איך למכור דירה מהר: איך למכור דירה – מדריך וטיפים למכירת דירה!

נושאים מרכזיים

איך למכור דירה מהר - מפתחות לבית

איך למכור דירה מהר? האם יש דרך להאיץ את התהליך? התשובה כמובן מורכבת ותלויה בין היתר בביקוש לסביבת הנכס ובעיקר בכם. כן, לכם יש השפעה אדירה על מהירות מכירת הדירה וזאת כאשר אתם מוכנים להשקיע מעט יותר מאמץ מלפרסם מודעה בלוחות המודעות באינטרנט ולקוות לטוב. במאמר זה נסקור את הפרמטרים השונים שמשפיעים על מכירה מוצלחת של דירה ובמידה ותפעלו על פיהם אנו מתחייבים שתמכרו מהר בהרבה ממה שציפיתם.

איך למכור דירה מהר – המדריך המלא

זו כמובן לא חכמה למכור נכס מהר במחיר הנמוך מערכו האמיתי ולכן אנו לא מתייחסים במאמר זה לסכום המבוקש ואנו מקווים שאכן עשיתם הערכת מחיר דירה בצורה נכונה ועל ידי איש מקצוע וזאת כדי שלא תדרשו פחות מידי או יותר מידי בעבור הנכס. מעבר לכך, אין לנו יכולת לשנות את מיקום הנכס עצמו שהרי רוב ערכו של דירה מתבסס על מיקום והדרישה בשוק למחיה בסביבה זו. אז במה אנו כן עוסקים? אנו נוגעים אך ורק במלאכת השיווק של הנכס עצמו על תכולת הדירה וזאת כדי שהדירה תמצא חן בעיני כמה שיותר קונים פוטנציאליים.

תנו למומחים שלנו לעזור לכם

לא מעט פעמים אנו מפרסמים מודעה בלוחות המודעות באינטרנט או בעיתון ויש תהודה רבה ורבים מטלפנים ומתאמים מועד לביקור בדירה. על פניו נראה כהתחלה טובה מאוד אך מאחר ואנו לא פועלים נכון לשיווק הנכס קונים אלו מפספסים ובעצם מכאן מתחילה ירידה בהיענות וצורך להוציא כספים רבים יותר. כדי להימנע ממצבים אלו ולהצליח למכור את הדירה במהירות עלינו לתפוס כל קונה וקונה כבר מההתחלה ובמאמר זה נסביר בדיוק איך!

איך למכור דירה מהר: שלבים במכירת דירה

 1. הכנת הדירה למכירה בהשקעה קטנה ככל האפשר.

  • תיקוני ליקויים (אסלה שבורה, ברז דולף, ידית שבורה)
  • סיוד הדירה (צבעי לבן, בז' וצבעים נייטרלים אחרים)
 2. ליטוש ורענון עיצוב הבית להעלאת ערכו.
  • צביעה של דלתות וחלונות בדירה.
  • שימוש בגבס לעיצוב זול של הבית.
  • השבחת הנכס בכל דרך אפשרית וזולה.
 3. קריאה לקונים פוטנציאליים בעזרת מודעות.
  • צילום הדירה (באלכסון, עם נוף, נקודות חוזק בדירה)
  • תיאור הדירה (תארו את הדירה על יתרונותיה הרבים)
  • שמרו על אמת (אל תפתחו ציפיות מעבר לאמת שתתברר)
 4. יצירת רושם ראשוני ותחושת קרבה בטלפון.
  • תהיו נחמדים לכולם בטלפון.
  • תנסו לבוא לקראת הקונים הפוטנציאלים בשעות הביקור.
 5. הצגת הדירה עם דגש על יתרונותיו הרבים.
  • סידור הדירה (סדר אחיד וסימטרי נוח יותר לעין)
  • ניקיון לדירה (נראות טובה מוכרת – שימו לב לחנויות..)
  • ריח הדירה (ריח של בית, ריח של אפיה, ריח של קפה)
  • תאורה נכונה (להדליק אורות, לאפשר לאור טבעי להיכנס פנימה)
  • צלילים נעימים (אפשר להיעזר בקולות נעימים ומרגיעים ברקע)
 6. מכירה מוצלחת!
כידוע אנו חיים בעולם משוכלל בו יש תחרות רבה, כמוכם מוכרים עוד רבים את הדירות שלהם באזורכם ממש ומצד שני מספר הרוכשים מוגבל ועלינו להיות אלו שעושים את הרושם הטוב ביותר ובעצם להציג את המענה המושלם לדרישות השונים כדי שאנו נהיה אלו שזוכים למכור את הנכס ראשונים. כדי לעשות זאת עלינו לחשוב מחוץ לקופסה כבר בשלב הכנת הדירה למכירה וזאת כאמור כדי שבהשוואה בין הדירות השונות שמוצעות למכירה הדירה שלנו תהיה זו הנאה והמשתלמת ביותר עבור הקונים.

כמו בכל יתר העסקאות שאנו עושים בחיים הקונה יקבל גם את ההחלטה על הדירה שלכם בתוך פחות מדקה מרגע שהוא נכנס לדירה. הוא לא בהכרח ידע זאת באותו רגע אך לאחר ביקורים בעוד מספר דירות הוא יחזור דווקא לדירה שלכם כתוצאה מחיבור כלשהו או עיצוב שתפס את עינו ואינו בר השוואה עם ההיצע האחר שקיים בשוק. אבל כדי להגיע למצב זה בו קונים פשוט לא יכולים לוותר על הדירה שלכם עליכם להיערך בצורה מסודרת ולחשוב שיווק לאורך כל הדרך!

מדריך איך למכור דירה מהר – מתחילים!

1. הכנת הדירה למכירה

הכנת דירה למכירה אינה מורכבת מידי אך מחייבת אתכם בעין ביקורתית וניתוק רגשי מהנכס. עליכם לעבור מטר מטר בבית ולחפש פגמים הניכרים לעין שצפויים להפריע לקונים הפוטנציאליים. כך לדוגמה תמצאו ברז שמטפטף וצריך תיקון, אריחים ברצפה שזזים במקומם, דלת שלא נסגרת או חסרת ידית וכן עוד פגמים רבים וטבעיים שמצטברים עם הזמן. כל הליקויים הללו חייבים להיות מתוקנים ואסור בתכלית האיסור שקונים יחשפו לפגם ולו הקטן ביותר במהלך הביקור בדירה.

כאשר יש עובש או רטיבות כלשהי שהצטברה במהלך החורף מומלץ לסייד את הקירות. מומלץ לסייד את הקירות בכל מצב מאחר וצבע לבן בוהק נוטה להגדיל את החדר ולהראות רחב ידיים יותר מכפי שהוא במציאות. חשוב לזכור על הדירה שלכם כאל פריט שמוכרים בחנות. אתם לא הייתם קונים חולצה עם חור קטנטן ולא הייתם קונים משחק עליו יש אבק, נכון? כך גם הדירה! חשוב מאוד שלפחות ברמת פגמים היא תהיה מושלמת כך שלא יהיו לקונים סיבות לוותר על העסקה שאתם מציעים.

2. עיצוב וליטוש הדירה לקראת מכירה

לאחר שתיקנו ליקויים פשוטים ומורכבים שהיה עליכם לתקן בלאו הכי עם השנים ניתן לגשת לחשיבה יצירתית לאיך אנו מעלים את ערך הדירה למקסימום האפשרי. יש אנשי מקצוע שמתמחים בכך ולתחום עיסוקם קוראים השבחת נכסים. אתם בעצם עוברים חדר חדר בבית וחושבים איך ניתן לגרום לחדר להרגיש יותר חמים, יותר ביתי, יותר יפה ממה שהוא כיום. לצורך שדרוג הדירה ניתן להגדיר תקציב מראש שיתחלק על כל הבית וכך בעצם תרכשו וילונות לחלונות, תתקינו פרקט ואו תבנו ארון או נישה לטלוויזיה מגבס ותתקינו גופי תאורה נאים וזאת כדי לגרום לרוכשים להרגיש מוצר חדש, מוצר נאה ומקום בו ניתן לחיות באושר.

ליטוש ועיצוב הדירה לא חייב להיות יקר אך הוא חייב להעלות אתכם שלב אחד קדימה מעבר לאחרים. כלומר, אם הדירות הממוצעות בסביבת מגוריכם נבנו כולן בשנות ה-70 הרי שככל הנראה מדובר בדירות די ישנות ומצהיבות והמראה שלהן אינו מושלם. במידה ותבצעו שינויים קלים בנכס שיגרמו לדירה שלכם להראות טוב משל אחרים אתם ביצעתם את שלכם וקיבלתם עדיפות אוטומטית בעיני הקונים הרבים שמחפשים לרכוש בסביבה. ועוד דבר.. את העלויות להשבחת הנכס אתם מגלגלים הלאה לקונה אך יש צורך בזהירות שאתם לא משקיעים יותר מידי או משקיעים בעיצוב שאינו מספיק אוניברסלי ומתאים לקונים.

3. קריאה לקונים לבקר בדירה

תיקנתם ליקויים בדירה, שיפצתם מעט ובעיקר באמצעים קוסמטיים כדי שתראו טוב זה הזמן לצאת לדרך ולהתחיל להציג את הדירה לקונים פוטנציאליים! אך בדיוק כפי שבפרסומות בטלוויזיה מראים רק דברים כיפים ומענגים, טובים ומרעננים כך גם אתם צריכים להציג את הדירה בצורה חיה ומושכת. עליכם לצייר את הדירה כמקום ידידותי למשפחות וילדים ולספר לא רק על הנכס אלא גם על הסביבה  עצמה כבר במודעה שפרסמתם. כאשר קונים דירה יש צמא לשמוע כמה שיותר ולכן מומלץ שתספקו את המענה הטוב ביותר כך שהם ישתכנעו לבוא עד אליכם ולראות את הדירה אך כאן יש דגש חשוב והוא האמת, עליכם להיות ישרים בכל שלב במכירת הדירה הן ברמת החוק והן ברמת שיווק הנכס.

אמנם תיאור הדירה עוזר אך המכירה עצמה מתבצעת בעזרת העיניים ובדיוק בשביל זה יש תמונות. מכירת דירה ללא תמונות תהיה על גבול הבלתי אפשרי. מכירת דירה עם תמונות לא טובות תהיה אפשרית אך קשה, מכירת דירה עם תמונות איכותיות וכנדרש כבר תהפוך אתכם למצליחנים ותעלה את הביקוש לנכס שלכם. קראו על מדריך פרסום דירה בלוחות המכירה. הצילום חייב להציג רוחב ידיים ותחושה נעימה. חשוב שהתמונות יצולמו כאשר יש ניקיון, סדר וסימטרי בבית כך שהעין תקלוט ותהנה מהתמונות. נצלו כל נקודת חוזק כדוגמת נוף לפארק או ליער לצד שקיעה (במידה ויש..) כדי להעביר מסר שמדובר בדירה ייחודית שמציעה מעט יותר מהאחרות.

4. יצירת רושם ראשוני כבר בטלפון

על פניו זה נשמע מפגר. הרי למה צריך לשמור על רושם עוד לפני פגישה? אך האמת היא שכאשר אנו נחמדים לאנשים הם מורידים חסמים ורואים אותנו ואת המוצר שאנו מוכרים באור חיובי יותר ופחות שופטים אותנו על כל פגם ופגם. כאשר אנו מחמיאים לאדם בטלפון ומתייחסים אליו בכבוד אנו גורמים לו להנאה ומגדילים את הסיכוי שהוא אכן יבוא לראות את הנכס וגם כאשר הוא יבוא היחס וההתנהלות ביניכם תהיה נעימה וטובה יותר כך שהוא ירגיש בנוח לקבל את דעתכם ומענה על שאלות שמציקות לו.

רושם ראשוני הנו פרמטר משמעותי מאוד במכירות. כאשר אתם צריכים לעשות זאת כל היום לעבודה הרי שזה קשה אך במכירה חד פעמית של דירה זה כבר יותר קל. אתם בטח מכירים את זה שבעלי חנויות אומרים למוכרים להחמיא, לחייך, לעודד וכן הלאה כדי שתקנו יותר.. כך גם במכירת דירה – כדי למכור דירה מהר עליכם להיות נחמדים וחביבים לכל הפונים והמבקרים.

5. הצגת הדירה לקונים פוטנציאליים

עבדתם קשה כל כך עד כה בדיוק בשביל הרגע הזה! זהו הרגע בו אתם מציגים ומאמתים את עצמכם ואת הנכס שאתם מוכרים לקונים הפוטנציאליים. חשוב מאוד להבין שאורך ביקור של קונה פוטנציאלי בדירה נמשך עשר ואולי עשרים דקות בלבד כאשר רק אם הדירה תמצא חן בעיניו זה יכול להימשך יותר ואף לכלול ביקורים נוספים. ולכן, חשוב מאוד לנצל את הרגעים הללו כדי להעביר את המסרים שאתם צריכים להעביר, בדיוק מסיבה זו חשוב מאוד שלא יהיה בלגן בבית ושהדירה תשרה אווירה של חמימות ביתית נעימה שנוגעת במקומות הרגישים ביותר של הקונה:

מומלץ לפעול לפי ההוראות שיפורטו בהמשך גם אם הקונה יבין שמדובר בהצגה במיוחד עבורו וזאת מאחר והקונה אינו שולט בזיכרונות שלו וגם אם הוא יודע שלרוב הדירה אינה כה יפה מסודרת ונקייה ביכולתו לדמיין את עצמו מתגורר בנכס בדיוק כפי שאתם הצגתם לו אותה וזה כמובן בהשוואה לנכסים אחרים בהם קצת קשה יותר לדמיין חיים דומים.

סידור הדירה 

הדירה שלכם תמיד נקייה? כנראה שלא! חשוב מאוד שכבר מהכניסה לדירה הכל יהיה מסודר. יש צורך לסדר את הדירה בצורה כזו שתיראה רחבה יותר ממה שהיא באמת. לצורך כך אנו נשמור על דלתות וחלונות פתוחים, נזיז ונוריד למחסן את כל הדברים שאותם אנו לא צריכים ביום יום וזאת כאמור כדי שיהיה איזה שהוא סדר כללי בבית שגורם לקונה להרגיש נוח בדירה. כמובן שניתן להשאיר פריט אחד כמו זוג נעליים בסלון כדי להעביר מסר שגם מעט בלגן נראה טובה בדירה.

ניקיון לדירה 

לא מומלץ להשתמש באקונומיקה שעושה ריח חזק ולא נעים רגע לפני שהקונה מגיע אך כמובן שמומלץ לנקות את הרצפות באותו היום ולשמור על הכל נקי. כל המשטחים כדוגמת שידות, מדפים, שולחן בפינת האוכל, שיש חייבים להיות נקיים ומסודרים. צריך לזכור שגם החדרים חייבים להיות מסודרים ונקיים והמשמעות היא שהמיטות עם כיסויים נאים, השמיכות מסודרות על גבי המיטות וכן הלאה.. אנו מוכרים מוצר וחלק מהאריזה שלו זה הניקיון בבית ולכן לא נרצה לפספס מכירה בגלל אריזה לא נאה.

