ראשי / השקעות בנדלן / השקעה בדירות להשכרה / איך עושים כסף: איך לעשות כסף בעזרת השקעות נדל"ן?

איך עושים כסף: איך לעשות כסף בעזרת השקעות נדל"ן?

    adimage

איך עושים כסף? זו שאלת המאה! כולנו מנסים להגיע לכסף הגדול כדי לחיות טוב כמו הדמויות הניבטות אלינו מהסרטים. בפועל, גם כאשר יש בידינו די והותר עלינו להמשיך לעבוד ולעבוד כדי לשמור על הקיים ולאפשר לנו להמשיך להתעשר גם בעתיד. ניתן לעבוד קשה ולצבור הון עם השנים אך לכסף יש נטייה לאבד מערכו בכל שנה כחלק מתהליך הקרוי "אינפלציה" ובמידה ונחזיק את כספנו בחשבון בנק ככל הנראה שלא נצליח להתעשר לעולם. אז איך עושים כסף? על ידי השקעת הרווחים במגוון אפיקים שמייצרים עבורנו תשואה גבוהה מגובה האינפלציה וכך שומרים עלינו עשירים לאורך זמן.

איך עושים כסף

במידה ואנו רוצים להרוויח כסף, במידה ויש לנו כסף ואנו רוצים ליהנות מתשואה עליו, עלינו לתת לכסף לעבוד עבורנו. הדרך היחידה בה הכסף אכן יוצר עוד כסף היא באמצעות השקעה של הכסף. אך האם להשקיע את הכסף ברכישת מניות, האם לקנות אגרות חוב, היכן כדאי להשקיע את הכסף? אנו מאמינים שכדי להתעשר באמת עליכם להשקיע את הכסף דווקא בנדל"ן. כן, בנדל"ן יש את כל מרכיבי היציבות הנדרשים בכדי לדעת שיהיה לכם שפע גם בעתיד וזאת על ידי הכנסות מהשכרת נכסי נדל"ן ומעליית ערכן עם השנים.

בשונה משוק ההון שיכול להיות תנודתי מאוד. בשונה משוק העסקי בו יש צורך באמון ובמלחמה יום יומית כדי לשרוד. בשוק הנדל"ן יש ביטחון גדול מאוד בכך שהשקעתכם אכן תניב את הפרות הראויים. אנו יודעים זאת על בסיס היסטוריה ארוכת שנים בה מחירי הנדל"ן רק עולים ועולים וזאת עם הגידול באוכלוסיה ומסיבה זו גם עלייה בביקוש להשכרה ורכישה של נכסי נדל"ן. בעוד יש משקיעים שייקחו סיכונים משמעותיים על כספם, רבים מאוד מעדיפים ללכת על הבטוח ובוחרים להשקיע את מרבית כספם בביצוע רכישת מקרקעין שמאפשרות להם ליהנות מהכנסה פסיבית וקבועה שמאפשרת מימון השקעות נוספות.

איך לעשות כסף בעזרת השקעות נדל"ן?

כאשר אנו משקיעים באפיקי השקעה מהעולם הפיננסי אנו חשופים להפסדים מהירים וכואבים במידה והשוק נכנס לסחרור כך שעלינו לעקוב מקרוב באופן קבוע אחר כספינו וכסף זה המושקע לעולם אינו בטוח ולצורך העניין נחשב "על הנייר" כלומר, בערבון מוגבל. כאשר אנו משקיעים בנדל"ן ביכולתנו ליהנות מהשקעה בטוחה שנשארת איתנו ובמשפחתנו לאורך שנים ואף דורות ומאפשרת לכולם לחיות בכבוד. יתרה מזאת, כאשר אנו משקיעים בנדל"ן ביכולתנו למנף השקעה קיימת בעבור ביצוע השקעה נוספת.

השקעות נדל"ן חכמות מתוכננות היטב כך שרכישה של דירה או שניים להשקעה יאפשרו רכישה של דירות נוספות בעתיד. בעזרת שכר הדירה שמשלמים השוכרים, בעזרת ההון העצמי שנכסים אלו מהווים עבורכם ועבור הבנקים ביכולתכם לזכות במימון רכישת נכסים נוספים. כלומר, במידה ואנו משקיעים את כספינו בשוק ההון הכסף מייצר עבורנו עוד כסף. אך במידה ואנו משקיעים את כספינו בשוק הנדל"ן הרי שכספנו יכול לייצר לנו כסף שאף כסף זה מייצר לנו כסף נוסף. המשמעות היא אדירה עבור אותם משקיעים שפועלים בצורה מסודרת ולאורך שנים.

אז איך עושים כסף בעזרת השקעות נדל"ן?

כדי להרוויח כסף מנדל"ן עלינו להסתכל על התמונה המלאה. כלומר, עשרות שנים קדימה. אין לאיש ספק שהצורך בנכסי נדל"ן רק צפוי להפוך לקשיח יותר ויותר עם השנים וזאת מאחר והגידול הטבעי מייצר צורך גדול יותר מידי שנה. ולכן, כאשר נקבל החלטה על השקעה בנדל"ן נעשה זאת מתוך הסתכלות של עשרות שנים קדימה. כאשר מתייחסים לנכסי הנדל"ן כמכפיל כוח וכהשקעה אשר תישאר במקומה גם בעתות משבר בהם ערך הנכסים יורד זמנית (מדובר אחרי הכל בשוק מחזורי כמו כל שוק אחר) ניתן לראות את השלבים בצורה ברורה:

 1. צוברים די הון בעבודה קשה לרכישת נכס מקרקעין אחד.
 2. מבצעים מינוף פיננסי לנכס זה בעבור נכס מקרקעין נוסף.
 3. נעזרים בשכר הדירה מהנכס הראשון למימון הנכס השני.
 4. אחת למספר שנים מבצעים פעולות אלו מחדש.

כלומר, אנו ננסה תמיד לתכנן את ההשקעות שלנו בצורה כזו שתהווה עבורנו מכפיל כוח. במידה ואנו משווים השקעה בנדל"ן אל מול השקעה בבורסה, הרי שהבורסה מייצרת תשואה גבוהה יותר בממוצע. אך במידה ואנו משקיעים בנדל"ן ומבצעים מינוף בעזרת ההון שבידינו ובעזרת שכר הדירה שמתקבל (דיבידנד) מידי חודש הרי שניתן ליהנות מהשקעה כפולה שבהשוואה לאפיקים אחרים מזכה אתכם בתשואה שווה ואף גבוה יותר וזאת תוך נטילת סיכון נמוך בהרבה מהסיכונים הכרוכים בהשקעות נדל"ן בשוק בו שינוי קל יכול לגרום להפסדי עתק בתוך מספר ימים..

איך עושים כסף גדול יותר מהנכסים שברשותנו?

בדומה לשוק ההון בו אנו מעבירים את כספינו בין קרנות, מניות, תעודות סל שונות בהתאם לתוצאות השנתיות. כך גם בנדל"ן, אחת למספר שנים עלינו לבדוק האם השקעתנו נכונה לעת הזו. כך לדוגמה ביכולתנו לבצע התאמות בתנאי המימון. כלומר, משכנתא. זאת על ידי ביצוע מיחזור משכנתא וחידוש ההלוואה בתנאים טובים יותר. כך נוכל להעלות את שכר הדירה אחת לשנה בהתאם לשווי העדכני של הנכסים, כך נוכל למכור נכסים קיימים ולרכוש תחתיהם נכסים אחרים להנאה מעליית ערך מהירה יותר, כך ניתן להשביח את הנכסים לפני מכירתם כדי ליהנות מתשואה נוספת על ההשקעה המידית.

נכסים = הון. הון יכול לשמש אותנו למגוון פעולות. בעזרת הון עצמי ניתן לקבל הלוואות בתנאים נוחים. בעזרת הון עצמי ניתן לפעול בתחום יזמות הנדל"ן שמחייבת ביטחונות שונות אך מאפשרת ליזמי נדל"ן להרוויח סכומי עתק בפרקי זמן קצרים יחסית. כפי שהתייחסנו מעלה, בשונה מנכסים בשוק ההון עליהם לא ניתן להסתמך בשום צורה שהיא. על נדל"ן כולם מוכנים להסתמך ובעצם החזקת נכסי נדל"ן, לא רק שאתם מתעשרים מידי שנה מההכנסה משכירות ועליית ערך הנכסים אלא אתם נהנים ממעמד אחר לגמרי בעיני אנשי עסקים, בנקים וכל אותם גופים שיכולים לאפשר לנו להמשיך לגדול ולהתפתח בתחומי הפעילות שלנו.

אז איך מתחילים?

ללא הון התחלתי קשה להיכנס לעולם השקעות נדל"ן ויהיה עליכם לעבוד קשה בכדי לצבור את ההון העצמי הראשוני לרכישת נכס. במידה ואתם עושים זאת עדיף שתרכשו דירה למגורים בעבור עצמכם כך שתוכלו ליהנות מרמת חיים טובה וביטחון שיאפשר לכם להשקיע הלאה. במידה ויש לכם הון עצמי המאפשר רכישת דירה, במידה ויש לכם דירה בבעלותכם (ללא משכנתא) הרי שאתם כבר ממש שם! וכל שעליכם לעשות זה לפנות ליועץ השקעות נדל"ן שיעזור לכם להבין איך אתם ממנפים את ההון הקיים לטובת עשיית הון חדש.

רוצים להשקיע בנדל"ן? רוצים להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן? השאירו פרטים ונחזור אליכם:

   
  צריכים עזרה? התייעצו עם המומחים של Unadlan ונשמח לעזור! 
    

  השאר תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  שטר חוב שכירות | ייעוץ השקעות נדל"ן | קניית דירה | חוזה שכירות | משכנתא  | משכנתא למסורבים | לפרסום באתר |יצירת קשר: 058-5678901[email protected]   
  Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים