דירות קטנות מעוצבות: השקעה בדירות קטנות שמשופצות ומושכרות ביותר!

נושאים מרכזיים

דירות קטנות מעוצבות - דירה מעוצבת

דירות קטנות מעוצבות יכולות להפוך להשקעה נבונה וכדאית. יותר ויותר משקיעים פונים אלינו ושואלים איך ניתן ליהנות מהיתרונות של השכרת דירה מבלי להוציא סכומי עתק ברכישת הנכס. התשובה בפשטות היא להתאים את עצמנו לצרכים של הדור הנוכחי. עלינו לקנות דירה מרווחת ולחלקה (בהתאם לחוק) או לחלופין לאתר דירות קטנות שאינם בהכרח במצב אידאלי למגורים ולשפץ אותם כך שיהפכו לחמימים, נעימים ובעיקר מבוקשים על ידי רווקים וזוגות צעירים שצריכים מקום להתגורר בו עם כמה שפחות הוצאות ומשום כך יסכימו לשכור דירה קטנה יותר.

השקעה ברכישת דירות קטנות מעוצבות

כדי לפנות לאפיק השקעה זה בו אתם משביחים נכסים ומעלים בערכם בעזרת שינויים קוסמטיים, עליכם להכין תכנית עבודה מסודרת מראש וזאת כדי שיישאר לכם די כסף כדי לבצע את השינויים הנדרשים לאחר הרכישה בהתאמת הדירה למגורים.

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

מציאת דירה קטנה להשקעה

כאשר אנו חפצים בקניית דירה קטנה להשקעה ננסה להיות יצירתיים ככל האפשר ונסכים להתפשר על דירות בקומות מרתף, דירות בקומות עליונות בבניינים גם ללא מעלית עד לדירה, דירות שסבלו מהזנחה במשך שנים, וכן. כמובן גם ננסה לאתר בניינים בהם ניתן לרכוש מספר מחסנים ולחברם יחד כדי להתאימם להשכרה. ניתן לומר, שבמידה ואתם מחפשים לרכוש דירה קטנה בתל אביב או באזורי ביקוש אחרים כל עסקה שתבצעו בהחלט תהיה משתלמת ותהפוך לכדאית עם זמן. אם זאת, האחריות לאיתור נכס מתאים שניתן לשפץ ושיראה מתאים למגורים חייב להיות עליכם. חשוב מאוד לבחון את ההשקעה בהתאמה לימי הקיץ החמים והיבשים ולימי החורף הקרירים והרטובים כך שהדיירים שישכירו מכם לא יוצפו בכל גשם אקראי.

ישנם פעמים רבות שמומחי נדל"ן מזהים הזדמנות חד פעמית בה ניתן להפוך קומה נטושה או מתחם במבנה מגורים ליחידת דיור או דירה בפני עצמה. אך יש כמה דגשים חשובים שיש לתת עליכם את הדעת:

 1. חשוב מאוד שלדירה תהיה כניסה פרטית.
 2. חשוב מאוד שיהיו חלונות / כניסה טבעית של אור.
 3. יש לבקש אישורים מהעירייה על פיצול / חילוק / שיניים בנכס.
 4. יש לבדוק מה רמת הביקוש לשכירות זולה בסביבה הקרובה.

רק כאשר מדובר בנכס שממוקם בסביבה מרכזית ומבוקשת. לדוגמה דירה קטנה מעוצבת בקרבת מקום לאוניברסיטה או למקומות עבודה בהם עובדים צעירים. רק כאשר אנו בטוחים שיש רווקים וזוגות צעירים שיסכימו לשכור את הנכס ששווה לנו להשקיע ברכישה, שיפוץ והשכרה של הדירה הקטנה ולהתקדם אל עבר עסקה.

