התייעצו איתנו:

ראשי / השקעות בנדלן / השקעה בדירות להשכרה / דירות דיסקרטיות: האם משתלם להשכיר דירות דיסקרטיות לפי שעה?

דירות דיסקרטיות: האם משתלם להשכיר דירות דיסקרטיות לפי שעה?

    adimage

דירות דיסקרטיות קיימות שנים רבות אך לא בכמות כפי שהן קיימות היום. מדובר בענף שהולך וגדל ותופס תאוצה בכלל הערים בישראל וכאשר יש ביקוש לרוב יש צורך בהיצע ולכן אט אט מושכרות עוד ועוד דירות לפי שעה. דירות דיסקרטיות כשמם יהיו נסתרות מעין ומושכרות בצורה שקטה באזורי מגורים שקטים בהם לא ניתן לדעת מי נכנס ומי יוצא ומה ייעוד הדירה. דירה דיסקרטית יכולה להתנהל כמו עסק לכל דבר ועניין עם רישומים, קבלות וכן הלאה ויכולה לספק תשואה נאה על ההשקעה ברכישתה.

בעידן האינטרנט בו ניתן לאתר דירות דיסקרטיות בקלות יחסית על ידי חיפוש הצורך יחד עם שם העיר או השכונה כבר לא מורכב למצוא שוכרים מזדמנים ולכן ייתכן מאוד שמדובר עבור רבים כהשקעה מצוינת. ולמרות זאת, יש רבים שיבחרו שלא להציע שירות זה מסיבות אידאולוגיות ומוסריות מאחר והשכרת דירה למטרות שאינם כשרות לא מתאימות למשפחות או לבעלי מוסר גבוהה. במידה ואתם שוקלים אופציה זו אלו השיקולים שיש לקחת בחשבון:

האם משתלם להשקיע בהשכרת דירות דיסקרטיות?

בדומה לדירות סאבלט שהחלו לצוץ בכל רחבי הארץ כפטריות לאחר הגשם כתוצאה מצורך אמיתי שנוצר בעקבות מחירי הלינה הגבוהים במלונות ושינוי בצריכה שאפשרה לאנשים לסמוך זה על זה. כך במדינות אחרות בעולם השכרת דירות דיסקרטיות כבר תופס תאוצה וכך גם בישראל צפויים יזמים רבים להקים דירות מתאימות במטרה לענות על צורך אמיתי של אנשים בדירות פרטיות לשימוש אישי לפי שעות בודדות.

נתוני הביקוש לדירות דיסקרטיות:

בשנים עשר החודשים שחלפו חיפשו "דירות דיסקרטיות" לא פחות מ33,000 אנשים! כאשר הערים חיפה והקריות בולטות בראשית הרשימה עם 6,800 ו5,300 בהתאמה כל חודש. ערים נוספות שבולטות בחיפושים אחר דירות דיסקרטיות הן ירושלים, תל אביב, ראשון לציון, אשקלון, אשדוד, נתניה ואילת. כפי שניתן לראות הצורך לדירות אלו קיים בכל הערים החשובות בישראל וככל שהמודעות לקיומם של הדירות הללו עולה כך מספר המחפשים לעשות בהם שימוש.

מה מיוחד בדירה דיסקרטית?

דירה דיסקרטית אינה יכולה להיות כל דירה בבניין עליה להיות נוחה, נגישה ובעיקר נסתרת מהעין כך ששמורה לבאים פרטיות רבה ככה האפשר. כדי לאפשר השכרת דירה דיסקרטית יהיה על המשכיר לאתר דירת גן בעלת כניסה פרטית עם עדיפות לדירת קרקע עם חנייה בה ניתן להיכנס עם הרכב אל תוך חניון בבית.

מעבר לפרטיות הראשונית שיש להציע לשוכרים הרבים, מדובר בשירות אירוח בדומה למלון דירות בו עליכם לרהט את הדירה בטוב טעם ולסדרה כך שתחמיא למבקרים בה. דירות דיסקרטיות מחייבות ניהול שוטף ברמת השעה כדי שכל אורח יזכה לשירות הטוב ביותר. סידור מיטה, הוצאת מעט אוכל וניקיון בסיסי כדי שהאורחים ירצו לחזור בשנית.

היתרונות בהשכרת דירה לפי שעה:

כסף. הרבה כסף. מדובר באפיק הכנסה משמעותי מאוד לעוסקים בו. ישנם דירות דיסקרטיות שבעליהן מתקיים מהם ברווחה. כאשר השירות טוב והלקוחות חוזרים פעם אחר פעם בעל הדירה נהנה ממבקרים חוזרים שמשלמים בכל פעם סכומי כסף לא מבוטלים עבור השירות. מאחר ומדובר בתשלומים במזומן לרוב, בעלי דירות אלו מעלימים סכומים ניכרים מהכנסותיהם דבר שמגדיל את התשואה מהדירה בפועל.

מאחר ומדובר בשירות אותו ניתן להציע ללקוח מספר רב של פעמים ובמידה ויש לכם קהל לקוחות נאמן ניתן להגיע לתשואת שכר דירה חודשית בפחות משבוע דבר שמפתה רבים להיכנס לתחום זה שעוד נמצא בחיתוליו.

החסרונות בהשכרת דירה לפי שעה:

מאחר ואין היכרות מוקדמת עם הלקוחות, מאחר ואין למשכיר דרך לדעת מי הלקוחות, נוצר מצב בו המשכיר לוקח סיכון משמעותי שהשוכרים ינצלו את האנונימיות כדי לפגוע בריהוט בדירה, יגרמו נזרקים, יבצעו עבירה פלילית, ועוד מגוון של דברים שחייבים לקחת בחשבון. על הסיכון הנ"ל לוקחים המשכירים סכומי כסף גדולים יותר וזאת כדי לממן נזקים במידה ויתרחשו בעתיד.

וכמובן, דירות אלו מושכים אליהן לעתים אנשים מפוקפקים דבר שיכול להפריע את שלוותם של השכנים בבניין המשותף. אנשים אלו אינם בהכרח השוכרים האולטימטיביים וקשה להידבר איתם במידה וגרמו נזק או ביצעו עבירה כלשהי בנכס.

כמה ארוויח מהשכרת דירה דיסקרטית?

כמו בכל עסקי הנדל"ן יש משמעות רבה למיקום הדירה. ככל שרמת הפרטיות והשירות עולה, ככל שהנכס מעוצב טוב ויפה יותר כך הביקוש אליו עולה. ככל שהנכס ממוקם טוב יותר גם מחירו עולה בהתאם. כך שמחירי דירות אלו יעמדו על 150-300 ש"ח לשעה בהתאם למיקום כאשר המשכירים יוצאים מתוך הנחה שלרוב השימוש בדירות אלו נעמד על פחות משעה דבר שמאפשר השכרה ליותר אנשים בכל יום.

בשונה מנדל"ן סטנדרטי בדירות דיסקרטיות יש משמעות שונה למונח "מיקום" ופעמים רבות דווקא דירה הממוקמת מחוץ לעיר תזכה לביקוש גבוהה יותר מאחר ויש בה יתרונות רבים עבור השוכרים הרבים שיכולים לשמור על פרטיות ברמה גבוהה יותר. אך באותה הרמה יש משמעות לדירות דיסקרטיות שממוקמות בסביבת מקומות העבודה בעיר תל אביב, בבורסה ברמת גן או בקריית אריה בפתח תקווה בהתאם לביקוש.

עלויות פרסום ותחזוקה של דירות אלו חייב להילקח בחשבון. מאחר ודירות אלו מחייבות תחזוקה גבוהה יותר ופרסום בשלטים בעיר, באינטרנט, ובדרכים יצירתיות נוספות הרי שמדובר גם בהוצאות שחשוב לקחת בחשבון כאשר שוקלים להשכיר דירה מסוג זה.

לסיכום, עבודה זו אינה מתאימה לכולם הן ברמה הניהולית והן ברמה המוסרית אך אכן מדובר בהשקעה אשר במידה ומנוהלת נכון יכולה להסב תשואה נאה במיוחד בשוק רווי בצימרים ובדירות נופש להשכרה.

להשקעה בדירות דיסקרטיות או דירות לתיירים השאירו פרטים:

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים
דירות דיסקרטיות: האם משתלם להשכיר דירות דיסקרטיות לפי שעה?
5 (100%) 5