ראשי / השקעות בנדלן / השקעה בדירות להשכרה / איתור נכסים: המדריך האופטימלי לבחירת אנשי מקצוע לאיתור נכסים!

איתור נכסים: המדריך האופטימלי לבחירת אנשי מקצוע לאיתור נכסים!

    adimage

בשנים האחרונות, אנו רואים יותר ויותר משקיעים כבדים שנכנסים לשוק הנדל"ן בישראל ובעולם. משקיעים ישראלים בוחרים לרכוש נכסי נדל"ן להשכרה ואו להשקיע את כספם מעבר לים בנכסי נדל"ן מניב להשכרה. עם הגידול בהתעניינות משקיעים בשוק הנדל"ן החלו לקום חברות איתור נכסים. מדובר בחברות שהתמחותן באיתור נכסי נדל"ן עבור משקיעים שקצרים בזמן ובידע. במאמר זה אנו נסביר איך לזהות ולבחור את החברה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

איתור נכסים

כאשר משקיע ואו מחוסר דיור מעוניין ברכישת דירה או כל נכס מקרקעין אחר, עליו להתחיל לעשות שיעורי בית ולבחון את אינספור הנכסים שמוצעים למכירה בשוק הנדל"ן. אם בעבר, רוכשי דירות ומשקיעים רכשו נכסים בקרבת ביתם ואו בסמוך למגורי בני משפחותיהם, הרי שכיום כל האפשרויות פתוחות ועם גישה לעשרות אלפי נכסים באמצעות לוחות באינטרנט, קבלת ההחלטות נעשה יותר ויותר קשה.

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

מעבר לקושי המובנה באיתור נכס לבד, יש משקיעים רבים שמרוויחים סכומי כסף גדולים בעבודתם והם אינם רוצים להשקיע את הזמן בעבודת הרקע ובמחקר לאיתור נכס אופטימלי להשקעה. לכן, משקיעים אלו בוחרים להיעזר בחברות איתור נכסים כדי שאילו יעשו את העבודה והמשקיע יבוא לבחון את התוצאות ולחתום על העסקה בפועל.

במדריך זה אנו נתייחס לנקודות הבאות:

 • מה תפקידם של חברות איתור נכסים?
 • איך בוחרים חברה לאיתור נכסים?
 • מה העלות לשירותי חברת איתור נכסים?

המדריך האופטימלי לבחירת אנשי מקצוע לאיתור נכסים!

כעת, נעבור על השאלות שהצגנו מעלה. על בסיסם נוכל להבין מעט יותר אודות השירות ובעזרתן נוכל להבין איך כדאי לבחור מאתר נכסים שאכן יספק את התמורה הטובה ביותר,

מה תפקידם של חברות איתור נכסים?

בקצרה, חברות איתור נכסים אמורות להיכנס לנעליים שלכם ולהחליף אתכם בשלבים המקדימים לרכישת נכס מקרקעין ועד לשלב בו צריך לחתום על חוזה מכר.
באריכות, עבודתן של חברות המתמחות באיתור נכסים מורכב הרבה יותר וזאת מאחר ועליהן לבסס את חיפושיהן על נתוני המשקיע, על נתוני השוק ובעצם לשקלל מספר גדול מאוד של פרמטרים שנסתרים מעיני הרוכש הממוצע. זאת בניסיון להשיג את התוצאות הטובות ביותר ואת ערך הגבוהה ביותר עבור רוכש הנכס.

חברות המתמחות בתהליכי חיפוש נכסים חייבות להביא ערך מוסף גבוהה ככל שניתן לשולחן בכדי שמשקיע יבחר לסמוך על שיקול דעתן ולהטיל עליהן את המשימה. בין השירותים המוצעים על ידי חברות איתור נכסים ניתן למנות את השירותים הבאים:

 1. גילום עלויות שירותי מתווך דירות.
 2. גילום עלויות שירותי ייעוץ משכנתאות.
 3. גילום עלויות שירות עורך דין מקרקעין.
 4. ועוד..

במקרים רבים המשקיע קצר בזמן ואינו מבין מספיק בשוק הנדל"ן. לכן, שירותי איתור נכסים שכוללים את תהליך הרכישה כולו בהחלט יתאימו לו ובזכות חבילה הכוללת את כלל הרכיבים הרצויים, סביר להניח שיבחר בשירותי איתור נכסים על פני ניסוי ותהיה בשוק זר ומנוכר בו יש סבירות גבוהה לטעויות על סכומי כסף גדולים במיוחד..

איך בוחרים חברה לאיתור נכסים?

אופן בחירת חברה ואו איש מקצוע לאיתור נכסים יהיה משמעותי מאוד. הרי, מי שייבחר יהיה זה שיבצע עבורכם את כל העבודה הקשה ועל כתפיו מונח האחריות לספק את השירות הטוב ביותר.. לכן, חשוב מאוד להשקיע מעט זמן בחיפוש אחר גורם בעל סמכות וניסיון. אך חשוב מכך, גורם שמוכר לכם באופן אישי ואו מוכר באופן ציבורי כישר ואמין.

כדי לזהות ולהבדיל בין איש מקצוע מנוסה ואיש מקצוע מתחיל, יש לשאול את השאלות הבאות:

 1. כמה זמן הנך עוסק בעולם איתור הנכסים?
 2. כמה עסקאות נדל"ן ביצעת בשנים האחרונות?
 3. האם ניתן לקבל מספרים של לקוחות ממליצים?
 4. איך אתה יכול להביא ערך גבוהה ביחס למתחרים?
 5. במה מקצועיותך באה לידי ביטוי בשוק המבוקש?

איש מקצוע מנוסה יחזיק במספר עסקאות עבר ולכל העסקאות הללו יהיו לקוחות מרוצים וממליצים. ככל שהוותק של מאתר נכסים גדול יותר, כך הסבירות שרמת המקצועיות גבוהה יותר ויכולותיו לזהות הזדמנויות נדל"ן גדול יותר ולכן הסיכוי שלכם להרוויח מן ההתקשרות עמו גדל. בנוסף לכך, כדאי מאוד להבין מהגורם הנבחן, איך הוא מביא ערך אישי ומקצועי בשוק וזאת ביחס למתחרים נוספים שמציעים שירות דומה במחירים זהים?

מה העלות לשירותי חברת איתור נכסים?

זו השאלה החשובה ביותר! כן, העלות משחקת תפקיד חשוב בקבלת החלטה על שכירת שירותי חברת איתור נכסים ואו חיפוש נכסים לבד.. כאן העניינים מעט מורכבים מאחר ויש לחלק את התחום לשני קטגוריות עיקריות:

 1. שירותי איתור נכסים בשיטת שירות בודד.
 2. שירותי איתור נכסים בשיטת הכל כלול.

הסיבה שאנו מחלקים את השירות לשניים, היא כמובן כי המחירים צפויים להיות שונים מאוד:

שירותי איתור נכסים בשיטת שירות בודד:

שירות זה ניתן כערך נוסף על גבי כלל השירותים הנוספים אותן אנו צורכים בהליך קניית דירה וכל נכס אחר. מדובר בשירות שמתאים בעיקר למשקיעים בינוניים וגדולים שרוצים לקבל תמונת מצב של השוק ורוצים להוריד כאבי ראש מיותרים שנלווים לכל עסקת מקרקעין.

שיטות תמחור השירות:

 • מחיר קבוע מראש: בין 1,500-5,500 ש"ח בהתאם לשעות העבודה הנדרשות.
 • מחיר נגזר מהעסקה: בין 0.2%-1% מגובה עלות הרכישה של המשקיע בהתאם לשעות העבודה הנדרשות.
שירותי איתור נכסים בשיטת הכל כלול:

שירות זה ניתן כסל רחב של שירותים נוספים. השירות כולל בתוכו את כלל השירותים שהיינו צורכים אילולא רכשנו את הנכס בעצמנו. כאשר הערך המוסף של המשקיע הנו בכך שיש מי שמלווה ומנהל את העסקה כולה תוך הבאה של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה כדי להבטיח עסקה מוצלחת ובטוחה.

שיטות תמחור השירות:

 • מחיר קבוע מראש: בין 15,000-35,000 ש"ח בהתאם לשירותים המוענקים וערך הנכס.
 • מחיר נגזר מהעסקה: בין 2%-3% מגובה עלות הרכישה של המשקיע בהתאם לשירותים שנדרשו
לסיכום,

מדובר בשירות נדרש ובעל משמעות רבה עבור חלק מהמשקיעים ורוכשי הדירות. בחירה של חברת איתור נכסים שאינה מקצועית משולה לרכישת נכס לבד אך בלי שהאינטרס שלנו בא לידי ביטוי. לעומת זאת, בחירה של חברת איתור נכסים בעלת מקצועיות בהחלט צפויה להביא לידי הצלחה רבה. לכן, אנו ממליצים להתייעץ עם חברים ובני משפחה ולנסות לקבל המלצות על חברה מתאימה, במידה ואין לכם המלצות, השאירו פרטים ונעזור לכם:

 
צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
  

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים