחוזה שכירות בלתי מוגנת אתם מפסידים בכל שנה כמה אלפי שקלים במינימום ובחוזה שכירות מוגנת ככל שהשנים חולפות הסכום אותו תוכלו לקבל בעת מכירת הזכויות הולך ויורד כלומר הערך של הכסף נשחק ונעלם.

אנחנו איננו ממליצים על חתימה בשכירות דמי מפתח (שכירות מוגנת) ואכן יש מעט מאוד נכסים ישנים שעוד נשארו במתכונת זו אך במידה ומצאתם נכס שנראה טוב מאוד, מתוחזק ונמצא במרכז העיר או ליד מקום העבודה ואתם בטוחים שזהו מקום טוב עבורכם, ייתכן מאוד שתחשבו על אפשרות זו ברצינות.

סיפור לסיכום:

בני משפחה קשת יום המתגוררת בראשון לציון שכרה במשך שנים בית מרופט שנראה היה כהולך להתמוטט אך השקט הנפשי והרוגע שהבית הסב להם גרם להם לדבוק במקום ולהישאר בו, אם השנים ערכו של הקרקע האמיר והשתבח ונוצר מצב בו משפחה זו יושבת על קרקע משובחת במרכז העיר בבית ישן השוכן על פני דונם ועוד קצת..

יזמים זיהו את המטרה והחלו לכתר את הבעלים עם הצעות נחשקות אך בצר לו ענה להם בעלי הנכס שאינו יכול לפנות את השוכרים שמוגנים בחוק. פנו היזמים אל המשפחה קת היום והציעו להם הצעה – תקבלו שכירות בדירה חלופית ולאחר בניית הבניין המחודש תזכו לדירה בבעלות שלכם, רק שחררו את הנכס לידינו ואכן היו הסכמות והדברים יצאו אל הפועל.

אמנם לא ניתן להסיק מסקנה כלשהי מסיפור זה אך בהחלט ניתן ללמוד ממנו על אפשרות להתיישב על בית קרקע במקומות אשר צפוי בהם עליית ערך לקרקע ולסביבה ולחכות עד לבואם של הצעות מפתות שיוכלו להפוך אתכם לבעלי דירה חדשה במחיר מגוחך (השקעה מסוג זה תהיה שווה בערכה להשקעה על קרקע חקלאית שתופשר במהלך השנים אך במקרה זה גם תוכלו לגור בנכס)..

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים