ראשי / השקעות בנדלן / השקעה בדירות להשכרה / איך קונים דירה: איך קונים דירה להשקעה או למגורים?

איך קונים דירה: איך קונים דירה להשקעה או למגורים?

    adimage

איך קונים דירה? אחת השאלות המורכבות אך המעניינות ביותר שניתן לשאול. שלושה מילים בעלות משמעות כה גדולה עבור רבים. כדי לענות על השאלה: איך קונים דירה? יש לפרק את אוכלוסיית השואלים לשני קטגוריות עיקריות ולענות בצורה שונה לכל אחת מהן:

 1. איך קונים דירה למגורים
 2. איך קונים דירה להשקעה (שנת 2016-17)

הסיבה שאנו נדרשים לחלק את התשובה לשאלה זו לשניים נובעת מסדרי העדיפויות של הרוכשים. בעוד רוכשי דירה ראשונה עסוקים בשאלות קיום ומימון לרכישת הדירה החדשה. כלומר, עסוק בעבר ובהווה הרי שמשקיעים עסוקים כל כולם בהסתכלות אל עבר העתיד בתקווה לקבלת תשואה גבוהה ככל האפשר והצרכים של קבוצות אלו שונות בהחלט.  ולמרות זאת אנו ממליצים שתקראו את המאמר כולו מאחר וכל קניית דירה בהחלט נחשבת כהשקעה בטווח הארוך.

איך קונים דירה למגורים?

קניית דירה למגורים מחייבת הסתכלות אחרת וניתוק מערכים כספיים. כאשר אנו קונים דירה למגורים לרוב נעשה זאת על בסיס קשר רגשי או כלכלי למקום מסוים. ברכישת דירה למגורים נחפש את הקרבה לבני משפחה, הורים, מקום העבודה ועוד שפע של פרמטרים שמתייחסים ל"כאן ועכשיו" ולצורכי ההישרדות שלנו ולכן פעמים רבות נבחר דירה אשר אולי אף תרד במחירה בעתיד אך כל עוד היא מספקת לנו קורת גג ומקום מגורים קבוע למשפחתנו היא מקיימת את ייעודה. בחיפוש אחר דירה מסוג זה ננסה לאתר את הפרטים הבאים:

 • קרבה לסביבה מוכרת.
 • חיבור רגשי לנכס ולסביבה.
 • אוכלוסייה איכותית ומוגנת.
 • דירה אופטימלית לצורכי המשפחה.
 • אפשרות התרחבות ושינויים בעתיד.

קניית דירה למגורים מערבת בתוכה רגשות רבים מאוד. גם מהסיבה שמדובר בנכס בו אנו משקיעים את כל כספינו ואף לווים הון נוסף באמצעות משכנתא אך בעיקר מאחר ומדובר באחד מהמהלכים המורכבים וחשובים ביותר בחייו של כל ישראלי. מסיבה זו, רכישת דירה למגורים תיעשה לרוב במקום בו החישוב הכלכלי אינו מהות הכל והדגש יהיה על מקום בו ניתן לגדל ילדים מאושרים בקרבת בני משפחה נוספים וזאת מבלי להתפשר על מרווח מגורים וחדר לכל ילד כאשר במידה ויש אפשרות להתרחבות בעתיד הרי שזה בונוס אדיר.

אז איך קונים דירה למגורים?

 1. נעבור את השלבים במדריך קניית דירה.
 2. נבדוק את האפשרויות שעומדות לרשותנו במסגרת מחיר למשתכן או מחיר מטרה.
 3. נזמין את שירותיהם של חברות בדק בית מקצועיות לקראת השלמת רכישה.
 4. נבקש את עזרת בני משפחה וחברים ככל הניתן.

איך קונים דירה להשקעה?

קניית דירה להשקעה הנה סיפור אחר לגמרי, לרוב לא אכפת לנו מסביבת ההשקעה ומהשכנים לבניין אלא מהערך הכספי שיש לדירה זו כעת ולערך שדירה זו תהיה שווה בעתיד. משקיע רואה את רכישת הדירה כאפיק השקעה סולידי לכל דבר ועניין ולרוב אף יהיה מנותק רגשית מהנכס. בצורה זו ניתן למצוא נכסים שצפויים להניב רווח גדול גם אם במועד הרכישה הדירה לעולם לא תתאים לצרכיו של המשקיע ולכן הרכישה תתבצע בצורה שונה לגמרי ועל בסיס נתונים המעידים על התפתחות עתידית או כל אפיק שמעלה את ערך הנכסים ומסיבה זו נחפש את הפרטים הבאים:

 • סביבה מתפתחת וזולה להשקעה.
 • הקמתם של מוקדי תעסוקה ומסחר.
 • שיפורים בתחבורה ובתשתיות בסביבה.
 • ביקוש ער מצד מהגרים מערים אחרות.
 • אפשרויות שיפור ושיפוץ הנכס.

קניית דירה להשקעה נחשבת כהשקעה די בטוחה. למרות העובדה שמדובר בשוק מחזורי בו יש עליות וירידות כאשר כל אחת מהן נמשכת אפילו עשור שלם הרי שבסופו של דבר מחירי נכסים שומרים על ערכם ואף עולים בהתמדה. רוכשי דירות להשקעה יחפשו את אותן שכונות שנשארו מאחור ובהם מחירי הדירות עוד שפויים כדי לרכוש דירה ולהמתין עד לעליית ערכה כך שניתן יהיה למכרה בעתיד במחיר גבוהה בהרבה ולגרוף את הרווח האדיר ממכירתה. ככל שמדובר בעיר בה יש ביקוש גדול יותר וככל שישנה התפתחות משמעותית יותר שתאפשר ותעודד הגירה חיובית לעיר ולשכונה בה אנו משקיעים כך מחירי הדירות צפויים לעלות והרווח צפוי להיות גדול יותר.

אז איך קונים דירה להשקעה?

 1. נלמד על הסביבה בה אנו רוצים להשקיע כמה שרק אפשר.
 2. נבחן האם כדאי להשקיע בדירות בשנים 2016-2017 בהם ייתכן שינוי מגמה.
 3. נעזר במדריך קניית דירה להשקעה כדי להתמודד עם השאלות.
 4. נחשב את התשואה על ההשקעה בנדל"ן אל מול הבורסה ואפיקים אחרים.
 5. ניעזר באנשי מקצוע וביועצים שיספרו לנו על השכונות ועל העסקאות השוות ביותר.

לסיכום,

כאשר רוכשים דירה למגורים, גם כאשר מחירי הדירות יורדים בעלי הדירה מרוצים וזאת מאחר והחזר המשכנתא די שווה לעלות השכירות ולכן אין אלטרנטיבה טובה יותר ומסיבה זו עיקר הדגש שהיה על הסביבה ועל נוחות המגורים נשאר גם בתקופת משבר כך שאין מדובר באירוע שמשנה את כללי המשחק אך בקניית דירה להשקעה הרי שיש משמעות רבה לכל שינוי מגמה בשוק הנדל"ן ולכן חשוב להיות זהירים שבעתיים ולהיזהר שלא לפעול מסיבות רגשיות או ליטול סיכונים גדולים מידי עם הלוואות ומשכנתאות בהם לא תוכלו לעמוד.

היעזרו במדריכי רכישת דירה כאן באתר כדי שתוכלו להימנע מטעויות קשות ולשלם אך ורק את מה שנדרש מכם ולא יותר. צריכים ייעוץ מתקדם יותר? לא יודעים מה לעשות? פנו אלינו ונשמח לעזור!

   
  צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
    

  השאר תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
  Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים