איפה כדאי להשקיע בנדל"ן? – מדריך השקעה חכמה למחפשים להשקיע בנדל"ן!

נושאים מרכזיים

איפה כדאי להשקיע בנדל"ן - דירה חדשה

איפה כדאי להשקיע בנדל"ן? זו שאלה שנשאלת על ידי אנשים שמצד אחד, כבר קיבלו החלטה לבצע השקעה. אך מצד שני, מעוניינים להשקיע באופן זהיר ובטוח דווקא בענף הנדל"ן. כדי לענות על שאלה זו יש להכיר את מגוון אפיקי ההשקעה בנדל"ן וכמובן להבין מה צפי התשואה ומה גובה הסיכונים אליהם המשקיע צפוי להיחשף.

איפה כדאי להשקיע בנדל"ן?

ניתן לענות על שאלה זו בקצרה על ידי הצגת מגוון האפשרויות שעומדות לרשותכם. אך כפי שכתוב בכותרת המאמר, אנו לא רק רוצים להציג לכם את האפשרויות להשקעה בנדל"ן. אלא, ברצוננו להציג לכם אפיק השקעה חכמה בנדל"ן. כלומר, ברצוננו להכיר לכם את אותן אפיקי כלאיים אשר יבטיחו תשואה גבוהה וזאת מבלי להיחשף לסיכונים גבוהים מידי:

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

נתחיל בהצגת הקטגוריות העיקריות לביצוע השקעות בנדל"ן:

  • השקעה בנדל"ן למגורים – רכישת נכסי נדל"ן למגורים בלבד.
  • השקעה בנדל"ן מניב – רכישת נכסי נדל"ן למסחר, תעשייה ועסקים.
  • השקעה בנדל"ן בחו"ל – רכישת נכסי נדל"ן באירופה ובארצות הברית.

איפה כדאי להשקיע בנדל"ן? – האפשרויות המקובלות:

כידוע, כל משקיע מחפש לאפשר לכסף שלו לעבוד עבורו. משקיע חכם אינו מחפש סתם השקעה, משקיע חכם מנסה לאתר את אותה השקעה אשר תניב לו תשואה גבוהה בביטחון גבוהה ככל האפשר. כאשר מתייחסים לשוק ההון ניתן להצמיד את הכסף לאג"ח ואו למדדים מרכזיים, לעומת זאת בנדל"ן הדברים מעט מורכבים יותר:

אפיקי ההשקעה המרכזיים שהוצגו מעלה, כוללים בעיות לא קטנות ועל כך נספר לכם כעת:

השקעה בנדל"ן למגורים:
כאשר קונים דירה להשקעה אשר תושכר בהמשך לשוכרים בעבור שכר דירה חודשי לצד השבחה בערך הנכס, נהנים מביטחון גבוהה בכך שההשקעה שלנו אכן תניב תשואה פירותית אך גם עם הזמן תניב תשואה הונית על השבחת הנכס. עד כאן הכל בסדר. הבעיה באפיק זה הנו שגובה התשואה על הנכס נע בין 3%-5% בלבד ואילו אחוזי תשואה נמוכים (כל עוד אין זינוק במחירי הדירות) ולכן מדובר באפיק סולידי ובטוח אך לא בהכרח הרווחי ביותר.

שאלה נוספת:

השקעה בנדל"ן מניב:
כאשר בוחרים להשקיע בנכסי נדל"ן מניב (מפעלים, מבני תעשייה, מתחמי פנאי ובילוי כדוגמת קניונים, בנייני משרדים ועוד..) בהחלט ניתן להרוויח תשואה פירותית גבוהה ונוחה. גובה התשואה על נכסי נדל"ן מניב נע בין 8%-12% בהתאם לטיב הנכס ומיקומו. עד כאן הכל בסדר. הבעיה באפיק זה הנו שאנו חשופים לתחרות עזה שהולכת וגדלה בשוק ולאירועים ביטחוניים ומלחמות שפוגעים באופן ישיר בכיסנו. יתרה מזאת, בנדל"ן מניב אין תשואה הונית מאחר וערך נכסים אלו לא נוטה לעלות בצורה קבועה כפי שקיים בנדל"ן למגורים.

שאלה נוספת:

השקעה בנדל"ן בחו"ל:
קבלת החלטה על ביצוע השקעה בשלט רחוק במדינה זרה אינה קלה. מצד אחד, יש מדינות אשר השכרת נכסים מניבה תשואה פירותית של עד 10% בשנה. מצד שני, יש מגוון עלויות ניהול, החזקה, תיווך בעסקה ועוד.. בסופו של דבר, אפיק זה כדאי במיוחד כל עוד פועלים נכון. עד כאן הכל בסדר, הבעיה באפיק זה הנו בכך שאנו שומעים פעמים רבות על הונאות ועוקצים לצד שכנוע בביצוע עסקאות לא כלכליות וזאת מאחר ואין למשקיע את הכלים לאמוד את ההשקעה.

שאלה נוספת:

כל אחת מן האפיקים הללו אכן משתלמת במידה מסוימת. בעזרת ליווי מקצועי אף ניתן ליהנות מהזדמנויות יוצאות דופן ונטולות סיכונים גבוהים. אך אנו כעת נעבור לאותן השקעות מורכבות שנותנות לנו לפעול גם בכוחות עצמנו לביצוע השקעות חכמות ובטוחות:

מדריך השקעה חכמה למחפשים להשקיע בנדל"ן!

השקעה חכמה בנדל"ן יכולה להיעשות בשני דרכים עיקריות:

  1. השקעה ישירה בנדל"ן – השקעה פרטית בנכסי נדל"ן בליווי מקצועי.
  2. השקעה עקיפה בנדל"ן – השקעה באמצעות קרן נדל"ן מוכרת ומוסכמת.

בין אם בחרתם להשקיע בכוחות עצמכם, בין אם בחרתם להשקיע בעזרת קרן השקעות נדל"ן, עליכם לנסות לבצע שילובים שונים שיהפכו עסקת מקרקעין ממוצעת לכזו המניבה תשואה גבוהה יותר. כך לדוגמה:

  • השקעה בדירת מגורים וחלוקתה ליחידות דיור.
  • השקעה בדירת מגורים והשכרתה לפי שעות וימים.
  • השקעה בדירת מגורים והשבחתה לתשואה גבוהה יותר.
  • השכרת שטחים משרדיים וחלוקתם ליחידות שכירות משנה.
  • ועוד..

כעת נרחיב על אפשרויות עירוב שימושים מהרשימה מעלה:

ניתן לרכוש דירה ממוצעת במחיר ממוצע בעיר מבוקשת למגורים. על ידי איתור נכס אופטימלי שנמצא בסמיכות לאוניברסיטה, למקומות עבודה ולכל עוגן משיכה לצעירים, ניתן לחלק את הדירה ליחידות דיור כך שניתן יהיה להגיע לרף תשואה גבוהה יותר מבלי להגדיל את רף הסיכון שבהשקעה.

ניתן לרכוש דירה ממוצעת בקומת קרקע עם כניסה פרטית במיקום נוח ואסטרטגי ולהתאימה לשימושים נוספים מלבד מגורים. כך לדוגמה, ניתן להשכיר דירה ממוצעת למספר רב של שוכרים מידי חודש על בסיס שעתי ויומי למטרות שימוש מגוונות. התשואה תצמח במהירות אך עליכם לדווח על התנהלות עסקית בדירה.

יש תחום הולך וגדל שמכונה "השבחת נכסים". מדובר באפיק השקעה קצר טווח בו אנו רוכשים דירה מירושה או דירה שהוזנחה וכתוצאה מכך אין ריבוי קונים וערכה בשוק יורד. על ידי רכישת דירה במחיר נמוך והשבחתה בהשקעה סבירה, ניתן להרוויח על הנייר לא מעט כסף באופן מידי ואף להשכיר את הנכס במחירים גבוהים יותר וכך בעצם להגדיל את התשואה על ידי הקטנת גובה ההשקעה.

במידה ואתם רוצים להיכנס לתחומי הנדל"ן המניב, ניתן להשקיע כסף בהשכרת שטח נדל"ן משרדי לטווח ארוך והשבחת הנכס וחלוקתה לשוכרי משנה. כך, בעזרת הון נמוך ניתן להחזיק בשטח משרדי עם סיכונים נמוכים בהרבה אך עם תשואה גבוהה במיוחד. יש לציין שחובה לקחת ליווי משפטי לתהליך כולו בכדי להימנע מטעויות יקרות וכואבות..

אילו כמובן מספר דוגמאות להשקעות אפשרויות שיבטיחו לכם תשואה גבוהה יותר וזאת מבלי להגדיל את רף הסיכון אליו אתם נחשפים.

לסיכום,

כאשר מחפשים איפה כדאי להשקיע בנדל"ן, ראוי שתשאלו איך להשקיע חכם בנדל"ן. ניתן לגשת לענף הנדל"ן מזוויות שונות ועם ליווי מקצועי נכון ובכך להגדיל את גובה התשואה הצפויה ברמת ביטחון גבוה במיוחד. השקעות טובות בנדל"ן מבטיחות לא רק הכנסה פירותית מידית אלא גם יכולת מינוף ותשואה הונית שחשובה במיוחד במידה ואתם רוצים להמשיך להשקיע וליהנות מהון הולך וגדל.

רוצים ליווי מקצועי בביצוע השקעות נדל"ן חכמות? השאירו פרטים לייעוץ חינם: