ראשי / עסקאות נדלן / קניית דירה / עיר בשבוע / דירות בראשון לציון / דירות בראשון לציון: מחיר, מיקום, תחבורה, מה לבדוק?

דירות בראשון לציון: מחיר, מיקום, תחבורה, מה לבדוק?

    adimage

מחפשים דירות בראשון לציון? במאמר זה אנו בוחנים את היתרונות והחסרונות של העיר ראשון לציון ובוחנים היכן יש השקעות טובות שצפויות לספק תשואה גבוהה ככל האפשר. כאשר אנו עוסקים בדירות בראשון לציון חשוב לפלח את העיר לשניים. מזרח העיר ומערב העיר. בכל השקעה בעיר יש צורך לסדר את הנתונים בצורה מסודרת כך שההחלטות יבוצעו בצורה מושכלת וחכמה ככל האפשר וזאת כדי לחסוך טעויות משמעותיות ברכישת הדירה.

ראשון לציון העיר הרביעית בגודלה במדינת ישראל מושכת אליה אוכלוסייה צעירה דבר שמעמיד את העיר בתחרות ישירה מול הערים הסובבים אותה כדוגמת חולון ורחובות, על העיר העתידית שתתחרה בתל אביב. דבר שצפוי להפוך להשקעה מניבה במיוחד ולמרות זאת ראשון לציון גדולה מאוד וחשוב לדעת היכן להשקיע ומה לחפש כדי לזכות בדירה המתאימה לצרכים שלכם. כדי לבחון זאת החלטנו לסדר מעט נתונים:

דירות בראשון לציון : חלקי העיר

דירות בראשון לציון : מערב העיר הושפעה מהבנייה המואצת בשנים שחלפו עם פרויקטים חדשים ומשמעותיים והפכה למבוקשת מאוד על ידי משפחות מבוססות ובעלי מעמד הביניים. דירות במערב ראשון לציון נמכרות במהירות רבה וזאת בגלל רמת החיים הגבוהה בקרבה כה גדולה לעיר תל אביב ובמחירים שפויים. ולמרות זאת מערב ראשון לציון אינה חפה מחסרונות כבדי משקל שיש לקחת בחשבון לפני שמשקיעים בדירה באחת מהשכונות המערביות.

היתרונות של מערב העיר על פני מזרח העיר בולטות לעין מיד במעבר לשכונות החדשות שנבנו בעשורים החולפים. מדובר בעיר שהייתה בפיתוח מואץ שנים רבות ותוכננה בהתאם לסטנדרטים חדשים יותר. ניתן להרגיש מיד במרחק הרב בין בניין לבניין, ברמת הגימור של הבניינים החדשים ובעיקר לראות את כמות הצמחייה והטיפוח שעיריית ראשון לציון משקיעה. מגוון גנים ירוקים, כבישים רחבי ידיים ותשתיות המוחבאות עמוק בתוך האדמה.

אוכלוסיה חזקה היא אחת הגורמים לכך שמערב העיר מבוקשת כל כך על ידי משפחות שמהגרות אליה מכל רחבי הארץ אך גם ממזרח העיר ראשון לציון. מדובר בשכונות מבוססות בה כולם עובדים וכולם שייכים למעמד הביניים – עליון כך שהאוכלוסייה אתה לומדים הילדים בגן ולאחר מכן בבית הספר היסודי איכותית יותר ובריאה יותר וניתן להשקיע כסף רב יותר במערכת החינוך ללא חשש לפגיעה בשכבות חלשות. השקעה זו מורגשת בין השאר בתוצאות בתי הספר וכמובן בשפע החוגים והפעילות לילדים בשכונות מערב העיר.

בנייה חדשה שעומדת בסטנדרטיים העדכניים ביותר מבטיחה לרוכשי הדירות במערב ראשון לציון שמדובר בנכס השווה השקעה שלא עתיד להתפרק ברעידת אדמה או בכל מפגע טבע אחר. הבנייה החדשה מאפשרת גימור ברמה אחרת ורמת חיים נוחה במיוחד. בהשקעה בדירה בבניין חדש לא צריכים לדאוג על צנרת או תשתיות לקויות בדומה להשקעות שנעשות בבניינים ישנים במזרח העיר בהם יש צורך בבדיקה מעמידה בהרבה. יתרון נוסף של הבנייה החדשה היא שלרוב בנייה זו תהיה מרווחת יותר דבר שמאפשר לפתוח חלונות במהלך היום מבלי ששכנים יוכלו לראות פנימה דבר שמסייע לשמירה על הפרטיות וחשוב למשקיעים ומשפחות רבות.

קרבה לים משחקת תפקיד חשוב בעיני משקיעים רבים וזאת כי כיום ככל שמתקרבים לים כך מחירי הדירות נוטים לעלות וזאת מכמה סיבות כאשר בראש ובראשונה מאחר ומדובר בסמל סטטוס אך גם בגלל הנוף המרהיב שנשקף מהחלון בבקרים ובשקיעות. בחלק משכונות מערב ראשון לציון ניתן ללכת רגלית לים דבר שמפתה רבים ומשחק תפקיד מרכזי בשיווק הדירות מאחר ומדובר בערך מוסף שיש לדירה על פני אחרות בעיר.

התכנון עירוני במערב ראשון לציון מורגש מיד. מדובר בשכונות שנבנו בצורה מסודרת ומבוקרת בה לתשתיות יש יכולת התמודדות עם עומסים, יש מרכזים מסחריים בהתאם לצורך ובמרכזי השכונות וכמובן שירותי גינון ותחזוקה שפועלים בכל ימות השבוע וניתן לראות את המגרשים, גני השעשועים והמדשאות המושקעות. בתי הספר, הגנים, שירותי הממשלה, כולם במרחק נסיעה קצרה מהבית דבר שמעלה את רמתה חיים משמעותית.

מתחמי בילוי הן אולי נקודת האור המשמעותית ביותר בשכונות מערב ראשון לציון. יש את כל מתחמי G אשר פועלים בכל ימות השבוע, קניון הזהב ואזור התעשייה החדש, הסינמה סיטי ויס פלאנט שנמצאים בקרבה מסוימת למוקדי הבילוי המשמעותיים האחרים. מסעדות, חנויות אופנה, מתחמי כושר ועוד מגוון שירותים מתקדמים מאפשרים למתגוררים במערב העיר ליהנות מבילוי עשיר אך גם יקר מאוד כראוי לבני מעמד שזכו להתגורר בצידו המערבי של העיר.

החסרונות של מערב העיר נובעות בעיקרם דווקא בגלל התכנון העירוני המדוקדק מאוד. בעלי דירות בראשון לציון אשר נמצאות במערב העיר סובלים מהצורך המתמיד בנסיעה ברכב, ממרחק רב בין שכונה לשכונה ובין הבית לחנות פשוטה. בנוסף המרחק של מערב העיר ממרכז העיר בו שוקקים החיים בעייתי ומאתגר ומחייב נסיעה ארוכה וניסיון איתור חנייה (דבר שמתקיים גם במתחמים במערב העיר) ומקשה על היציאה לבילוי או קניות.

צורך ברכב במערב ראשון לציון בדומה לעיר מודיעין הכרחית. מדובר בסביבה שתוכננה בצורה מסודרת עבור מספר רב של רכבים ולכן הרחובות רחבים מאוד, יש מעט רמזורים, שפע של כבישים וטיפוח משמעותי של הסביבה. אך כאשר נדרשים להגיע למרפאה, חנות קמעונאות או בילוי מכל סוג שהוא יש צורך להוציא רכב. קייטנות ופעילויות ילדים אף הן מחייבות לעתים קרובות הסעה ברכז וזאת מאחר והתחבורה הציבורית אינה מגיעה לכל מקום במערב העיר.

מחירי הדירות בראשון לציון גבוהות בעיקר בגלל מערב העיר בה נבנים דירות גדולות ורחבות ידיים בבניינים חדשים ומחומרים יקרים דבר שהופך את המגורים בעיר ליקרים בהרבה. גם לאחר קניית הדירה במחיר גבוהה מאשר במזרח העיר מאחר ומודבר בבנייה חדשה עלויות הארנונה, תחזוקה, ועד חברת הניהול נכסים שמטפלת בבניין עולים כסף רב. מחירי הדירות במערב ראשון לציון הן אחת הסיבות לכך שבסביבה זו יש אוכלוסייה חזקה מאוד בשונה מאזורים אחרים בעיר.

התחבורה הציבורית אינה מספקת וילדים ונוער שאין ברשותם רכב מוצאים עצמם נוסעים לתחנה מרכזית בכדי לנסוע לערים אחרות בסביבה. אמנם לתל אביב, חולון, רחובות ניתן לצאת די בקלות אך כאשר רוצים לנסוע למרחק גדול יותר נדרשים לנסוע לתחנה המרכזית החדשה ומשם ניתן לצאת החוצה. אך בשונה מתחבורת אוטובוסים אכן יש למערב העיר תחנות רכבת שמאפשרות נסיעה צפונה ודרומה לרוצים בכך.

למי מתאים?

עתיד מערב העיר נראה די ברור לעין עם שטחים נרחבים עד לים בהם ניתן לבנות בעשורים הקרבים עוד ועוד בניינים אשר ימלאו אחר החסרים של בני העיר. העיר ראשון לציון כולה תלויה בבנייה באזורים אלו במערב העיר מאחר ובצדדיו האחרים של העיר יש ערים נוספות שמגבילות את היצע השטח שניתן לבנייה. מחירי הדירות במערב ראשון לציון צפויים לעלות בטווח הארוך מאחר והנוחות במגורים ברמה גבוהה בקרבה מידית לתל אביב ברכב וברכבת מאפשרים לרבים מבני העיר תל אביב להגר החוצה על עיר מצוינת שנותנת שירות מצוין לתושב.

דירות בראשון לציון מערב מתאימות בעיקר עבור משפחות מבוססות אשר יכולים לעמוד בעלויות המשמעותיות של המחייב בעיר. עלות קניית הדירה היא רק ההתחלה לאחר מכן יש הוצאות על רכב ותחזוקת הבניין לצד החוגים והפעילויות היקרות אליהם כל הילדים הולכים. במידה ויש ביכולתם לממן רמת מחייה גבוהה זהו המקום בשבילכם.

דירות בראשון לציון : מזרח העיר והמערב הישן של העיר (מרכז העיר ראשון לציון) משופעת בדירות למכירה. כאשר מחפשים דירות בראשון לציון לרוב מוצאים דירות באחת משכונותיה המזרחיות של העיר. שם הבניינים וותיקים יותר, מחירים נורמטיביים לעת עתה וכמובן הרבה מאוד פיתוח במסגרת "התחדשות עירונית" בה העירייה מעודדת את בעלי הבניינים לצאת בתכניות פינוי בינוי ותמ"א 38 וזאת כדי לשפר את נראות מזרח העיר ואת עמידותה לרעידות אדמה.

היתרונות של מזרח העיר נובעים בעיקר מעצם היותה וותיקה וקרובה לכל מה שחשוב באמת בעיר. מזרח העיר פונה בעיקר לאוכלוסיות חלשות אך הן כוללות בתוכן את הזוגות הצעירים שמוסיפים הרבה צבע וחיים לשכונות הוותיקות. שכונות מזרח ראשון לציון פעילות בהרבה מאלו במערב העיר ומסבירות פנים לכל אדם באשר הוא דבר שגורם לרבים להתעניין בשכונות אלו על פני מערב העיר.

תמ"א 38 במזרח ראשון לציון היא אחת מהנושאים החמים ביותר על סדר היום של מתווכים בראשון לציון ושל מוכרי הדירות. עיריית ראשון לציון עושה עבודה מדהימה בקידום פרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 בכל מקום שרק ניתן במזרח העיר וזאת בניסיון לשפר את נראות העיר ולסייע לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה ונזקי טבע נוספים. עיריית ראשון לציון רואה עדיפות לעידוד שיפור פני העיר באמצעות פרויקטים אלו ולכן אף הקימה גוף הממונה לסייע לדיירי בניינים הרוצים בכך. החברה הכלכלית ראשון לציון מסייעת ומזרזת תהליכים בצורה משמעותית כך שכאשר קונים או מוכרים דירה ניתן ורצוי לבדוק מה מצב הבניין והאם ניתן לבצע בו תהליכים אלו כדי לזכות בתשואה נוספת על ההשקעה. (ישנם מוכרי דירות שמעלים מחירים בגלל היתכנות לתמ"א 38)

קרבה לעורקים ראשיים במזרח ראשון לציון מאפשרת כניסה ויציאה מהירים במיוחד מהעיר למקומות העבודה. אמנם הכבישים בשכונות מעט צרים וחלקם אף חד סיטריים אבל ברגע שיוצאים לעורקי התנועה המרכזיים ניתן להגיע לכל מקום במהירות רבה ובקלות. היציאה לתל אביב ולירושלים לצד ערים נוספות הופכת את החיים לקלים בעיקר עבור צעירים ומעטי יכולת שנסמכים על התחבורה הציבורית כדי להתנייד לערים אחרות ובעיר עצמה.

תחבורה ציבורית טובה מאפשרת פיזור מצוין של נוסעים ומאפשרת יציאה פשוטה ומהירה לכל עיר אחרת על ידי עמידה באחת מתחנות רחוב הרצל בעיר. מספר רב של אוטובוסים שיוצאים מתחנה מרכזית ראשון לציון עוברים דרך התחנה המרכזית הישנה ודרך רחוב הרצל בפרט דבר שמקל על המתגוררים במזרח העיר שאינם נדרשים לנסוע עד לתחנה המרכזית החדשה שמוקמה בין מערב העיר למזרחה. התחבורה הציבורית שמגיעה גם מערים נוספות ובתדירות רבה משחקת תפקיד חשוב במזרח העיר וכך גם הרכבת שמאפשרת נסיעות לטווחים ארוכים יותר.

קרבה למרכז העיר משמעותית מאוד עבור התושבים במרזח העיר שיכולים ללכת ברגל עד לרחובות הרצל ורוטשילד לקנות ככל שברצונם ללא נסיעה ברכב או באוטובוס, ללא צורך בחיפוש אחר חנייה, דבר שמקל מאוד על החיים של השכונות הללו שלחלק מהתושבים אין רכב. מרכז העיר משמשת גם למשרדים ולשירותים דבר שמאפשר למתגוררים במזרח העיר למצוא עבודות רבות ממש ליד הבית ומבלי לנסוע ברכבות או באוטובוסים לכל כיוון.

מחירים נמוכים יותר של דירות בראשון לציון מזרח מפתה קונים רבים. משפחות שמחפשות מגורים במרכז אך לא צמוד לעיר תל אביב ובמחיר שפוי ואילו משקיעים שרואים את הביקוש שהולך ועולה במזרח העיר עם דגש על שכונות כדוגמת שכונת רמב"ם בראשון לציון או שכונת אברמוביץ' בראשון לציון. מחירי הדירות שעדיין יכולים להיחשב כנורמטיביים מאפשרים ליותר מתעניינים לשקול קנייה וככל שהביקוש עולה כך גם המחיר דבר שמצוין עבור המשקיעים שרוצים ליהנות מריבוי שוכרים ורוכשים פוטנציאליים.

החסרונות של מזרח העיר הן בעיקר חסרונות בתשתיות מתאימות. חלק מהבניינים נבנו בשנות השישים וללא תכנון מסודר ומבוקר כנדרש. בניינים רבים בסכנת קריסה בעתות רעידת אדמה או מחדלים מקומיים דבר שמסכן את תושבי מזרח העיר. הצפיפות והחוסר בריאות ירוקות שמאפשרות להוריד במעט את הזיהום האוויר אף הן פועלות לרעתה של מזרח העיר. דירות בראשון לציון במזרח העיר אמנם סופגות חסרונות אלו אך רחוקות מלהיות מסוכנות למגורים.

הבניינים הישנים במזרח העיר אינם נראים טוב בעין אבל זוהי הבעיה היותר קטנה, מדובר בבניינים ישנים שנבנו על עמודים בחלקם הגדול ובניינים רבים נמצאים תחת סיכון מסוים לקריסה באירוע טבעי שאינו בשליטת אדם וזאת מאחר ושיטת הבנייה בשנים אלו לא הייתה מתקדמת כפי שהיא כיום. כדי לבדוק האם הבניין בו אתם מתעניינים לקנות נמצא בסכנת קריסה כל שעליכם לעשות זה להיכנס למערכת GIS של עיריית ראשון לציון כדי לצפות במפת הבניינים המועדים.

צפיפות האוכלוסין משפיעה ברמה זו או אחרת על החיים של כולם. לא נוח לפתוח חלון אל מול חלון של משפחה אחרת מאחר ויש פגיעה בפרטיות אך זהו המחיר של חייב בשכונות שנבנו בשנות השישים. לא כל מזרח העיר סובלת מצפיפות זו. ישנם שכונות אשר נחשבות מזרח העיר אך תוכננו טוב יותר ובהם כך לדוגמה שכונת שיכוני מזרח בראשון לציון שהפכה לפנינה נדל"נית מיוחד במינה ובה יש בתי קרקע רבים וסדר רב יותר דבר שמוריד מהצפיפות שמורגשת במערב הישן ובמזרח העיר כולה.

חוסר בגנים ציבוריים וראות ירוקות בהחלט מורגש. בעוד במערב העיר יש אינספור גנים ציבוריים וצמחיה מטופחת בצידי הכבישים, במזרח העיר יש בעיקר אספלט ובטון לצד גינות בודדות בהם משחקים מאות ילדים בו זמנית. מעבר לעובדה שיש צורך בהליכה לעתים מורחקת לגן משחקים עבור הילדים חשוב מאוד שתהיה ראות ירוקות ליד הבית. ולמרות זאת, שכונות מזרח העיר משופעות בעצים ירוקים ומוריקים המטופחים בקפידה על ידי העירייה כך שהבעיה אינה קשה כל כך.

אוכלוסיות חלשות כדוגמת עולים מברית המועצות או אתיופיה לעתים מקשות על מזרח העיר להתרומם. אוכלוסיות אלו מצריכות שירותים מיוחדים מהעיר ונוטות להתגורר בקבוצה דבר שמרתיע מהגרים לעיר להתגורר בשכונות מסוימות בהם יש ריכוז גבוהה של אוכלוסיה שאינה מוכרת. בנוסף לאוכלוסיות אלו מזרח העיר מזמינה זוגות צעירים רבים שמחפשים להתגורר בעיר אך במחירים שפויים ולצד תחבורה ציבורית. אמנם זוגות צעירים אינם אוכלוסיות חלקות אך הן כן בעלות אמצעים מוגבלים בהשקעה בחינוך ילדיהם ובסביבה.

למי מתאים?

עתיד מזרח העיר חיובי מאוד. עם מספר רב של פרויקטים חדשים ועם שיפור פני העיר על ידי שדרוג מעטפת בניינים, פינוי בינוי ותמ"א 38 שניתן לראות כיום בכל רחוב במזרח העיר ניתן לראות שגם מזרח העיר צועדת לעידן בו הבניינים נראים חדשים ומחוזקים, האוכלוסיות מתחזקות והולכות ומחירי הדירות בראשון לציון רק הולכים ומתייקרים. השקעה בדירה במזרח העיר או במרכזה בימים אלו בהחלט יכולה להיות משתלמת ורווחית עבור הרוכש וקונים רבים מחפשים בכל עת דירות בעיר.

מחנה צריפין אף הוא מתפנה והולך בימים אלו מחיילים שעוברים לשרת בעיר הבה"דים בדרום הארץ ועתיד להפוך לשכונת מגורים חדשה שתשווק באגרסיביות ולאחר תכנון מסודר בתכניות שונות כדוגמת מחיר למשתכן דבר שצפוי להעלות דירות בראשון לציון על המפה של המשקיעים באופן בולט.

עוד על: מחיר למשתכן ראשון לציון

דירות בראשון לציון מזרח מתאימות בעיקר לזוגות צעירים בתחילת דרכם שרוצים להתגורר בסמוך למקומות העבודה ובעיר שנותנת להם את המקסימום אך מוכנים לוותר במעט על הפרטיות או על השיוך לקהילה בשכונות מזרח העיר. ישנם שכונות במזרח העיר המתאימות בעיקר לבני העדה האתיופית ואחרות לעולי ברית המועצות. כל השקעה בראשון לציון אכן תהיה משתלמת אך מחייבת היכרות בשטח והבנה של המורכבויות השונות אליהם אתם צפויים להיכנס. שימוש במתווך דירות בהחלט נדרש במידה ואתם אינכם מכירים את העיר.

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים
דירות בראשון לציון: מחיר, מיקום, תחבורה, מה לבדוק?
5 (100%) 2