ריח הדירה 

דירות בעיקר בקומות נמוכות בבניינים נוטים לתפוס ריחות פחות נעימים, לפעמים אין ריח בכלל. ריח הוא אחד החושים החזקים ביותר שלנו ואנו לא נוטים לשכוח ריח בקלות רבה והמשמעות של הדבר היא כפולה, ניתן לאבד לקוח בגלל ריח רע שהשפיע על קבלת ההחלטות שלו או להרוויח קונה על ידי שימוש במטהר אויר או באמצעים אחרים להפיק ריח. אנו תמיד נמליץ על ריחות טבעיים כדוגמת אפיה של עוגות ועוגיות, ריח בישול של ארוחת צהריים או ריח של קפה ותה וכן הלאה.. כל ריח שמעורר זיכרונות של בית ושל משפחה יעשו את העבודה בצורה טובה מאוד ויעזרו לכם למכור את הנכס.

תאורה נכונה 

תאורה אמנם אינה בעלת משמעות גדולה כמו ניקיון וריח אך בהחלט יש לה השפעה. דירה חשובה בקומות תחתונות ללא אור יום מחייבת אתכם להדליק את כל האורות בבית כדי שהקונה לא ישים לב לכך שיש חוסר בתאורה טבעית. מצד שני במידה ואתם בקומות עליונות בבניין ונכנס לכם אור טבעי ונעים במהלך היום חשוב מאוד שתדגישו זאת על ידי פתיחת החלונות והווילונות ותתנו לאור להיכנס פנימה. לא תמיד הקונים שמים לב ליתרון משמעותי זה ומומלץ שתדגישו זאת בפניו.

צלילים נעימים 

הפעלת טלוויזיה או רדיו במהלך ביקור של קונה פוטנציאלי לא כך כך מומלצת מאחר והדבר גורם לאיבוד הריכוז של הקונה. אך אם יש ציוצי ציפורים וצלילים נעימים שמגיעים  מן החוץ יש לנצל אותם על ידי פתיחת חלונות ובאותה המידה במידה ואל הבית נכנסים רעשים מהרחוב מומלץ לנסות להסוות אותם על ידי השמעת צלילי רקע מרגיעים כמוזיקה קלאסית או מוזיקה רגילה אך בווליום נמוך.

תאמו את הצגת הדירה לשעות האופטימליות עבור הנכס. במידה ואתם גרים באזור סואן נסו להציג את הדירה בזמנים פחות רועשים. במידה ואתם נמצאים באזור שקט הציגו את הנכס במהלך היום כדי שניתן יהיה להראות לקונה שאכן מדובר בדירה חלומית ושקטה.

הדגישו בפני הקונה את היתרונות של הדירה למרות שיש גם חסרונות ואותם הוא יראה. כך במידה ויש לכם חדרים פחות נאים חשוב מאוד לנסות לשמור על הקונה כמה שיותר זמן באזורים הנוחים יותר בבית. כאשר השירותים אינו כליל תפארת מומלץ להסביר לו על המטבח והסלון וכן הלאה..הקונה צפוי לזכור בעיקר את המקומות בהם הוא היה הכי הרבה זמן ולכן חשוב להשקיע בחשיבה מראש מה אתם צריכים ורוצים להציג לקונים ואיך בדיוק תעשו זאת כך שהחשיפה תהיה מבוקרת ומשכנעת ככל הניתן.

נקודות נוספות שכדאי לזכור להציג / לא להציג:

 • גינה או חצר – במידה ומדובר בחצר מטופחת יש להציג אותה ולהשקיע זמן בהסברים מה בדיוק אתם עושים אתה.
 • מחסן – אם יש לכם מחסן וודאו שאתם מדברים ומספרים עליה לקונה כדי שיוסיף זאת לשיקולים בעת הדירה.
 • חניה – חשוב מאוד להדגיש את עצם קיום החניה, במידה ואין חניה חשוב להדגיש שיש חניה בשפע על הכביש.
 • אוכלוסייה – אם השכנים טובים, השכונה טובה, מוסדות חינוך וקהילה פעילים, חשוב להדגיש זאת בפני הקונה.

יש כמובן עוד מגוון דברים שכדאי וראוי לדבר עליהם אך לא נוכל לעשות זאת במאמר אחד ולכן במידה ותרצו ליווי מקצועי ויעיל יותר למכירת הדירה במהירות רבה תרגישו חופשי לפנות אלינו!