שיפוץ הדירה קטנה להשכרה

מצאתם דירה קטנה ומוזנחת בעיר מבוקשת עם צעירים רבים? מזל טוב! לא תוכלו להשכיר דירה בכל מחיר. צעירים כיום מפונקים יותר מאי פעם, הם יסכימו להתפשר על גודל הדירה, על נוחות ההגעה אליה, על מגוון תנאים שחשובים למשפחות עם ילדים אך על חווית מגורים הם לא יסכימו להתפשר ובצדק. זוג צעיר או רווק שמחפש דירה להשכרה יקבל לבסוף את ההחלטה על פי הדמיון שלו עצמו חי בדירה ובמידה ונוכל להעביר מסר זה הדירה תיחטף במהירות על אף גודלה וחוסר הנוחות בהגעה אליה וזאת מאחר והשוכרים יוכלו לסגל לעצמם חיים נעימים בדירה שקטה משלהם ובתוך הבית פנימה נוח וחמים בדיוק כמו שבית צריך להרגיש.

אז מה עושים? איך משפצים בזול?

כדי לשפץ דירה בזול יש להשקיע בעיקר במראה החיצוני של הבית ולא בתשתיות ובשלל גורמים נוספים. למה הכוונה, אין סיבה להחליף דלתות לחדשות, אין סיבה להחליף מטבח לחדש, אין סיבה להחליף שירותים לנאה יותר, במקום זאת נשקיע בפרטים הבאים:

 • סיוד הקירות בצבעים בהירים ומרגיעים.
 • הדבקת פרקט סינתטי בחדר השינה.
 • הוספת גופי תאורה בעלי גווני צבע חמימים.
 • צביעה ותחזוקה של דלתות העץ, ארונות העץ, וכל אלמנט אחר שמצריך נראות חדשה.
 • הוספת וילונות עדינים בחלונות, הוספת שטיח שנותן צבע לסלון, הוספת ריהוט מינימלי.
 • התקנת מראות ותמונות שמגדילות את החלל של הבית כך שיראה רחב ידיים.
 • במידה וצריך – הוספת וונטה לאוורור, הוספת נקודת ניקוז, הוספת נקודות חשמל.
 • וכן הלאה…

כפי שניתן לראות, כל אותן שינויים שמוזכרים ברשימה קצרה זו יהיו זולים לביצוע ומשמעותיים במיוחד במראה הכללי של הבית. ברגע שדירה קטנה ומעופשת הופכת לצבעונית ומאווררת ונוחה למחייה. ברגע שאנו מוסיפים צבע לקירות, מוסיפים חמימות והרגשה ביתית השוכר הפוטנציאלי כמובן מרגיש בבית ומשלים עם האפשרות שזוהי לו הפתרון הטוב והזול ביותר למחיה ומשכך יסגור אתכם שכירות לשנה ויותר. מדובר ברווחים לא קטנים מאחר וקשה להשוואת דירות מסוגים אלו מאחר ובכל אחד מהם התנאים שונים ולכן ניתן לגבות סכומים גבוהים יותר מהערך האמיתי של הנכס. כך לדוגמה בתל אביב או בראשון לציון דירת מרתף יכולה להיות מושכרת בסכומים של 3,500 ש"ח כאשר דירה רגילה מושכרת ב4,500-5,000 ש"ח.

לפעמים אם יש לכם הון פנוי של 300 אלף שקל ביכולתכם לרכוש יחידת דיור או כמה מחסנים שעל פניו לא שימושיים במיוחד. להתאימם ולהשמישם למגורים (בהשגת האישורים הרלוונטיים) ולהתחיל להרוויח באופן קבוע סכומי כסף לא קטנים בכלל. כמובן שכמו בכל השקעה דירה מסוג זה מחייבת בתחזוקה שוטפת וכמובן בניהול הנכס. עליכם להחתים את השוכר על חוזה שכירות בלתי מוגנת עם הדגשים שחשובים לכם ושמתייחסים למיוחדות של הדירה אותה אתם משכירים, עליכם להתחייב לתיקון כל ליקוי בטיחות או ברמת החיים שיכולה להיגרם עם הזמן כדוגמת רטיבות, תיקוני תשתית שונים וכן הלאה וזאת מאחר וכאשר מסבים נכס לדירה ישנם בעיות רבות שלא ניתן לצפות בהכרח מראש ויש לקחת גם אותן בחשבון.

רוצים להשקיע בדירות קטנות מעוצבות להשכרה? פשוט פנו אלינו ונשמח לעזור!